Hikayesi Olan Saatlerimiz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hikayesi Olan Saatlerimiz

Mesaj debra » 27 Mar 2020, 10:47

Madem karantinadayiz, okumasi keyifli bir baslik olusturalim dedim. Kim bilir belki guzel hikayeler cikar buradan, sonra bir araya getirip bir seyler yapariz.

Ben baslayayim, her yerde deli gibi kucuk diver saat ariyorum. Cok alternatifim yok. Seiko skx013 diyor herkes ama cok az bilek sirasi gelecegini bildigimden, cok begensem de mesafeliyim bu fikre. Muadilleri de ayni sekilde, beklemek gerek, butce ayirmak gerek. Bense biliyorum, hakikaten ayda yilda bir takacagim bir saat olacak. Oyle spor bir tarzim yok cunku. Boyle bir arada kaldigim durum olmustu. Bir gun, en yakin arkadasim bana (saatten de hic anlamaz) bana babasinin eski bir saatini getirecegini soyledi. Ertesi gun elinde cok islevli olmayan ama beni diver konusunda yuzde yuz tatmin eden bir saatle geldi. Babasinin Cinli bir arkadasi ona hediye etmis, adam da cok takmamis, arkadasim da saat seviyorum diye bana getirmis.

Icini hic acmadim muhtemelen siradan bir mekanizma, kilitli tepe yok, markasi hic bilmiyorum ama bir anda bu saatle aramda duygusal bir bag olustu. Zaman tutmasi, luminovasi mukemmel. Hafif, kolda hic yormuyor. Istedigim her seyden bir fazlasi yani.

Neyse boyle rastlantilari seviyorum iste :)

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
debra

Re: Hikayesi Olan Saatlerimiz

Mesaj coolfire » 27 Mar 2020, 13:53

Çok güzel bir konu. Ben de aile fotosu üzerinden yazayım:

Resim

Resim

Sol ortadaki Lorus: İlk maaşımla aldığım saat. Aslında ilkokuldan beri çok saat eskittim, hesap makineli, atarili Casio'lar, hem analog hem dijital Citizen'ler, güneş enerjili Q&Q gibi Çin'liler :) Ama hiç otomatik saatim olmamıştı. Neyse otomatik-kinetic ayrımını bilmediğim için ve o zaman Seiko kinetic'ler çok pahalı geldiği için "bari makinesi Seiko olsun" diyerek almıştım bu saatimi. O zamanlarki üst limitim bir maaşımı aşmamasıydı ve bu yüzden Seiko alamamıştım. Tabi bunda küçük şehirde yaşamamın dezavantajının ve internet alışverişlerinin yaygınlaşmamış olmasının payı da büyüktür. Sonraları o maaşımla otomatik Seiko alabileceğimi de öğrenmiştim tabi :)

Resim

Orta soldan ikinci saatimi Osaka/Japonya'dan almıştım. Gezdiğim ülkeler arasında ben de ilk sırada olan ülkeden bir Made in Japan Seiko almadan gelmek olmazdı tabi :)

Resim

Cep saati dedemden kalma. Yaşam tarzı ve tip olarak kopyası olduğum ve sadece altı yaşıma kadar görebildiğim dedemin saati. Benden de oğluma geçecek.

Resim

Orta sağdan ikinci Invicta ilk otomatik saatim. Yurt dışına çıkarken en çok taktığım saat olması da diğer anısı. Onun yanındaki Hislon'da hediye olduğu için kalıcı olan bir saat.

Ek olarak:

Resim

Resim

Resim

Üst sıra soldan ikinci saatim ilk Swiss made saatim. Dress saat ihtiyacımı da sonsuza dek karşılayacağı için o da kalıcı olacak. Üst sıranın geri kalanı da internet alışverişine adapte olmaya başladığımızda arka arkaya aldığımız saatler. Yurt dışına giderken hepsini ayrı ayrı ülkelere götürdüğüm için hepsinin kendine ait hikayeleri oluyor. Mesela Orient Boracay'ı, Pulsar ise Brezilya'yı hatırlatıyor :)

Alt sıranın hepsi TSF'nin bana kattıkları. Hatırası da bu :)

ResimResimResim
En son coolfire tarafından 27 Mar 2020, 19:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj worldtime » 27 Mar 2020, 15:54

coolfire yazdı:Çok güzel bir konu. Ben de aile fotosu üzerinden yazayım:

Resim

Sol ortadaki Lorus: İlk maaşımla aldığım saat. Aslında ilkokuldan beri çok saat eskittim, hesap makineli, atarili Casio'lar, hem analog hem dijital Citizen'ler, güneş enerjili Q&Q gibi Çin'liler :) Ama hiç otomatik saatim olmamıştı. Neyse otomatik-kinetic ayrımını bilmediğim için ve o zaman Seiko kinetic'ler çok pahalı geldiği için "bari makinesi Seiko olsun" diyerek almıştım bu saatimi. O zamanlarki üst limitim bir maaşımı aşmamasıydı ve bu yüzden Seiko alamamıştım. Tabi bunda küçük şehirde yaşamamın dezavantajının ve internet alışverişlerinin yaygınlaşmamış olmasının payı da büyüktür. Sonraları o maaşımla otomatik Seiko alabileceğimi de öğrenmiştim tabi :)

Orta soldan ikinci saatimi Osaka/Japonya'dan almıştım. Gezdiğim ülkeler arasında ben de ilk sırada olan ülkeden bir Made in Japan Seiko almadan gelmek olmazdı tabi :)

Cep saati dedemden kalma. Yaşam tarzı ve tip olarak kopyası olduğum ve sadece altı yaşıma kadar görebildiğim dedemin saati. Benden de oğluma geçecek.

Orta sağdan ikinci Invicta ilk otomatik saatim. Yurt dışına çıkarken en çok taktığım saat olması da diğer anısı. Onun yanındaki Hislon'da hediye olduğu için kalıcı olan bir saat.

Alt sıranın hepsi TSF'nin bana kattıkları. Hatırası da bu :)

Ek olarak:

Üst sıra soldan ikinci saatim ilk Swiss made saatim. Dress saat ihtiyacımı da sonsuza dek karşılayacağı için o da kalıcı olacak. Üst sıranın geri kalanı da internet alışverişine adapte olmaya başladığımızda arka arkaya aldığımız saatler. Yurt dışına giderken hepsini ayrı ayrı ülkelere götürdüğüm için hepsinin kendine ait hikayeleri oluyor. Mesela Orient Boracay'ı, Pulsar ise Brezilya'yı hatırlatıyor :)
Çok güzel anlatmışsınız saatlerinizi bölerek yakından çekme şansınız var mı :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj justaguy » 27 Mar 2020, 17:48

Resim

Benim için en anlamlı saatim diyebilirim. Bütün güzel anılarım bu saat ile.

Bu saatin kordonunu değiştirdiğim gün çok önemli bir projenin ilk test/kabul toplantısı vardı. Kordon kargodan geldiği gibi ofiste değiştirip toplantıya koşmuştum ve toplantı çok güzel geçmişti :lol:

Bir ara tenisçi dirseği olmuştum. Berbat birşey bir türlü geçmiyordu. Bu saat ile o halde moto ile tek başıma 3 gün kampa gittim. Zihin-Beden-Ruh tarzında bir kitap okudum (gülmeyin, ben de çok gülerdim, bu tarz kitapların doğruluk payı varmış :lol: ) daha sonra o kitaptakileri uygulayarak ve fizik tedavi ile kolum tamamen iyileşti. Buda o zamandan kalan çok sevdiğim bir foto

Resim

Bu saat kızımla ve/veya yeğenimle her kampa, bisiklete vb. aksiyona giderken kolumdadır. Onlar da bu saati çok seviyor.

Hatta kızım ilk servis ile anaokuluna gitmeye başladığında servis beklerken oyun olsun diye iki deli 'hadi kuzeye yürüyelim, hadi güneye yürüyelim' diye diye ileri geri yürüyorduk. O yüzden bu saatin diğer adı "pusulalı saat"

Bir de, geçirdiğim her iki genel anestezili ameliyata da bu saat ile girmiştim (kalkıp yürürken vb. bir yerlere çarparım diyerekten). İkisi de çok iyi geçti :champ:

O yüzden bu saati mümkün olduğunca kötü anılar bırakacak günlerde takmamaya çalışıyorum :lol:

Bir de kötü anılı saatlerim oldu. Kötü anılıları hiç elimde tutmadım. Yalnızca bir tanesi var, kötü bir gün kolumdaydı. Bir fashion watch . Atsan atılmaz, satsan satılmaz. Hediye bile edemiyorum kimseye. Yardım amaçlı başlığa bile koyamıyorum çünkü aynı saatten benzer bir başlık var :roll: Onu da kötü zamanlarda takmak için tutuyorum :lol:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj coolfire » 27 Mar 2020, 19:14

worldtime yazdı:Çok güzel anlatmışsınız saatlerinizi bölerek yakından çekme şansınız var mı :)

Düzenledim hocam, teşekkürler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj worldtime » 27 Mar 2020, 19:41

coolfire yazdı:
worldtime yazdı:Çok güzel anlatmışsınız saatlerinizi bölerek yakından çekme şansınız var mı :)

Düzenledim hocam, teşekkürler :thumbup:
Çok teşekkür ederim [emoji4]

Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj worldtime » 27 Mar 2020, 23:18

Resim
Babamın babasına ait olan saat merakımın başlaması ile sandıktan yılların verdiği yorgunlukla çıkan bana emanet ettiği saat.
Şu an tüm bakımları yapılmış olup arada kurar dinlerim maşallah cep saati gibi sesi çıkmakta :)
Resim
Fanatik olmasamda vitrinde görüp beğendiğim iki üç kere fiyat sorarak lise yillarında aldığım ilk saatim. Kutu evrakları tam olup hâla saklarım. Kordonu yıpranmamış olup bu sene Fener-Galatasaray maçı izlerken kolumda olan totem yaptığım saat :)
Resim
Üniversite giriş sınavından önce aldığım deneme çözerken kronometresini hunharca kullandığım üniversite ikiye kadar çıkarmadığı emektar
Resim
Üniversite 2-3-4 bir heves aldığım arada kullandığım saatlerim
Resim
Üniversite biter ve staja başlamadan aldığım saat o zaman Tsf ile tanışmadık tabi kinetik - otomatik ayrımı yapamıyordum :)

Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj worldtime » 27 Mar 2020, 23:24

Resim
Tsf ile tanıştım başlıkları teker teker okuyorum ne neymiş o zaman limitli özel üretim saatleri görüp karar kılıp sonradan arayıp bulduğum özel süet kutusuyla beraber duruyor :)
Resim
Son olarak eklediğim iki saatim :)

Kullanıcı avatarı
worldtime

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners