İzmirde Güvenilir Saat Tamircisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İzmirde Güvenilir Saat Tamircisi

Mesaj fsenturk » 23 Haz 2020, 15:20

Arkadaşlar kolay gelsin.

Elimde Baba yadigarı aşağıdaki masaüstü saat var. ( 9 rakamının oradaki balığa benzer şey camın hareketi ile birlikte tur atıyor ve saniyeyi gösteriyor. Nostaljik hoş bir saat.)

Resimde gösterdiğim kısımda da düşmeye dayalı bir kırık oluşmuş. (Dikkat ederseniz daha önce başka bir tamirci tarafından zımba ile zımbalanıp geçiştirilmiş) Saati İzmirde usta bir ele teslim edip tamir ettirmek istiyorum. Sizden de işinin erbabı usta bir el olarak referans olarak önerebileceğiniz tamircileri rica ediyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Re: İzmirde Güvenilir Saat Tamircisi

Mesaj carillon » 25 Haz 2020, 22:26

Kemeraltı da kemer plazada Pamukoğlu antik saat.
Kullanıcı avatarı
carillon

Mesaj hakanefe » 26 Haz 2020, 09:11

Balçova Ata caddesi üzerinde Kardeşler saatçilik Adnan Hayretdağ. Gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hakanefe

Mesaj fsenturk » 29 Haz 2020, 17:18

Arkadaşlar teşekkür ederim. Saat antika bir saat olduğu için parçası çok zor bulunuyormuş. Kaç tane saatçi gezdim hepsi, bulamazsın parçasını boşuna arama v.s gibi şeyler söyledi.

En sonunda Şirinyerde meşhur Buca Balıkçısının yanı başında, açık havada küçük bir sandalyenin üzerine oturan ve çakmak gazı dolduranlar gibi küçük bir büfesi olan saatçi bir amca gördüm. Ona sordum. Önündeki diğer eski saatlerin içerisinden parçayı buldu benim saatime monte etti. Bir de saatin bakmımını yaptırdım yağını v.s.

Valideye haber verdim saati yaptırdım diye. Senin olsun o saat dedi. Bana hediye etti baba yadigarını. Güzel bir final oldu benim için. :)
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj carillon » 29 Haz 2020, 23:09

Güzel son olmuş tebrikler. Pamukoğlu antik saat aklınızda olsun tarihi saat kulesi ve Türkiye'deki birçok saat kulesinin bakımlarını yapar ve parça konusunda da sıkıntı olmaz
Kullanıcı avatarı
carillon

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners