Otomatik saatlerde 癟ift sarkac覺n faydas覺 var m覺?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Otomatik saatlerde 癟ift sarkac覺n faydas覺 var m覺?

Mesaj fsenturk » 04 Tem 2020, 18:37

Arkadalar kolay gelsin.

Aa覺da Quantum saatlerin baz覺lar覺nda tek yerine 2 adet sarka癟 tekerlei kullan覺lm覺. Saat 癟al覺覺rken her iki sarka癟 da ayn覺 anda ayn覺 hareketi yap覺yor. Bu ekilde 2 sarka癟 kullanman覺 saatin hassas zaman tutmas覺nda herhangi faydas覺 var m覺 yoksa sadece ekilden mi ibaret bu mekanizma?

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
fsenturk

Kay覺t: 23 Ara 2015, 14:36

Re: Otomatik saatlerde 癟ift sarkac覺n faydas覺 var m覺?

Mesaj SelAc » 05 Tem 2020, 00:18

Zaman tutu ve mekanizman覺n iyiletirilmesi a癟覺s覺ndan faydas覺 olduunu d羹羹nm羹yorum. ayet 繹yle olsayd覺 d羹nyaca 羹nl羹 羹reticiler 癟ift balans kullan覺rlard覺. Ben hi癟 g繹rmedim. st d羹zey tourbillion saatlerde g繹rd羹klerim hari癟. Bu saat i癟in g繹rsel ama癟l覺 olduunu d羹羹n羹yorum. Yanl覺覺m varsa d羹zeltilsin.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj BenFurkan » 05 Tem 2020, 15:08

Hay覺r faydas覺 yok. Haiqin'in modeliydi san覺r覺m. Resmi maazada a癟覺klamaya birinin ilevi varken dierinin bota olduunu, gorsellik katmak icin var olduu yaz覺yordu.
Kullan覺c覺 avatar覺
BenFurkan

Kay覺t: 05 Tem 2020, 15:07

Mesaj fsenturk » 06 Tem 2020, 08:14

Bu arada tasar覺mda 癟ok k羹癟羹k bir detay g繹z羹me 癟arpt覺. Saatin 2 sarkac覺n覺 g繹z gibi d羹羹n羹rsek, enerji g繹stergesini aa覺ya doru yapmalar覺 saatin y羹z ifadesini :( :( ekline d繹n羹t羹rm羹. Saat somurtuyor gibi duruyor. Ayn覺 g繹sterge yukar覺 doru olsayd覺 y羹z ifadesi :) :) eklinde olurdu, g羹l羹mseyerek bakan bir saat g繹r羹n羹m羹 癟izerdi.
Kullan覺c覺 avatar覺
fsenturk

Kay覺t: 23 Ara 2015, 14:36

Mesaj mturann » 06 Tem 2020, 17:28

fsenturk yazd覺:Bu arada tasar覺mda 癟ok k羹癟羹k bir detay g繹z羹me 癟arpt覺. Saatin 2 sarkac覺n覺 g繹z gibi d羹羹n羹rsek, enerji g繹stergesini aa覺ya doru yapmalar覺 saatin y羹z ifadesini :( :( ekline d繹n羹t羹rm羹. Saat somurtuyor gibi duruyor. Ayn覺 g繹sterge yukar覺 doru olsayd覺 y羹z ifadesi :) :) eklinde olurdu, g羹l羹mseyerek bakan bir saat g繹r羹n羹m羹 癟izerdi.

G羹zel bir detay yakalam覺s覺n覺z :)
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj SelAc » 06 Tem 2020, 19:13

fsenturk yazd覺:Bu arada tasar覺mda 癟ok k羹癟羹k bir detay g繹z羹me 癟arpt覺. Saatin 2 sarkac覺n覺 g繹z gibi d羹羹n羹rsek, enerji g繹stergesini aa覺ya doru yapmalar覺 saatin y羹z ifadesini :( :( ekline d繹n羹t羹rm羹. Saat somurtuyor gibi duruyor. Ayn覺 g繹sterge yukar覺 doru olsayd覺 y羹z ifadesi :) :) eklinde olurdu, g羹l羹mseyerek bakan bir saat g繹r羹n羹m羹 癟izerdi.

Emojiler hayat覺n yeni ger癟eklii oldu :D
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj cagataycelik » 07 Tem 2020, 10:44

Bu modeli detayl覺 incelemedim ama 癟ift balans覺n da mekanizmaya bal覺 olduunu sanm覺yorum, bal覺ysa da bu saat i癟in bir avantaj getirmez.

st d羹zey baz覺 saatlerde iki farkl覺 saat dilimini iki farkl覺 balans ile y繹neten makineler mevcut. Pratikte b羹y羹k bir hayr覺 olmasa da g羹zel komplikasyonlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
cagataycelik

Kay覺t: 28 ub 2019, 11:17

Mesaj GAREZ » 07 Tem 2020, 14:46

bence hem dual time olduunu g繹stermek hemde estetik olsun diyedir...