Vir羹s Salg覺n覺, Para Piyasalar覺 ve Saat Sekt繹r羹

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Vir羹s Salg覺n覺, Para Piyasalar覺 ve Saat Sekt繹r羹

Mesaj gargamell » 29 Mar 2020, 12:56

Herkese sal覺kl覺 g羹nler dileyerek balamak isterim.

D羹nya tam anlam覺 ile t羹rb羹lansta iken siz saat severlerin 繹n g繹r羹lerini paylaabilecei bir bal覺k a癟mak istedim. Hatta denk geldiiniz kaliteli raporlar覺, g繹r羹leri (T羹rk癟e ya da 襤ngilizce) de payla覺rsan覺z 癟ok makbule ge癟ecektir.

Selamlar.
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullan覺c覺 avatar覺
gargamell

Kay覺t: 15 Haz 2013, 13:39

Re: Vir羹s Salg覺n覺, Para Piyasalar覺 ve Saat Sekt繹r羹

Mesaj moy » 30 Mar 2020, 12:07

Elimde kaliteli rapor yok ama durumlar覺n 癟ok s覺k覺nt覺l覺 olduu bilgisi var. :lol: :lol:
Bir 癟ok 羹lkenin g羹mr羹kleri kapal覺.Beni ilgilendiren k覺s覺m Irak, 襤ran, Libya, Tunus, Cezayir, T羹rkmenistan, Moldova, Filistin.
Dahada k繹t羹s羹 Kapal覺 癟ar覺 kapal覺 ihracat yapanlar覺n beni 癟ok iyi anlad覺覺n覺 biliyorum :thumbup:
B羹t羹n makinelerimiz kapal覺. retim yok. elemanlar覺m覺z evinde bekliyoruz.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj sieger » 30 Mar 2020, 13:02

Saat konusunda baya genis anlamda satis yapan cok stogu olanlardan aldigim fikirlere gore, ani ve korku satislari mevcut, hatta arkadasima 2 rolex alir misn diye soranlar bile vardi. Ancak buyuk firmalar ya da buyuk gri marketciler en azindan 3--5 ay hatta daha uzun sure satis yapmadan da bekleyebilme potansiyeline sahipler, o yuzden buyuk olcekte bir degisim olmamakla beraber, panik satislar yapilmasindan kacinilmali diye yorumlaniyor.
Ama bu surecte cok uyguna bir seyler bulursaniz alinabilir gibi, zira hastalik cozuldugu an hizla her sey eski haline gelecektir. Evet dunyada bir cok sey degisecek gibi gorunuyor. Ama luks saat piyasasi ne kadar etkileniyor bilmiyorum.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj moy » 30 Mar 2020, 13:53

Rolex pepsi ve batmanlerin grey fiyatlar覺 1000-1500 Usd geri gelmeye balad覺.Buda sizin dediiniz gibi panik sat覺lar覺ndan m羹tevellit
;)
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj ekdellal » 30 Mar 2020, 14:26

Cvd-19Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj sieger » 30 Mar 2020, 14:32

grafik cok dogru gelmedi ama, sifir daytona 22bine bile zor satiliyordu herkes 23bine koyuyordu evet ama 2 konusunca iniyordu zaten, hos bugri market icin tam rakam asla veremiyoruz zaten de, su asiri buble seyler duzelirse guzel olur.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj serbestdeli » 19 Nis 2020, 20:31

Panik sat覺lar覺 m覺 olur yoksa f覺rsat varken 3-5 eksiine mi olur oras覺 tart覺覺l覺r.
Bir癟ok saat koleksiyoneri ve sat覺c覺s覺 1-2 ay i癟erisinde belki de biraz daha k覺sa bir s羹re i癟erisinde daytona dahil t羹m modellerin vitrinlerde al覺c覺 bekleyeceini d羹羹n羹yor, hatta pepsi batman gibi modellerde %10 submariner de %15 dier modellerde %15-30 aras覺nda iskontolarin bile durumu kurtaramayaca覺n覺 s繹yl羹yorlar, durum nas覺l olur bilinmez tabi ama u癟ular覺n durmas覺 襤talya ve Yunanistan da olan butiklerin saatleri kime sataca覺n覺 da d羹羹nd羹rm羹yor deil, telefonlara cevap bile vermeyen tax free bile kesmeyen butiklerin bir癟ok eski m羹terilerine %20 indirim+tax free ile saat alirmisiniz diye mesaj g繹nderdii s繹yleniyor, yurti癟inden bir iki butik spor 癟elik modellerden birka癟覺 i癟in almay覺 d羹羹n羹rm羹s羹n羹z diye bana bile sormutu ama almay覺 d羹羹nmediimi s繹yledim iin garip taraf覺 ee dosta 繹nerdim lakin onlarda almak istemedi, elden 癟覺karmay覺 d羹羹nd羹羹n羹z saatler varsa elinizi 癟abuk tutman覺z gerekiyor gibi yoksa %30-40 aras覺nda fiyat d羹羹leri olacak gibi, chrono24 te seramik bezelli siyah kadran daytona 17 bin usd ye imdiden d羹t羹 10-11 bin usd ye 1 ay i癟inde d羹ecek gibi, almay覺 d羹羹nenler 1 ay daha beklerse b羹y羹k indirimlerle g羹zel rakamlara saat alabilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
serbestdeli

Kay覺t: 07 Oca 2015, 17:12

Mesaj Ground » 19 Nis 2020, 22:15

serbestdeli yazd覺:Panik sat覺lar覺 m覺 olur yoksa f覺rsat varken 3-5 eksiine mi olur oras覺 tart覺覺l覺r.
Bir癟ok saat koleksiyoneri ve sat覺c覺s覺 1-2 ay i癟erisinde belki de biraz daha k覺sa bir s羹re i癟erisinde daytona dahil t羹m modellerin vitrinlerde al覺c覺 bekleyeceini d羹羹n羹yor, hatta pepsi batman gibi modellerde %10 submariner de %15 dier modellerde %15-30 aras覺nda iskontolarin bile durumu kurtaramayaca覺n覺 s繹yl羹yorlar, durum nas覺l olur bilinmez tabi ama u癟ular覺n durmas覺 襤talya ve Yunanistan da olan butiklerin saatleri kime sataca覺n覺 da d羹羹nd羹rm羹yor deil, telefonlara cevap bile vermeyen tax free bile kesmeyen butiklerin bir癟ok eski m羹terilerine %20 indirim+tax free ile saat alirmisiniz diye mesaj g繹nderdii s繹yleniyor, yurti癟inden bir iki butik spor 癟elik modellerden birka癟覺 i癟in almay覺 d羹羹n羹rm羹s羹n羹z diye bana bile sormutu ama almay覺 d羹羹nmediimi s繹yledim iin garip taraf覺 ee dosta 繹nerdim lakin onlarda almak istemedi, elden 癟覺karmay覺 d羹羹nd羹羹n羹z saatler varsa elinizi 癟abuk tutman覺z gerekiyor gibi yoksa %30-40 aras覺nda fiyat d羹羹leri olacak gibi, chrono24 te seramik bezelli siyah kadran daytona 17 bin usd ye imdiden d羹t羹 10-11 bin usd ye 1 ay i癟inde d羹ecek gibi, almay覺 d羹羹nenler 1 ay daha beklerse b羹y羹k indirimlerle g羹zel rakamlara saat alabilir.
Biraz niyetleri yazm覺s覺n覺z :)))

Ama ger癟ekler b繹yle olmuyor. Bir daytona 11-12bin e d羹mesi d羹nyaya meteor d羹mesinden bile zor g繹z羹k羹yor ahahah

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 174 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners