Saatlere Ek Gümrük Vergisi Geldi mi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlere Ek Gümrük Vergisi Geldi mi?

Mesaj mturann » 16 Kas 2020, 13:37

hozburun yazdı:Gönderi adresi olarak Türkiye seçilip check-out a ilerlendiğinde liste fiyatından otomatik %20 vergiyi düşüyor ve ödemeyi %20 hariç yapıyorsunuz. Paket gelince ise ( DHL ile ücretsiz yolluyorlar ) %20 yi DHL in hesabına ödeyip dekontu mail atıyorsunuz, paketi adresinize getiriyorlar :thumbup:

Bilgi için teşekkürler üstad :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj stovetopEMU5 » 16 Kas 2020, 17:50

hozburun yazdı:Gönderi adresi olarak Türkiye seçilip check-out a ilerlendiğinde liste fiyatından otomatik %20 vergiyi düşüyor ve ödemeyi %20 hariç yapıyorsunuz. Paket gelince ise ( DHL ile ücretsiz yolluyorlar ) %20 yi DHL in hesabına ödeyip dekontu mail atıyorsunuz, paketi adresinize getiriyorlar :thumbup:

Evet normalde dediğiniz gibi oluyor ama arkadaşın 46TL vermiş olması çok enteresan hala :D Sanırım DHL yerine PTT ile gelince gümrükteki arkadaşlar yanlışıkla bir kıyak geçmiş :)
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj fhr » 16 Kas 2020, 23:44

Merhaba herkese,
Hasan Abi süreci açıklamışken ben de kendi Christopher Ward tecrübemizi paylaşmak isterim;

14 Ekim’de %15’lik indirim kodundan faydalanarak satış fiyatı 1000£ olan C60 Lympstone modeli için ön-sipariş vererek kaydolduk, sevk tarihi ay sonu görünüyordu. Sipariş esnasında kredi kartı bilgilerini girdik, 3D doğrulama şifresi geldi, ardından sipariş onay maili geldi, kredi kartının dönem içi işlemlerinde 708,33£ olarak yer aldı ödeme. Ay sonunda kredi kartı ekstresi geldi fakat ödeme listede yoktu. Bankayı aradım ve “böyle bir işlem hiç yapılmamış” dediler. C.W.’a mail attım ve “sorun yok” dediler. Şansımıza ertesi gün (30 Ekim’de) kargo takip bilgilerini paylaştılar fakat link çalışmıyordu, tekrar mail atıp doğru linki istedim, cevap gelince “kredi kartında hala ödeme görünmediği halde saati yollamış olamazlar” diye düşünüp kontrol ettim ve para 30 Ekim’de çekilmiş :)

14-30 Ekim arası artan kurdan etkilendik maalesef. Tesla gibi ödemenin bir kısmını alıp süreci finanse etmiyorlarmış, kargoladıklarında ödemeyi alıyorlarmış (sanırım ön-siparişte böyledir sadece) bunu öğrenmiş olduk ön-sipariş sırasında.

Saat, kargoya verildikten yaklaşık 1 hafta sonra İstanbul gümrükten çıkış yaptı PTT ile ve toplamda 46 TL ödeme görünüyordu, bunun dışında herhangi bir bildirim, vergi, ödeme, davet vs olmadan kapımıza kadar geldi, ödemeyi yapıp paketi teslim aldık.

Hazır ön-siparişi sevmişken saat daha kargoya verilmeden [mention]mlm [/mention]ile görüştük ve turuncu dikişli kordonlarımızı sipariş verdik, sağolsun saat gelmeden teslim etti. Tekrar çok teşekkür ederiz Cengiz Abi !

Saatin bilgilerini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz,

https://www.christopherward.com/militar ... K0-BG.html

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
fhr

Mesaj hozburun » 17 Kas 2020, 08:25

Hayırlı olsun, güzel saat [emoji106]

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj Shonage » 18 Kas 2020, 18:42

Satın aldığım Spinnaker saatim için 206 Pound vermiştim,
bugün 420TL gümrük vergisi çıkarttılar.
Kullanıcı avatarı
Shonage

Mesaj hlkshnr » 14 Oca 2021, 20:57

Arkadaşlar geçtiğimiz sene uygulanan ilave gümrük vergisi ile ilgili güncelleme haberi göremedim hiç. Bilgisi olan var mı acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj vysaknc » 14 Oca 2021, 22:12

hlkshnr yazdı:Arkadaşlar geçtiğimiz sene uygulanan ilave gümrük vergisi ile ilgili güncelleme haberi göremedim hiç. Bilgisi olan var mı acaba?

Bu vergi ticari olmayan kişisel alımlarda uygulanmadı,sadece % 18-20 oran olarak eskisi gibi uygulandı..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj hlkshnr » 14 Oca 2021, 23:17

vysaknc yazdı:
hlkshnr yazdı:Arkadaşlar geçtiğimiz sene uygulanan ilave gümrük vergisi ile ilgili güncelleme haberi göremedim hiç. Bilgisi olan var mı acaba?

Bu vergi ticari olmayan kişisel alımlarda uygulanmadı,sadece % 18-20 oran olarak eskisi gibi uygulandı..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kişisel alımlar dediğiniz gibi biliyorum.

Benim bahsettiğim geçen sene japon çin saatlerinin liste fiyatları vergiden sebep çok yükselmişti. .

Muhtemelen vergi uzatılmadı fiyatlar düşer mi acaba?

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 205 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners