Casio Retro Saatimin Cam覺n覺 Nas覺l Temizleyebilirim?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Casio Retro Saatimin Cam覺n覺 Nas覺l Temizleyebilirim?

Mesaj hdtoro44 » 09 May 2020, 18:31

Herkese selam,

Doru yere bal覺k a癟覺p a癟mad覺覺ma emin deilim ancak forumda gezindiim kadar覺yla en uygun yerin buras覺 olduunu d羹羹nd羹m. Konuya gelecek olursam linkteki saatimin cam覺n覺 nas覺l temizleyebilirim?

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
hdtoro44

Kay覺t: 12 Nis 2020, 16:54

Re: Casio retro saatimin cam覺n覺 nas覺l temizleyebilirim?

Mesaj SelAc » 09 May 2020, 20:20

Resim g繹r羹nm羹yor
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj Ankthas » 09 May 2020, 20:48

Kirin d覺覺nda 癟izik var gibi g繹z羹k羹yor. Casio eski saatlerinde mika kullan覺yordur muhtemelen eer 繹yleyse di macunuyla ovalay覺p daha sonra bir bezle silerek 癟iziklerin bir k覺sm覺n覺 giderebilirsiniz.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj canzdmr » 09 May 2020, 23:52

Cizik icin polywatch oneririm. Mucizevi bir urun bence.
Denizin dedigi gibi dis macunu da is gorur tabi ancak polywatch gercekten cizikleri yok ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
canzdmr

Ya: 35
Kay覺t: 02 ub 2018, 13:28

Mesaj fsenturk » 11 May 2020, 11:12

Bu saat i癟in forumda kimse ilgilenmez diye d羹羹n羹yorum. Muhtemelen "Yauww garda覺m bu saat 100-200 lira zaten ne ura覺yon 癟izik giderecem diye, at gitsin yenisini al覺rs覺n" diye cevap vereceklerdir.

Forumdaki arkadalar 10bin lira ve 羹st羹 saatler i癟in ilgi g繹steriyor genelde. Hele hele 90-100bin liral覺k Rolex marka saatler hakk覺nda bal覺k a癟覺yorsan覺z a癟t覺覺n覺z bal覺a mesaj ya覺yor. Ama b繹yle 100-200 liral覺k bir Casio F91 i癟in bal覺k a癟覺yorsan覺z bal覺覺n覺z覺n 羹zerinde akbabalar u癟uuyor ki o bal覺k alt s覺ralara d羹羹p 繹l羹nce yesinler diye. :(

Bunun d覺覺nda sorunuzun cevab覺na gelecek olursak : ocukluumdan beri kulland覺覺m ve hala koleksiyonumda olan efsane Casio F91 saatinin 羹st y羹zeyindeki 癟izikleri gidermenin kesin bir yolu yoktur. st y羹zey plastik zaten. izik gidericiler o plastii a覺nd覺rarak 癟iziin yar覺k seviyesine indirerek 癟izii gidermi gibi g繹stermektedir. Di macunu ise ge癟ici bir 癟繹z羹md羹r.

En garanti ve ucuz 癟繹z羹m saat癟iye gidip yeni bir d覺 y羹zey takt覺rman olacakt覺r. Yanl覺z bunu yaparken iyi bir saat癟iye gittiine emin ol 癟羹nk羹 ilem tamamland覺ktan sonra saatin su almaya veya buhar yapmaya balayabilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
fsenturk

Kay覺t: 23 Ara 2015, 14:36

Mesaj mrtkrks » 11 May 2020, 11:19

fsenturk yazd覺:Bu saat i癟in forumda kimse ilgilenmez diye d羹羹n羹yorum. Muhtemelen "Yauww garda覺m bu saat 100-200 lira zaten ne ura覺yon 癟izik giderecem diye, at gitsin yenisini al覺rs覺n" diye cevap vereceklerdir.

Forumdaki arkadalar 10bin lira ve 羹st羹 saatler i癟in ilgi g繹steriyor genelde. Hele hele 90-100bin liral覺k Rolex marka saatler hakk覺nda bal覺k a癟覺yorsan覺z a癟t覺覺n覺z bal覺a mesaj ya覺yor. Ama b繹yle 100-200 liral覺k bir Casio F91 i癟in bal覺k a癟覺yorsan覺z bal覺覺n覺z覺n 羹zerinde akbabalar u癟uuyor ki o bal覺k alt s覺ralara d羹羹p 繹l羹nce yesinler diye.
ok komplo teorisi okumuumdur ama bu baya fantastikmi. Alt s覺ralara d羹en iletileri avlayan akbabalar fln :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Kay覺t: 04 Ara 2019, 16:48

Mesaj Reczebb » 11 May 2020, 11:28

fsenturk yazd覺:Bu saat i癟in forumda kimse ilgilenmez diye d羹羹n羹yorum. Muhtemelen "Yauww garda覺m bu saat 100-200 lira zaten ne ura覺yon 癟izik giderecem diye, at gitsin yenisini al覺rs覺n" diye cevap vereceklerdir.

Forumdaki arkadalar 10bin lira ve 羹st羹 saatler i癟in ilgi g繹steriyor genelde. Hele hele 90-100bin liral覺k Rolex marka saatler hakk覺nda bal覺k a癟覺yorsan覺z a癟t覺覺n覺z bal覺a mesaj ya覺yor. Ama b繹yle 100-200 liral覺k bir Casio F91 i癟in bal覺k a癟覺yorsan覺z bal覺覺n覺z覺n 羹zerinde akbabalar u癟uuyor ki o bal覺k alt s覺ralara d羹羹p 繹l羹nce yesinler diye. :(

Bunun d覺覺nda sorunuzun cevab覺na gelecek olursak : ocukluumdan beri kulland覺覺m ve hala koleksiyonumda olan efsane Casio F91 saatinin 羹st y羹zeyindeki 癟izikleri gidermenin kesin bir yolu yoktur. st y羹zey plastik zaten. izik gidericiler o plastii a覺nd覺rarak 癟iziin yar覺k seviyesine indirerek 癟izii gidermi gibi g繹stermektedir. Di macunu ise ge癟ici bir 癟繹z羹md羹r.

En garanti ve ucuz 癟繹z羹m saat癟iye gidip yeni bir d覺 y羹zey takt覺rman olacakt覺r. Yanl覺z bunu yaparken iyi bir saat癟iye gittiine emin ol 癟羹nk羹 ilem tamamland覺ktan sonra saatin su almaya veya buhar yapmaya balayabilir.
Bence yorumunuz biraz a覺r覺 olmu. Konu 繹zelinde zaten f91 癟izik giderme islemi yapan kac kisi vardir ki? Yani bilinmesi haliyle zor konu. Bilen arkadaslar da yazm覺lar.

Ikinci mesele olarak da; saatin fiyatindan 繹te g繹rece daha az kullan覺c覺s覺 olan herkesin kolayl覺kla eriemedii saatlerle ilgili incelemelerin ilgi 癟ekmesi de normal bence. Istisnai ve spesifik g繹zlemleriniz varsa bilemeyeceim. (Not: Rolexim yok[emoji846])

Baslik ile ilgili: Forumda arama b繹l羹m羹nde cam, kasa 癟izik giderme, polisaj ile ilgili baya覺 birsey 癟覺k覺yor oradan bi arat覺r覺n bence.

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj azizkaya » 11 May 2020, 13:38

z羹lerek s繹yl羹yorum. Manevi deeri olan ama bug羹n s覺f覺r覺 1000 tl etmeyecek bir saatim i癟in y覺llar 繹nce 繹yle mesai harcad覺m ki. Paslanan kasas覺n覺 deitirmeye 癟al覺t覺m, "Abi hallederiz." deyip baka kasa, baka kordon verdiler. Oradan oraya gezdirdiler. Par癟a beklettiler. Uzatmayay覺m, en sonunda kendim bir eyler yapmaya kalkt覺m. Pas覺n覺 kald覺rmak i癟in kulland覺覺m sol羹syon saati, abartm覺yorum, pelte k覺vam覺na getirdi. Iki pimanl覺覺m var: Birincisi eer o zaman Sirkeci'yi bilseydim muhtemelen u an saat erimemi olurdu. Ikincisi ise ger癟ekten baz覺 eylerin tamiri m羹mk羹n deil.
Bu saat 繹zelinde arkadalar覺n 繹nerilerini uygulayabilir, Sirkeci'de ah-As Han'a g繹t羹rebilirsiniz. Ben olsam manevi deeri varsa hi癟 ellemem, mevcut haliyle bir kutuda saklar ara s覺ra bakar覺m ya da manevi deeri yoksa tamir ettirmek i癟in masraf ve mesai harcamam ancak elimden geliyorsa buralarda 繹nerilen eyleri yapar覺m.
Yine pahal覺 羹r羹nlere yorum yap覺l覺yor buna neden yap覺lm覺yor diye d羹羹nd羹羹n羹zde ki ben 繹yle d羹羹n羹yordum eskiden. O 羹r羹nlerin bir ekilde tamiri m羹mk羹n ve sonu癟 harcanan emee deiyor.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners