Oris Big Crown Almal覺 m覺y覺m?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Big Crown Almal覺 m覺y覺m?

Mesaj sertac » 22 ub 2020, 22:13

Herkese merhabalar,

Sizler gibi saat konusunda uzman olan insanlara dan覺mak istediim bir konu var.
Bir adet Rolex Submariner-Date, Ref:116610LN ve Rolex 2014 Datejust II Azzurro Blue Roman, Ref:116334 saatlerim var.

ORIS'in Big Crown Paslanmaz elik-Mavi kadran(Resmini de ekleyeceim) modelini 癟ok beendim ama al覺p almama konusunda karars覺z覺m.
Sizce doru bir yat覺r覺m m覺? Bu saati almak ne kadar doru? Ve 2. el pazar覺 bu saat i癟in nas覺ld覺r?

imdiden cevap veren herkese 癟ok teekk羹rler.

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
sertac

Kay覺t: 17 ub 2020, 21:26

Re: Oris Big Crown Almal覺 m覺y覺m?

Mesaj eyimen » 23 ub 2020, 01:52

Oris ve yat覺r覺m kelimeleri yanyana 癟ok iyi durmuyor :D
Siz Rolex'e devam edin en iyisi..
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj argn » 23 ub 2020, 01:56

Garajda iki adet ferrari var, ve siz BMW almay覺 m覺 d羹羹n羹yorsunuz ? :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
argn

Ya: 55
Kay覺t: 05 Tem 2014, 02:42

Mesaj moy » 23 ub 2020, 10:35

Belirli markalar d覺覺nda yap覺lan kullan覺lmam覺 saat al覺mlar覺 sat覺ta genellikle kay覺p yaan覺yor.
Ben sizin yerinizde olsam, 2 癟elik saatin yan覺na bir 癟elik saat daha eklemek yerine farkl覺 materyalden 羹retilmi bir saat eklerdim.
Misal bronz, titanyum, alt覺n vb gibi. 襤kinci bir tercihim farkl覺 komplikasyonu olan saatlere y繹nelirdim.Kronometre, ikinci saat dilimi g繹stergesi, rezerve g繹stergesi vb. olan modellere.
Bu t羹r etmenler elimdeki ki saatlerden daha alt segment bir saat kullan覺rken ondan 癟abuk s覺k覺lmamam覺 salar.
Bende ara癟lardan 繹rnek vereyim garajda 2 adet range rover dururken vw golf al覺nacaksa R modeli olmal覺 :thumbup:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj EnderE » 23 ub 2020, 10:38

Yat覺r覺m i癟in 癟ok k繹t羹 bir se癟enek olur. Saatin faturas覺 kesildii an %30 zarar edersiniz.

Evet garajda 2 Ferrari var ve haftada bir taradaki mand覺raya gitmeniz icab adiyor ise bmw fazla bile gelir Ford ranger filan almak icab eder.

Koleksiyon 癟eitlilii g羹zel ey asl覺nda. Burada da ayn覺 kutuda hem alange, patek, RM hem de casio sahibi olan insanlar var.

Deer kaybetme k覺sm覺 eer 癟ok irrite ediyor ise bu tip saatleri ikinci el al覺p o kayb覺 telafi edebilirsiniz. Ama s覺f覺r araba kokusu diye bir ey var ya o hissiyat s覺f覺r saatlerde de var.
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj danGerfuLL » 23 ub 2020, 13:09

Saatin keyfini surmek istiyorsaniz alin kullanin. Yatirim amacli diyorsaniz Oris bu konuda maalesef Rolex gibi ustune deger katan bir marka degil.

Yakin zamanda cok iyi kondisyonda bir tanesini forum ici satmistim. Arkadasimin saati idi 1 2 gun test amacli kullandim zaman tutma bakimindan, gayet guzel kolda durusu da.

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
En son danGerfuLL taraf覺ndan 23 ub 2020, 16:48 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj Cruciatus » 23 ub 2020, 13:25

K繹t羹 bir yat覺r覺m bile diyemem, Oris ile yat覺r覺m yap覺lmaz.. Saati sevdiyseniz takars覺n覺z o kadar. Ki g羹zel bir saat o da ayr覺 bir konu. Sataca覺n覺zda da %30-%45 deer kayb覺 aras覺nda bir yerlerde satars覺n覺z.. Yat覺r覺m ama癟l覺 saat koleksiyonu yapacaksan覺z Rolexten amay覺n.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj hknmtn » 23 ub 2020, 15:15

Benim g繹zlemim Orisin bu modeli neredeyse %40 deer kaybediyor. 襤kinci el temiz uygun fiyatl覺 bulursan覺z hem deer kayb覺n覺z aza iner hem de hevesinizi al覺rs覺n覺z diye d羹羹n羹yorum. Maddi y繹nden bir ka癟 bin tl sizi zorlamayacaksa s覺f覺r da tercih edilebilir ancak yat覺r覺ml覺k olmad覺覺 g繹r羹羹ndeyim. Neticede bir Patek deil.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners