lüks marka başlangıç model vs orta segment üst model

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: lüks marka başlangıç model vs orta segment üst model

Mesaj therapeute » 09 Nis 2020, 01:36

evet doğru ya bu başlık vardı hatta bende yazmışım benim kafa hala karışık bu konuda demekki :D :D

Bu gerçekten reçetesi kolay bir hastalık değil.
Öncelikle çok kişisel,
Ayrıca kişisel tercihlerde zamanla evriliyor.
Velhasıl sizin aklınıza şu anda yatan yanıt , kuvvetle ihtimal 1 sene sonra hükümsüz kalacak.

Bu bağlamda karar aşamasında asıl gücü forumdaş önerilerinden ziyade , siz belirleyin.

Aklıma gelen şu his ; mademki kısa zaman dilimleri içinde aynı konuyu dile getiriyorsunuz ; Demek ki , ilk konuda “ duymak istediğinizi “ duymamışsınız.
Velhasıl , ilk açtığınz konuyu bir daha gözden geçirin ve orada “ en çok önerileni “ ; eleyiniz. Zira o size hiç doğru gelmemiş..

Son tahlilde , fonksiyonellik açısından , adı geçen ürünlerin hiçbiri sizi üzmeyecektir zaten.

Maksat kolunuzda olmasından mutluluk duyacağınız , bakmak isteyeceğiniz saati bulmak.

Misal , explorer’imle gerçekten mutluyum. Bugünlerde çok kolonya ve dezenfektan kullandığım için artık takmıyorum , dolap çekmecemde bekliyor. Akşam yemeğinden sonra kahve vaktim geldiğinde , Kuşanıyorum , berjerime oturuyorum ve kahveyi beraberce içiyoruz. Özlüyorum kısacası.

Seçiminizin size & ailenize mutluluk getireceğine eminim.
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj gozdentunay » 09 Nis 2020, 02:46

Al-orta-üst farketmez sevdiysem aldım sıkıldıysam sattım sonra sıkıldığımı çok sevdiğimi anlayıp tekrar aldım bir sürü macera yaşadım :) Hepsi ayrı zevk ve ayrı deneyim kazandırdı bana ,saat konusunda çok değer az değer bakmadım sevdiysem aldım..İkinci el değer konusu bu işin ticaretini yapanların işi..Onlar elbette buna bakmalılarda..Benim için yeri geldi bu bi casio-seiko oldu yeri geldi Tag-Omega oldu.Sattığımdada elbet azda olsa bir değer kaybı oldu onuda kullandığım zevkli ve birdaha geri gelmeyecek zamanların hatırına hiç önemsemedim.Bu bir zevk meselesi kolunuza taktığınızda sizi mutlu ediyorsa o benim için en üst segmenttir.Özetle hayat kısa sevdiğini al mutlu yaşa [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj görkemk » 09 Nis 2020, 08:18

op 39 , dj 36 , grand seiko , zenith , omega,ball, tag heuer hepsini zaman içinde aldım sattım kullandım hala kullanıyorum ama bir türlü kararımı oturtamadım bende hala zaman zaman op 39 gözüm kayıyor mesela oysa kullandım elden çıkardım sonra,

gözdentunay beyin mantık en iyisi galba ama bu yolda çok cepten kayıp oluyor :D :D
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj moy » 09 Nis 2020, 09:57

therapeute yazdı:

Maksat kolunuzda olmasından mutluluk duyacağınız , bakmak isteyeceğiniz saati bulmak.

Misal , explorer’imle gerçekten mutluyum. Bugünlerde çok kolonya ve dezenfektan kullandığım için artık takmıyorum , dolap çekmecemde bekliyor. Akşam yemeğinden sonra kahve vaktim geldiğinde , Kuşanıyorum , berjerime oturuyorum ve kahveyi beraberce içiyoruz. Özlüyorum kısacası.

Çok çok çok doğru :!:
Aynı durum bende de var PO ile olan aşkımı biliyorsunuz ayda 1 yada 2 kez diğer saatlerimi 1 günlüğüne takıyorum. O günlerde hep böyle kendimi bir eksik hissediyorum.Dün master Collection'ımı taktım eve geldiğimde ilk işim kolumdan çıkartıp poyu takmak oldu.
Diğer sahip olduğum saatlerimi de çok seviyorum, fakat po ya her baktığımda yüzüm gülüyor, mutlu oluyorum başka bir duygu.
DJ ı aldıktan sonra PO kenarda durur, çok takmam gibi düşünürken tam tersi oldu. Bir heves 1 kaç hafta üst üste DJ ı kullandım, PO yu kurayım yağı kurumasın dedim sanki yeni almış gibi yüzüm güldü ve o gün bugündür dj yatıyor. :lol: :lol: :lol:
Allah kimseyi sevdiğinden gördüğünden mahrum bırakmasın.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj zodiac » 09 Nis 2020, 11:22

1. Öncelikle beğenilen, içimize sinen saat --> böylelikle alıp takmama riskini düşürüyoruz :)
2. İçimize sinen saati doğru fiyata almak. İyi bir indirimle, yada makul bir ikinci el gibi --> Böylelikle satmak istersek zarar durumunu düşürüyoruz

Bu ikisine uyduktan sonra istenilen gibi takılmak mümkün bence :)

Benim tercihim daha üst marka olacaktır.
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj Altar » 09 Nis 2020, 11:26

Tabi herkesin kendi tercihi ama grand seiko alacağıma rolex marka saatin en düşük versiyonunu alırım.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj afl » 09 Nis 2020, 11:33

Benim düşüncem daha farklı.
Resimleri verilen saatler içinde hiç düşünmeden ve açık ara Grand Seiko. En iyi modellerden biri olmasa da, malzeme, işçilik ve mekanizma olarak diğerlerinin tamamının kat kat üstünde.
Sonra JLC
Rolex
Bu üçünden sonra diğerleri pek sıralamaya giremez ama ille de sıralamak lazımsa;
Omega
Zenith
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj görkemk » 09 Nis 2020, 12:05

afl yazdı:Benim düşüncem daha farklı.
Resimleri verilen saatler içinde hiç düşünmeden ve açık ara Grand Seiko. En iyi modellerden biri olmasa da, malzeme, işçilik ve mekanizma olarak diğerlerinin tamamının kat kat üstünde.
Sonra JLC
Rolex
Bu üçünden sonra diğerleri pek sıralamaya giremez ama ille de sıralamak lazımsa;
Omega
Zenith

grand seikonun da o derdi var segmentine yakın başka saatle yan yana koyunca gönlümde hep gs baskın çıkıyor. Zamanında datejust ve Op ile yan yana koyup günlerce düşündüm her iki seferde de grand seikoyu elde tuttum. İki kere grand seikomu elden çıkardım ikisinde de bir ay sonra keşke yapmasaydım dedim.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 178 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners