saati sağ kola takmak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

saati sağ kola takmak

Mesaj andromeda » 23 Haz 2020, 22:09

merak ettiğim birşey var saati sağ koluna takanlar solak olduğu için mi? yoksa öyle tercih ettiği içinmi saatini sağ bileğine takıyor?
Kullanıcı avatarı
andromeda

Re: saati sağ kola takmak

Mesaj Emirxan13 » 23 Haz 2020, 23:31

Lise de ingilizce hocamız sağ koluna takardı sebebini sorunca solak olduğunu, tahtaya yazı yazarken saat sol kolunda olunca rahatsız ettiğini söylemişti, bir arkadaşım da alıştığı için sola takamıyormuş, yani her iki sebepten dolayı da saati sağ koluna takıyor insanlar.

DUB-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Emirxan13

Mesaj gokhangirgin » 24 Haz 2020, 00:39

Benim durumum farkli bir ornek olacaktir sanirim. Ilk gunden beri hep sol koluma takarim saati. Yillar once bir gun sanirim sicakti ve saat kayisi beni terletmisti ve cikartip o an sag koluma taktim, saati de bir yere koyup unutmayayim diye. Sonraki sabah da sag koluma taktim sanki hep oraya takiyormusum gibi ve oyle kaldi :) genelde sag kolumu kullandigimdan tabiki zorluklari oluyor. O yuzden sirkette notebookun basina oturdugum an saati cikartip bir kenara koyuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj fsenturk » 24 Haz 2020, 08:22

Aslında saati sağa veya sola takmak, sağ-lak veya solak olmakla alakalı değildir diye düşünüyorum. Çünkü Osmanlı ve Selçuklu ecdadımız iki bileğine de demirden bileklikler veya deri bileklikler takarmış. Yani ben sağ elimle kılıç kullanıyorum bu yüzden sola takayım diye düşünmüyorlardı herhalde. Aynı şekilde günümüzde de sağ eline saat takıp sol eline bileklik takanlar var.

Çocukken 1-2 defa sağ elime takıyordum galiba. Babam bana sol ele takmayı alıştırdı ben de sol elle bu güne kadar geldim. Bugünden sonra da değiştirmeye hiç niyetim yok. ;):)
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj ercment45 » 24 Haz 2020, 08:24

Ben solağım genelde sağ kola takıyorum ama arada sol koluma taktığımda oluyor.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ercment45

Mesaj mturann » 24 Haz 2020, 10:10

Ben de sağ elimi kullanıyorum ve saatimi sol koluma takıyorum ama arada bir değişiklik olsun diye sağ koluma taktığım da oluyor.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj cihanmert » 24 Haz 2020, 11:46

Ben hep sağ tarafa takarım. Sağ elini kullanan biri olduğum için güçlü olan kolda sağ haliyle, bu avantaj dress watch saatler haricindeki ağır saatleri daha hafif kılıyor. Örneğin IWC pilot double chrono sağ koluma takınca çok uyumlu ama sol koluma takınca gereksiz bi ağırlık hissettiriyor. Tabi benim tercihim ağırlıktan vs değil çok sevdiğim bir dostum hep sağ tarafa taktığı için küçükken bu görüntü bana huy olarak kaldı. Koruma açısından sağda daha risk teşkil ediyor ama koldaki rahatlığı da ayrı güzel
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj danGerfuLL » 24 Haz 2020, 11:52

Solda terleyince sağa, sağda terleyince sola takıyorum. :) Masaya oturur oturmaz çıkarırım. Bu aralar ağır saatlerden uzak durmaya başladım. Sağa taksam sağ, sola taksam sol omzum çöküyor. :)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 243 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners