Hamilton Khaki Field durma problemi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki Field durma problemi

Mesaj Biff » 24 Nis 2020, 23:17

herkese selamlar.
Bir hamilton khaki field 38mm h-10 mekanizmalı saatim var. Saati takmadan önce elle kursam bile bazen sorun yaşıyorum. Bazen o gün içinde bazen 1 hafta sonra bile olabiliyor. Sorunun olduğu zamana kadar da çok iyi bir zaman tutması var ama saate baktığımda bazen 5 dakika, bazen 1 saat geri olduğunu görüyorum, bazen durmus halde gördüğüm oluyor. Ayrıca saat durduğunda saniye kolu kesinlikle 5 geçe yada civarı pozisyonda oluyor, daha baska bir pozisyonda durmuş şekilde hiç görmedim. Saatin durduğunu gördüğümde bir kaç kere sallayıp masaya koysam bile 7-8 saat daha çalıştığı oluyor. Günlük işe gidip gelirken yaklaşık 40 dakika rutin yürüyüşüm var, onun dışında evde yada ofiste bilgisayar başındayım. Ancak diğer otomatik saatimde aynı rutinde hiçbir zaman böyle bir problemle karşılaşmadım üstelik handwinding özelliği olmamasına rağmen. Saat daha 6-7 aylık bir saat. Sorunu ne olabilir servise göndermeli miyim? Yorumlarınızı bekliyorum.
En son Biff tarafından 24 Nis 2020, 23:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Biff

Re: Hamilton Khaki Field durma problemi

Mesaj morningstar » 24 Nis 2020, 23:31

Merhaba anladigim kadarıyla yazıyorum
Saatiniz bazen 1 saat geri kalıyor
Elle kurup rezervi doldurduktan sonra bile saati belirli bir süre sonra durmuş olarak görüyorsunuz dogrumudur?
Eger ki boyleyse kesinlikle normal birşey değil yeni bir saat için eski bir saat olsa bakım ihtiyacı olabilir derdim ancak böyle yeni bir saat için çarklarda bir problem olabileceğini düşünüyorum tabi saati açmadan tam sorunu söylemesi zor garantisi mevcut ise garantiye yollamanızı tavsiye ederim

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 245 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners