Bilek ölçüsüne göre saat seçimi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bilek ölçüsüne göre saat seçimi

Mesaj Passenger » 23 May 2020, 22:46

Bilek genişliğini 18 cm kabul edersek, Tissot Seastar ve Orient Kamasu için değerlendirebilir misiniz? Bu saatleri çok beğeniyorum ancak boyut konusu kafamı karıştırıyor. Tissot 43 mm Orient ise 42 mm kasa çapına sahip idi yanılmıyorsam. Tekrardan herkese teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Passenger

Mesaj BoluluBatuhan » 24 May 2020, 00:35

Passenger yazdı:Bilek genişliğini 18 cm kabul edersek, Tissot Seastar ve Orient Kamasu için değerlendirebilir misiniz? Bu saatleri çok beğeniyorum ancak boyut konusu kafamı karıştırıyor. Tissot 43 mm Orient ise 42 mm kasa çapına sahip idi yanılmıyorsam. Tekrardan herkese teşekkür ederim.
Orient kamasu 42cm çapında fakat luglar arası uzaklığı kısa yaklaşık 46 47 mm o yüzden rahatça kullanabileceğinizi düşünüyorum, tissot hakkında ise bir fikrim yok.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BoluluBatuhan

Mesaj hknmtn » 25 May 2020, 02:05

Passenger yazdı:Bilek genişliğini 18 cm kabul edersek, Tissot Seastar ve Orient Kamasu için değerlendirebilir misiniz? Bu saatleri çok beğeniyorum ancak boyut konusu kafamı karıştırıyor. Tissot 43 mm Orient ise 42 mm kasa çapına sahip idi yanılmıyorsam. Tekrardan herkese teşekkür ederim.

Şimdi boynuzlar arası uzaklığa baktım da Kamasu 47mm, Seastar 49,5mm. Tissot'un kasa çapı büyükken kordon aralığı 21mm , Kamasu'nun 22mm. Bu da Tissot'un zaten uzun olan boynuzlarını daha uzun göstermiş bence.
https://www.jomashop.com/orient-mako-3- ... 4e19b.html
https://www.jomashop.com/tissot-seastar ... 05100.html
Bu iki linkten görsel olarak karşılaştırma yaparsınız Kamasu'nun daha derli toplu durduğunu görebilirsiniz.
Deneme imkanınız varsa eğer denemeniz daha iyi olacaktır tabi.
Benim tercihim Kamasu olurdu. Kırmızı ve Yeşil renkleri de çok güzelmiş (:
Sağlıklı günler.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Passenger » 26 May 2020, 19:30

18 - 18,5 cm bilek için Hamilton Khaki Automatic 38 mm ve 42 mm ide değerlendirebilir misiniz? Bu saatin lug to lug aralıklarının büyük olduğunu duydum. Bunu konuda da değerlendirmelerinizi alabilir miyim?Herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Passenger

Mesaj BoluluBatuhan » 26 May 2020, 20:00

38mm olan versiyonu 47mm luglar arası uzaklığa sahip, 42mm versiyonunda ise 52mm. Benim fikrimce 38mm bileğinizde daha güzel durur. Ayrıca 38mmnin field watchın doğasına doğasına daha uygun olduğunu düşünüyorum.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BoluluBatuhan

Mesaj mehmetlevent » 01 Tem 2020, 10:10

Merhaba,
20 santim bilek kalınlığı 46 mm saat uyumlu oluyor.

Resim
Mehmet Levent
Kullanıcı avatarı
mehmetlevent

Mesaj syndrome23 » 01 Tem 2020, 10:57

Resim

Bu da benim 17,5 cm civarı bileğimde 44mm Marlin. Kesinlikle büyük geldiğini söyleyebilirim. Sadece saat değil nato kayış da büyük, muhtelif yurt dışı sitelerde var ama Türkiye'de 22mm için kısa nato bulmak da imkansıza yakın. Alışveriş sitelerinde çoğu satıcı yazmıyor bile uzunluğunu.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj gokhangirgin » 01 Tem 2020, 12:04

Benim sahsi fikrim 16.5 cn ustu bileklerde bile 42mmi gecmemek lazim. Daha elit duruyor saat. Ama sadece yukseklil tek basina yeterli ol adigini bir cok saat modelinde gorebiliyoruz. Luglarin yapisi, egimi, boyutu vs da toplam gorsel algiyi cok etkiliyor. Bence mode model bakip karar vermek lazim. Ama yine de 42mmi gecmemkte fayda var bence. Bilek ne kadar incelir bilinmez ama bir gun satmak istenirse 44 basa bela okur bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 122 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners