2.000 TL Bütçeli Minimum 42mm Dress Saat Önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

2.000 TL Bütçeli Minimum 42mm Dress Saat Önerisi

Mesaj Ackaryagdi » 08 Şub 2020, 22:13

Merhabalar,

Yakın zamanda evleneceğim ve müstakbel eşimin ailesi saat hediye edecekler. Benden öneri bekliyorlar fakat ne aldırmak istediğimi bilmiyorum açıkcası.
Bütçe konusunda onları zorlama niyetim yok, maksimum 2.000 tl olarak düşündüm. Forumda yer alan 2.000 tl’ye Kadar olan saat önerileri başlıklarındaki kıymetli önerileri de okudum. Farklı yorumlar ve öneriler olması açısından bu başlığı acıyorum.

Su anda mevcut 4 saatim bulunuyor ama çoğu gençlik bakış açısında aldığım saatler. Bileklerim kalın bu anlamda minimum 42 cm’lik çap için öneri rica ederim.
Mevcut saatlerim 2 adet diesel , 1 adet Hugo boss ve 1 adet timex
Timex tamamen spor özellikle yelken yaparken kullandigim digital bir saat. Diğer 3 saatim spor-klasik ama spor tarafı daha baskın durumda. Hugo boss silikon kayış, dieseller deri kordonlu.
Daha ağır olacak cemiyetlerde takabilecek için bir saat arıyorum.
İstediğim tarzı anlatabilmek için bir link iletiyorum. Bu Tissot’u çok çok beğendim ama fiyatı belirttiğim butcenin üzerinde. :roll:

Resim
https://www.sozensaat.com/urun/tissot-t063-907-36-068-00-erkek-kol-saati

Tissot’un powermaticleri çok dikkatimi cekti otomatik olması nedeni ile. Özellikle içte bulunan mekanizmanin görünmesinin de karizmatik bir hava kattigini düşünüyorum.
Umarım tarzimi anlatabilmişimdir.

Vakit ayirip yapacağınız tüm kıymetli yorumlar icin şimdiden çok teşekkür ederim. Elleriniz dert görmesin.

Esenlikler.
Ahmet.
Saat sadece koluna taktığın zaman göstergesi değil, seni yaşatırken anılarına şahit olandır.
Kullanıcı avatarı
Ackaryagdi

Re: 2.000 TL Bütçeli Minimum 42mm Dress Saat Önerisi

Mesaj Mandos » 09 Şub 2020, 00:04

Orient Sun and Moon serisi var. Bütçe içinde, 42 mm.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Umutt » 09 Şub 2020, 08:43

Sevgili Mandos, nokta atışı öneri getirmiş zaten.

Kasa çapı >= 42 mm ve bütçe de <= 350 usd dersek, otomatik ve open heart olmasını istersek nihayet ikinci el opsiyonunu ve moda markalarını da çıkarsak geriye çok az model kalıyor zannımca.

Bileğiniz kaç cm bilmiyorum ama sınırı 40 ya da 41 mm e çekebilirsiniz eğer, Orint Esteem (41 mm) ve Orient Bambino Open Heart (40.5 mm) gibi modellere de bakabilirsiniz.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Ackaryagdi » 09 Şub 2020, 11:40

Çok teşekkürler kıymetli yorum ve öneriler için.
Tissot markası bana her zaman sıcak geldi. Hatta babamın da yine klasik bir tissot marka saati var ve küçüklüğümden beri lovemark’im diyebilirim.
Belirttiğim butce ve bir çıt üstü daha için önereceğiniz tissot olur mu? Yoksa ben markaya karşı sevgi besleyip daha iyi markalar vs varken hata mı yapıyorum? Saatler çok hoşuma giden aksesuarlar fakat markalar hakkında Bilgi sahibi değilim maalesef.
Saat sadece koluna taktığın zaman göstergesi değil, seni yaşatırken anılarına şahit olandır.
Kullanıcı avatarı
Ackaryagdi

Mesaj Ackaryagdi » 09 Şub 2020, 18:17

Ackaryagdi yazdı:Çok teşekkürler kıymetli yorum ve öneriler için.
Tissot markası bana her zaman sıcak geldi. Hatta babamın da yine klasik bir tissot marka saati var ve küçüklüğümden beri lovemark’im diyebilirim.
Belirttiğim butce ve bir çıt üstü daha için önereceğiniz tissot olur mu? Yoksa ben markaya karşı sevgi besleyip daha iyi markalar vs varken hata mı yapıyorum? Saatler çok hoşuma giden aksesuarlar fakat markalar hakkında Bilgi sahibi değilim maalesef.

Bir de saat denince İsviçre bu işin ana yurdu gibi bir algı var insanlarda. Bu bütçe ve biraz üzeri için yine klasik İsviçre markası önerisi yapabilir misiniz rica etsem?
Kullanıcı avatarı
Ackaryagdi

Mesaj Umutt » 09 Şub 2020, 18:34

3 bin TL civarında ve hatta pazarlıkla biraz altında Tisso Lelocle ve Visodate serilerinde çok hoş modeller bulabilirsiniz.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj hknmtn » 26 Şub 2020, 15:35

Öncelikle bir ömür boyu mutlulular dilerim.
Çapı 41 mm diye belirtilmiş. Model olarak sizin fotoğrafta gösterdiğiniz gibi bir saat mevcut bir bakın dilerseniz. Bütçe olarak da yakın.
https://www.altinbas.com/urun/epos-erke ... 3-20-18-25
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj tanoren » 27 Şub 2020, 10:24

sevgili Ackaryagdi,
öncelikle tebrik ederim, ömür boyu mutluluklar dilerim
benim bulduğum saat aslında bu bütçenin üzerinde ama belki kayınpederin cebi derindir :) hem dress watch gibi, hemde istersen yelken sırasında kullanabileceğin bir saat:
https://www.tngwatches.com/product/clas ... tng10151a/

ben kendi listeme ekledim, allah izin verirse ileride almayı düşünüyorum.
iyi forumlar ve tekrar mutluluklar dilerim.
Kullanıcı avatarı
tanoren

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 137 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners