lüks marka başlangıç model vs orta segment üst model

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

lüks marka başlangıç model vs orta segment üst model

Mesaj görkemk » 08 Nis 2020, 12:36

sürekli arasında kaldığım ikilem

sizce hangisi
Kullanıcı avatarı
görkemk

Re: lüks marka başlangıç model vs orta segment üst model

Mesaj moy » 08 Nis 2020, 13:04

Sanki daha önceden tartışılmıştı bu konu, yinede yazayım vakit geçsin. :lol: :lol:

Azına kadar dolu mercedes C 200 4 matic mi? bismillah paket e180 sorusu sorulsaydı
Kendimin ve ailemin konforu, güvenliği, oyuncaklarının bol olmasından mütevellit tam dolu C derdim.

İş saate gelince bende durum değişiyor. Bana göre bayanlarda tek taş ne ise, erkeğinde tek taşı saatidir.O yüzden bütçemin el verdiği en bilindik ve lüks segment saati alırım.

Örnek vermem gerekirse, morice markasının 50-55.000 TL listesi olup %50 iskonto ile 30.000 TL'lere inecek bir saat yerine rolex po piyano alırım.
Başka bir örnek, titanyumdam madeninden üretilmiş fly back kronometreli siplit sec. özelliği olan bir panerai yerine o bütçeye denk gelen Rolex alırım.
Bu söylediklerimin bir saat severin söylememsi gerek seyler olduğununda farkındayım fakat benim gözümde her marka için belirlediğim bir bütçe var onun üzerinde alış asla yapmam yapamam. Hemen 1 üst segmente bakarım.

Vallahi buldum :lol: :lol: :lol:

https://www.konyalisaat.com.tr/maurice- ... -kol-saati

Bu arkadaş düz hesap 54.000 TL'den 27.0000 TL inmiş, euronun bu uçmuş hali ile OP39 32.000TL 'ye alırsınız. Arada 5.000 TL var amaaa demeyin saate 27.000 TL gözden çıkartmış biri 5.000TL'nin peşine düşmez diye düşünüyorum.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj coolfire » 08 Nis 2020, 13:21

Kısa cevap vereyim. Mantık: olabildiğince lüks marka alt model. Duygu: Daha alt segment üst model.

https://www.instagram.com/seyahatsevenaile/
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj onurkoseoglu » 08 Nis 2020, 13:27

Orta segment saatlerde bazı fiyatlar görüyorum, gözlerim yuvalarından çıkıyor. :shock:

Orta segmentten kasıt 25.000 TL 'yi geçecekseniz ben biraz zorlayarak üst segment başlangıç modelleri derim.
Kullanıcı avatarı
onurkoseoglu

Mesaj argn » 08 Nis 2020, 13:34

Üst segment başlangıç daha mantıklı, tabii benim naçizane fikrim...
Kullanıcı avatarı
argn

Mesaj görkemk » 08 Nis 2020, 14:00

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesela burada jlc yada rolexi mi yoksa omega, grand seiko ve zenithi mi tercih etmek lazım
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj moy » 08 Nis 2020, 14:11

Sırası ile tercihlerim op, el primero, omega olurdu.
jlc vs gs ye bakmazdım bile

Benzer başlığı buradan okuyabilirsiniz.
viewtopic.php?f=62&t=32624#axzz6J11ykqhU
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj Althor » 08 Nis 2020, 14:27

Bence bunu tek başına değerlendirmek zor. Koleksiyondaki mevcut saatleri ve yeni saatten beklentilerin ne olduğunu denkleme katmak şart.
Misal tek saat koleksiyonundan bahsediyorsak -daha üst segment olsa da- jlc'den ziyade popularitesi daha yüksek olan rolex-omega daha tatmin edici seçimler olabilir. Ancak bunlar zaten koleksiyon içinde mevcutsa, farklı bir şeyler arıyorsak; mekanizma gücü ile jlc, teknolojisi ve zaratsu yöntemi ile spring drive bir grand seiko öne çıkabilir.
Çok üst segment olup daha az bilinen markalar ile populer olup tarihi olan biraz daha alt segment markalar arasında koleksiyon içinde bir denge oluşturmak en tatmin edicisidir bence.
O nedenle genel bir değerlendirme yerine koleksiyon özelinde yaklaşmak bana daha uygun geliyor.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 225 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners