Araban覺z覺 sat覺p bu saati al覺r m覺s覺n覺z?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Araban覺z覺 sat覺p bu saati al覺r m覺s覺n覺z?

Mesaj danGerfuLL » 28 Au 2020, 10:40

Konu bir nevi tart覺maya d繹n羹m羹 ancak 2. mesaj bana ait olduu i癟in k覺sa bir a癟覺klama getireyim.

2.mesajda 繹zellikle deinmek istediim durum u idi. rnein Golf, Astra, 1.16(1.18) gibi C s覺n覺f覺 bir arac覺n覺z var. Arac覺n覺z覺 sat覺p paran覺n tamam覺na saat alma fikri mant覺kl覺 gelmiyor bana; ama D s覺n覺f覺 bir arac覺n覺z varsa sat覺p B s覺n覺f覺 bir araca binerek g羹zel bir saat almak istemek bir se癟imdir sayg覺 duyar覺m. K覺sacas覺 arac覺n覺z yok ama Patek'iniz, Rolex'iniz var ve toplu ta覺ma kullan覺yorsunuz. Makul bir fikir deil benim i癟in.
Ula覺m her eyden 繹nce bu devirde ihtiya癟t覺r. Hatta i yeriniz evinizin yan覺nda olsa bile ihtiya癟t覺r. Saat ise hobi.

Kat覺lan-kat覺lmayan, eletiren-destekleyen herkese teekk羹r ederim imdiden.

襤yi forumlar.

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj sieger » 28 Au 2020, 10:44

danGerfuLL yazd覺:Konu bir nevi tart覺maya d繹n羹m羹 ancak 2. mesaj bana ait olduu i癟in k覺sa bir a癟覺klama getireyim.

2.mesajda 繹zellikle deinmek istediim durum u idi. rnein Golf, Astra, 1.16(1.18) gibi C s覺n覺f覺 bir arac覺n覺z var. Arac覺n覺z覺 sat覺p paran覺n tamam覺na saat alma fikri mant覺kl覺 gelmiyor bana; ama D s覺n覺f覺 bir arac覺n覺z varsa sat覺p B s覺n覺f覺 bir araca binerek g羹zel bir saat almak istemek bir se癟imdir sayg覺 duyar覺m. K覺sacas覺 arac覺n覺z yok ama Patek'iniz, Rolex'iniz var ve toplu ta覺ma kullan覺yorsunuz. Makul bir fikir deil benim i癟in.
Ula覺m her eyden 繹nce bu devirde ihtiya癟t覺r. Hatta i yeriniz evinizin yan覺nda olsa bile ihtiya癟t覺r. Saat ise hobi.

襤yi forumlar.

Heh bu konuda soru sorucam, ben mesela gercekten araba surmeyi sevmiorm trafik falan benim icin iskence, en zorda kaldigimda taksiye binerim hep. Asiri geriliyorumm yolda, ve patek de rolex de saat kullaniyorum. Illa bu saatim var diye araba mi almaliyim?
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj egowest » 28 Au 2020, 10:47

Konuyla ilgili tart覺mak, u mant覺ks覺z, bu mant覺ks覺z demek bana garip geliyor. Herkesin zevkleri baka, sahip olmak istedikleri baka. Benim i癟in 繹nce araba, sonra ev, saati koymam s覺ralaman覺n ba覺na hi癟bir zaman. 羹nk羹 araba elim aya覺m benim.

Bir bakas覺 繹nce ev der. Bir bakas覺 saat. Sonu癟ta bakas覺n覺n y繹nlendirmesiyle de i yapacak deiliz. Bana biriniz dese ki misal bak u saati al 1 y覺l sonra 10.000 euro kar edeceksin. Garanti olsa bilse almam. Eve, arabaya yat覺r覺m yapar覺m. O saati almak i癟in arabas覺n覺 satana da sayg覺 duyar覺m. Sonu癟ta benim hayat覺m deil, beni etkileyen bir durum yok.

GM1900 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
egowest

Kay覺t: 06 Au 2020, 21:45

Mesaj danGerfuLL » 28 Au 2020, 11:01

sieger yazd覺:
danGerfuLL yazd覺:Konu bir nevi tart覺maya d繹n羹m羹 ancak 2. mesaj bana ait olduu i癟in k覺sa bir a癟覺klama getireyim.

襤yi forumlar.

Heh bu konuda soru sorucam, ben mesela gercekten araba surmeyi sevmiorm trafik falan benim icin iskence, en zorda kaldigimda taksiye binerim hep. Asiri geriliyorumm yolda, ve patek de rolex de saat kullaniyorum. Illa bu saatim var diye araba mi almaliyim?

Hocam yanl覺 okumad覺ysam einizde ara癟 var zaten. Ani gelien bir durumda araca atlay覺p meseleyi halledebilirsiniz. Sizde bunun rahatl覺覺 var zaten psikolojik olarak. Ara癟 s羹rmeyi sevmemek ayr覺 bir kiisel durum bu nedenle ara癟 almaman覺z da gayet anla覺labilir; ancak zaten evinizde 1 ara癟 var. :)

Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Mesaj sieger » 28 Au 2020, 11:04

@danGerfuLL yani evet, mesela ogrenciyken okula metro+dolmusla giderdim 45dakika, oradan spora gecerdim 30 dakika, oradan yine okula ordan eve gunum yolda gecerdi, annemin arabasi da yatardi ama yine de binmek istemezdim. Boyle durum da olabiliyor, belki uc nokta tabi bilemiyorum ama, aslinda yazma sebebim herkesin onceligi ayni olmayabilir, olmasina da gerek yok. Ama araba konusunda degisikbir algi var, akrabalar ozellikle beni her gordugunde araba sorar, yok deyince nasil yani diye bir ifade ile bakarlar, cidden acaip :) neyse ama dediginiz gibi artik evlendim mutluyum, i20 var diyip geciyorum :D
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj danGerfuLL » 28 Au 2020, 11:13

@sieger Hocam burada kast覺m iinizi g繹recek kadar bir arac覺n覺z覺n olmas覺 yoksa ara癟 varken saat ya da saat d覺覺 bir hobiye b羹t癟e ay覺rman覺za sayg覺 duyar覺m. Ha tabi kiisel se癟imler saati de 繹ne koyabilir ama bana mant覺kl覺 gelmiyor. Bana mant覺ks覺z gelmesi mant覺ks覺z olduu anlam覺na da gelmiyor. Benim kiisel olarak alg覺m bu ekilde.

Evlenene kadar 5 km y羹r羹y羹p 1.5 saat a覺rl覺k 癟al覺覺p tekrar 5 km y羹r羹yerek eve d繹n羹yordum, ara癟 da duruyordu yerinde. 襤lk arac覺m覺 32 ya覺nda ald覺m a癟覺k癟as覺 4 y覺l olmu. Ben de 癟ok holanm覺yorum direksiyon stresinden. ok da 繹zlerim kulakl覺klar覺 takip y羹r羹d羹羹m zamanlar覺.

Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Mesaj odeon » 29 Au 2020, 13:32

Resim

George Soros Abi'den ogrendigim... Citroen'e bin, RR'a binersen dikkat ceker, kim var icinde diye insanlar bakar.
:)
Benzer case Turkiye'de de olabilir, ortalama araba iyidir. Kaldi ki servet dusmanligi yaygin bir inanis buralarda.
Kullan覺c覺 avatar覺
odeon

Kay覺t: 04 May 2016, 13:32

Mesaj canzdmr » 30 Au 2020, 15:23

odeon yazd覺:Resim

George Soros Abi'den ogrendigim... Citroen'e bin, RR'a binersen dikkat ceker, kim var icinde diye insanlar bakar.
:)
Benzer case Turkiye'de de olabilir, ortalama araba iyidir. Kaldi ki servet dusmanligi yaygin bir inanis buralarda.
Maalesef boyle bir inanis var ancak imkan varsa, elalem ne der diyerek dusuk model araca binmek ya da istenilen saati alamamakta mantikli gelmiyor bana.

Bir kere geliyoruz dunyaya, istenilen sey yapilamayacaksa ne anlami kaliyor o zaman ?

Kisinin oncelikleri tabi ki degisir ev, araba saat, teknolojik oyuncaklar vs.

Maddi imkan varsa istenilen hepsinde en iyisine ulasilmali bence.

Burada en iyisi de tabi ki goreceli ama kisinin istedigi, begendigi diyelim.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
canzdmr

Ya: 35
Kay覺t: 02 ub 2018, 13:28

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 77 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners