Pilli mi Otomatik mi ve Se├žim

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Pilli mi Otomatik mi ve Se├žim

Mesaj Tasar─▒mc─▒Tan » 15 ┼×ub 2020, 10:37

Arkada┼člar, herkese selamlar olsun.
Arama motorunda bu devasa forma denk geldim, iyi ki denk gelmi┼čim.
Y─▒llard─▒r Tissot T0636373603700 modeli saatimi kullan─▒yordum ancak s─▒k─▒ld─▒m, art─▒k bunu de─či┼čtireyim, yeni bir saate ge├žeyim istiyorum. Yeni saat olarak da otomatik mekanizmal─▒lara karar vermi┼čtim ancak ┼ču sapma konusu veni s├╝rekli cayd─▒r─▒yor. Tasar─▒msal g├Âvdeleri, ┼ču kadran ├Ân├╝ndeki minik hareketlerin ve kapak k─▒sm─▒n─▒n prasparan hali beni cezbediyor ancak benim bu saati g├╝nl├╝k hayat─▒mda s├╝rekli bile─čimde tutunca, zaman─▒ s├╝rekli kontrol etmeyi saatten seven birisi olunca, z─▒rt b─▒rt saat ayar─▒ yapmam gerekiyor; sizler ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz, benim i├žin uygun mu?
─░kna olabilirsem Tissot, Seiko, Orient gibi markalar─▒n azami 2.000 - 3.000 rakamlara, kasa ├žap─▒ 40-42 mm olan, deri ya da plastik hayallerim var.
Bana yard─▒mc─▒ olursan─▒z ├žok sevinirim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tasar─▒mc─▒Tan

Kay─▒t: 15 ┼×ub 2020, 10:25

Re: Pilli mi Otomatik mi ve Se├žim

Mesaj Halitkin » 15 ┼×ub 2020, 12:33

─░lla pilli almak istiyorsan─▒z Seiko'nun Solar ya da Citizen'─▒n Eco-Drive saatlerine bakman─▒z─▒ ├Âneririm. En az─▒ndan 10-15 y─▒l pil de─či┼čtirme derdiniz olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Halitkin

Kay─▒t: 07 Kas 2017, 21:41

Mesaj Tasar─▒mc─▒Tan » 15 ┼×ub 2020, 13:52

Pilli ─▒srar─▒nda de─čilim ancak sizlerin g├╝nl├╝k hayat─▒nda kulland─▒─č─▒ otomatik saatlerin s├╝rekli olarak ayar yap─▒lmas─▒ s─▒k─▒c─▒ olmuyor mu ve sapma de─čeri en d├╝┼č├╝k otomatik olarak; Tissot, Seiko, Orient ya da ba┼čka bir marka ne ├Ânerirsiniz? Pilli saatimde takvime al─▒┼čt─▒m, bir de ├Â─čretmen olunca s─▒n─▒f defterinin tarih k─▒sm─▒n─▒ doldururken, saatin takvim bilgisi ├žok yard─▒mc─▒ oluyor. Otomatik saate ge├žeceksem, bu fonksiyonu da olsun istiyorum ancak teknik detaya ya da markalara dair geni┼č bilgim olmad─▒─č─▒ i├žin karar veremiyorum. Blog ya da forumlarda okuyorum, otomatik saatleri bir aksesuar olarak yani ├Âzel g├╝nler i├žin tercih ediyorum diyorlar ancak ben hafta i├ži fiilen kullanaca─č─▒m ve saati hem estetik hem aksesuar hem de zaman takibi i├žin kullan─▒yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tasar─▒mc─▒Tan

Mesaj SEmre » 15 ┼×ub 2020, 14:53

Ben otomatik saati ta┼č─▒n─▒rkende kullan─▒yorum mesela [emoji16]

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SEmre

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 28 Eyl 2018, 16:37

Mesaj mustybs » 15 ┼×ub 2020, 15:12

SEmre yazd─▒:Ben otomatik saati ta┼č─▒n─▒rkende kullan─▒yorum mesela [emoji16]

Resim
[emoji106][emoji106][emoji106]

SM-G950F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mustybs

Kay─▒t: 10 Eyl 2019, 18:39

Mesaj juven » 15 ┼×ub 2020, 19:14

bulova 97b129 ├Âneririm.uygun fiyatl─▒.otomatik de─čil ama o keyfi verir.
akar saniyeli.takvimli.size uyaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.1500 liray─▒ ge├žmez
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
juven

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 09 Oca 2019, 23:14

Mesaj Tasar─▒mc─▒Tan » 15 ┼×ub 2020, 20:30

juven yazd─▒:bulova 97b129 ├Âneririm.uygun fiyatl─▒.otomatik de─čil ama o keyfi verir.
akar saniyeli.takvimli.size uyaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.1500 liray─▒ ge├žmez

Te┼čekk├╝rler efendim.
Otomatik alay─▒m istiyorum. Tissotun openheart modeli tarz─▒nda ar─▒yorum. Kadran─▒nda ├žarklar─▒ g├Ârebilece─čim, Seiko SSA379J, Orient Fag00002W0 gibi.
Sizce bu tarzlarda hangi markaya y├Ânelmeliyim ya da hangi ├╝r├╝n├╝ se├žmeliyim?
─░kinci el Frederique Constant FC-303/310X2P4/5/6 buldum acaba bu marka nas─▒ld─▒r?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tasar─▒mc─▒Tan

Mesaj juven » 15 ┼×ub 2020, 20:43

seiko ve orientstar─▒n g├╝zel saatleri var open heart olarak.
iki marka da tatmin eder.

fc bunlardan daha ├╝st seviyedir. sonu├žta isvi├žre.
kullan─▒rs─▒n─▒z.satarken de─čer kayb─▒ seiko ve orient kadar olmaz.
hatta ald─▒─č─▒n─▒z─▒n ├╝st├╝ne de satabilirsiniz.
ama g├╝venilir yerden alman─▒z ├Ânemli.├žakma saat ├žok var piyasada.

siz sadece s─▒f─▒r m─▒ yoksa temiz 2.el mi ona karar verin yeterli
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
juven

Mesaj raven » 15 ┼×ub 2020, 20:58

Tasar─▒mc─▒Tan yazd─▒:Pilli ─▒srar─▒nda de─čilim ancak sizlerin g├╝nl├╝k hayat─▒nda kulland─▒─č─▒ otomatik saatlerin s├╝rekli olarak ayar yap─▒lmas─▒ s─▒k─▒c─▒ olmuyor mu ve sapma de─čeri en d├╝┼č├╝k otomatik olarak; Tissot, Seiko, Orient ya da ba┼čka bir marka ne ├Ânerirsiniz? Pilli saatimde takvime al─▒┼čt─▒m, bir de ├Â─čretmen olunca s─▒n─▒f defterinin tarih k─▒sm─▒n─▒ doldururken, saatin takvim bilgisi ├žok yard─▒mc─▒ oluyor. Otomatik saate ge├žeceksem, bu fonksiyonu da olsun istiyorum ancak teknik detaya ya da markalara dair geni┼č bilgim olmad─▒─č─▒ i├žin karar veremiyorum. Blog ya da forumlarda okuyorum, otomatik saatleri bir aksesuar olarak yani ├Âzel g├╝nler i├žin tercih ediyorum diyorlar ancak ben hafta i├ži fiilen kullanaca─č─▒m ve saati hem estetik hem aksesuar hem de zaman takibi i├žin kullan─▒yorum.

Orient ve Orient Star saatlerin open heart modellerinde takvim fonksiyonu yok.
D├╝┼č├╝n├╝yorum ├Âyleyse var─▒m, d├╝┼č├╝nemiyorum ├Âyleyse mal─▒m!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
raven

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj Tasar─▒mc─▒Tan » 15 ┼×ub 2020, 22:02

FC s─▒f─▒r fiyat─▒ ├žok y├╝ksek ancak ikinci el ve Seiko SSA379J alabilirim. Sizce Tissot ve Seiko modelleri aras─▒nda hangisini se├žmeliyim; sapma de─čerleri, periyodik bak─▒mlar─▒ ve dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒ a├ž─▒s─▒ndan hangi marka/model se├žimi yapmal─▒y─▒m?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tasar─▒mc─▒Tan

Mesaj juven » 15 ┼×ub 2020, 22:40

benim g├Âr├╝┼č├╝m 3000 lira band─▒nda tissot powermatic te seiko presage de ├╝zmez
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
juven

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 362 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners