Glycine Hakkındaki Düşünceleriniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Glycine Hakkındaki Düşünceleriniz?

Mesaj mertk » 09 Haz 2020, 17:45

Merhaba arkadaşlar,bu markaya biraz düşkünlüğüm var özellikle airman modeline,sağlam bir geçmişi var.

Siz bu markadan saat alır mıydınız?Alsanız hangi modeli tercih ederdiniz?

Benim aklımda 3 model var,favori airman tabi.

Firmanın tarihi, kullandığı mekanizma hakkında bilgi sahibi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Resim

Resim

Resim
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Re: GLYCINE hakkındaki düşünceleriniz?

Mesaj syndrome23 » 09 Haz 2020, 17:59

Forumda önceden olumlu şeyler okumuştum. Görsel olarak benim de çok hoşuma gidiyor. Bu üçlü arasında da en çok ortadakini beğendim. Bu aralar beyaz dial baktığım için sanırım:)
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj slhgzl » 09 Haz 2020, 18:11

Glycine geçmişi olan köklü bir marka.Yanlış hatırlamıyorsam 2016 yılında invicta tarafından satın alındı.Kalitesinde bir bozulma oldumu bilmiyorum.Ben de geçenlerde bir modelini (combat sub GL0078) aldım şu an gümrükte gelmesini bekliyorum.Alabilirsem airman modelinden bir tane edinmeyi düşünüyorum.Yalnız 24 kadranlı olan modellerini sanırsam kullanamam onun için GL0061 yada GL0062 modelleri ağır basıyor.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj mertk » 09 Haz 2020, 19:49

Ben Gl0071 karar verdim bu son resimdeki saat.

Ama gümrükte %40 vergi vermek gerecek herhalde?

https://www.chrono24.com.tr/glycine/air ... 881138.htm

Buradaki saat,ama saat gl293 mekanizma kullanıyor diyor 21 jewels oldugu için eta 2893 olması lazım.Hoodinkee falan sellita demiş ama o mekanizma 25 jewel.Bu mekanizma olayını çözemedim tam ama eta dışarıya vermiyor artık nasıl eta kullanabilmişler?
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj ÜmitYüksel » 09 Haz 2020, 20:07

Hasan beyin paylaştığı saatten sonra benimde radarımda olan marka

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj slhgzl » 09 Haz 2020, 20:09

Bana % 20 vergi çıktı.% 40 bildiğim kadarıyla uzak doğu ve japon saatlerini kapsıyor.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj MrPandül » 09 Haz 2020, 21:17

ResimDSCF0766-1 by Serkan Şentürk, on Flickr

Resim_SRK5663-1 by Serkan Şentürk, on Flickr

ben bu modelini geçen sene aldım ve çok büyük bir keyifle kullanıyorum bence parasının hakkını sonuna kadar veriyor, kendine özgü bir tasarım dili var bileğim 18 cm olmasına rağmen kolda hiç sırıtmıyor ve baya dikkat çekiyor :)
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj justaguy » 09 Haz 2020, 21:25

Benim çok sevdiğim bir marka. Özellikle şu andaki f/p oranı olarak.

Aşağıdaki başlıkta daha önce classic chrono modelinin kutu açılışını yapmıştım. Hem jilet gibi, hem de sadece bir görünüşü var. Ben çok beğenerek kullanıyorum.

viewtopic.php?f=13&t=33211&hilit=GLYC%C4%B0NE#axzz6OtMCvX9N

Bu saati almadan önce de çok araştırma yaptım. Marka yaklaşık 100 senelik bir marka (kuruluş 1914). Kurulduğu zamandan bu yana aktif olarak swiss made saatler üretiyor. Biliyorsunuz çinliler ve amerikalılar eskiden kurulup kapanmış swiss saat markalarını satın alıp tekrar diriltiyor. Sonra da 100 yıllık swiss saaat markası diye pazarlıyor. Glycine için bu durum geçerli değil. Airman modelini Vietnam savaşında takan Amerikan pilotları varmış. Bir de 1960'larda bire uzay uçuşunda takılmış (Gemini5)

İnvicta bu markayı aldıktan sonra, belli sitelerde büyük indirimlere denk gelmek mümkün. Şunu da belirteyim, bu indirimler bazı markaların modellerinin çıkar çıkmaz %80 indirimle satılması gibi değil. Şu anda 550-600 dolara satılan modeller için, yurtdışındaki forumlardaki eski postlarda 900 dolara kampanyadaydı kaçırdım vb. yazan insanlar var. Misal, eski 2. el ilanları (satılmış) da şu andaki kampanyalı sıfır fiyatlarının üzerinde.

Safir cam, swiss made, in house mekanizma için (bendeki modelde 7750'yi alıp, sadece rotoru değiştiriyorlar sanıyordum, değilmiş) fiyatları çok çok uygun.

Hatta kendimi tutamayarak, drop'taki son kampanyadan bir tane de moonphase aldım, yolda :lol:

Dip not: yeni modellerde logo raised ve içi dolu (ki ben daha çok beğeniyorum). Bu logonun invictadan sonra değiştiği gibi yanlış bir algı var. Bu değişiklik invictadan önce olmuş ve invictanın logosu ile alakası yokmuş.

Bildiklerim bu kadar, yanlışım varsa affola :champ:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners