John Wick Neden Saatini Bilek İçine Dönük Şekilde Takıyor?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: John Wick Neden Saatini Bilek İçine Dönük Şekilde Takıyo

Mesaj kuntik17 » 24 Haz 2020, 19:47

Benzer bir durum doktorlarda da mevcut. Özellikle Hollywood yapımı işlerde doktorlarda iç tarafa dönük takıyorlar.

Bir de mekanik işlerde çalışanlar çizilmeyi önlemek için iç tarafa dönük takmayı tercih ediyorlarmış.

Farklı olma peşinde olanlar da var tabi..

Resim
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Mesaj cbmad » 24 Haz 2020, 20:41

Resim
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj syndrome23 » 24 Haz 2020, 21:02

Bu başlığıg ördükten sonra geçenlerde bir Brooklyn Nine Nine videosunda denk geldi, oradaki kadın polislerden Amy Santiago (Melissa fumero) karakteri de saati bilek içine takıyor, hem de sağ eline takıyor. Muhtemelen burada anlattığı gibi nişan alırken bakmak için, keza silahı sağ eliyle tutuyor. Birkaç sahnede özellikle dikkat ettim fark ettikten sonra, eliyle silahı tutarken saat kendi açısından oldukça net gözüküyor.

Güzel bir detay dikkat etmeleri oldukça hoşuma gitti, tek kaçırdıkları şey bence saatin bu iş için bence biraz küçük kalması. Ayrıca indexleri de çok net gelmedi. Oradaki bazı başka polisler de aynı şekilde bilek içine takıyor saatleri.

Hem başlıktaki açıklama, hem de diğer mesajlar benim açımdan çok aydınlatıcı oldu. Zaten saatlere dikkat ediyordum artık nasıl takıldığını da yakalayıp daha çok keyif alıyorum bu ayrıntıdan :)
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj mturann » 25 Haz 2020, 10:31

kuntik17 yazdı:Benzer bir durum doktorlarda da mevcut. Özellikle Hollywood yapımı işlerde doktorlarda iç tarafa dönük takıyorlar.

Bir de mekanik işlerde çalışanlar çizilmeyi önlemek için iç tarafa dönük takmayı tercih ediyorlarmış.

Farklı olma peşinde olanlar da var tabi..

Resim

TLC kanalında ev dekorasyonu ve tadilatı yapan bir karı koca çift var. Oradaki adam da Rolex Submariner takıyor. Kırma dökme işleri de yapıyor ve saatini içe doğru takıyor. Fakat içe doğru taktığında kırma dökme işlerinde daha fazla zarar vermez mi acaba? Gerçi rolex i içe doğru takmanın bir yönü de çelik kordondaki Rolex Tacını göstermek olabilir :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj MrPandül » 25 Haz 2020, 11:59

bende bazen çalışırken fotoğraf makinemi kullanırken sağ içe takıyorum o zaman duruşumu bozmadan saate bakabiliyorum diğer türlü bileği çevirmek lazım tabi ve dikkat dağılıyor .
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 203 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners