Winder kullan覺m覺 hakk覺nda bilgi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj cihanmert » 21 Oca 2020, 17:55

Deerli forum 羹yelerinden Winder kullan覺m覺 hakk覺nda bilgi edinmek istiyorum. Elimde bulunan saatleri her zaman kullanmad覺覺m gibi belli araliklardada intizam覺 bir ekilde kuram覺yorum. Malum dalg覺nl覺k, younluk vs. Bunun i癟in yak覺n zamanda ikili bir winder ald覺m. Ancak kullan覺m覺 hakk覺nda bilgim yok. Bilginize dan覺mak istediim konu bir saat uzun s羹re kurulmadiginda ya vs belirli sorunlar覺n alt yap覺s覺 oluuyor. Acaba 癟ok 癟al覺t覺rmakta saate herhangi ileriye d繹n羹k bi sorun 癟覺kar覺r m覺?. Yani kullanan veya bilgisi olan arkadalar var ise winder i be s覺kl覺k ile kullanmal覺y覺m. Ya da hic bir zarar覺 olmaz ise full mu? Calistirmaliyim cihaz覺. Simdiden teekk羹r ederim

SM-G955F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
cihanmert

Kay覺t: 08 Oca 2018, 09:29

Re: Winder kullan覺m覺 hakk覺nda bilgi

Mesaj morningstar » 21 Oca 2020, 19:16

Winder zaten s羹rekli calismiyor,belirli araliklarla d繹n羹yor sonra duruyor.Arkasinda farkli farkli ayarlayabileceginiz modzlar mevcut.Herhangi bir zararini g繹rmedim ben simdiye kadar.Winder olmasa bile kullanmadiginiz saatleri haftada bir tam kurmak saatin daha uzun 繹m羹rl羹 olmasini saglayacaktir.
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj moy » 21 Oca 2020, 20:11

al覺an saatten ziyade yatan saatin problem 癟覺kartma olas覺l覺覺 daha y羹ksek.
retici firman覺n 繹nerdii bak覺m aral覺klar覺na uyulduu s羹rece s羹rekli 癟al覺mas覺nda bir s覺k覺nt覺 癟覺kaca覺n覺 sanm覺yorum
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj darksilence » 22 Oca 2020, 16:07

Merhaba,
2017 de b繹yle demiim :)

darksilence yazd覺:Merhabalar,
Saat kurma kutusunun zarar覺ndan 癟ok faydas覺 vard覺r tam aksine.
-Saat ne i癟indir: 癟al覺mak i癟indir. :)
-Kaliteli Watch Winder lar Turns Per Day (TPD) deerine g繹re ve sadece saa, sadece sola yada hem sa hem de sola (Rolex,Omega,Oris,Patek,Brequet, vb gibi 癟ou marka ve modeller hem sa hem sol olarak 650 TPD olarak kuruluyorlar. Bak覺n覺z: Buben&Zorweg) her markan覺n her modeli i癟in ayr覺 ayr覺 bir 癟al覺t覺rmas覺 ile g羹nde 8 saat saati kurup 16 saat dinlendirirler.
-Mekanizman覺n d羹zenli ve dengeli olarak yalanmas覺n覺 salarlar.
-Saatin durmamas覺n覺 salayarak z覺rt p覺rt tepeyi a癟maman覺z覺 salar ve vida dilerinin zarar g繹rmemesini y覺pranmamas覺n覺 salar.
-Mekanizmaya manyetizma olarak bir zarar覺 yoktur. Say覺n Asymptote ile baya konumutuk bu konular覺. 襤癟indeki motorlar manyetik kapl覺 oluyorlar ve a覺r覺 sessizler..emin olun
-Saatinizi s羹rekli ayarlamak zorunda kalmay覺p zamandan tasarruf eder.gibi gibi gibi... :thumbup:
Marka olarak paran覺z varsa ve saatinize deer veriyorsan覺z Buben&Zorweg al覺n. 襤kilisi 7000 TL civar覺.
F/P olarak WOLF tavsiye ederim. Ben kullan覺yorum a覺r覺 memnunum ve malzeme kalitesi ciddi anlamda iyi. Bununla ilgili kutu i癟in kutu a癟覺l覺覺m var.. :) oradan bakabilirsiniz.. Yaln覺z T羹rkiye'de yok. Amazon'dan sipari etmitim.Model olarak Roadster ve 羹st羹 kaliteli. Fiyat 1500 TL ve yukar覺ya doru gidiyor.
Sayg覺lar

Bu da kutu a癟覺l覺覺 linkim
Fotoraflar a癟覺lm覺yorsa yine y羹kleyebilirim.

viewtopic.php?f=12&t=23292#p456161
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj darksilence » 22 Oca 2020, 16:42

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj seikofan » 23 Oca 2020, 13:20

AliExpress te sat覺lan winderler sal覺kl覺 deil ozaman mevzu g繹r羹ld羹羹 kadar basit deilmi bende 4 l羹 bir kutu almay覺 planl覺yordum ask覺ya almak durumunday覺m

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Zaman;en g羹癟l羹 ila癟,en g羹癟l羹 zehir. D羹nyadaki t羹m SEIKOLAR benim olsun.
Kullan覺c覺 avatar覺
seikofan

Ya: 37
Kay覺t: 18 ub 2016, 11:29

Mesaj Mrtky » 03 May 2020, 14:21

seikofan yazd覺:AliExpress te sat覺lan winderler sal覺kl覺 deil ozaman mevzu g繹r羹ld羹羹 kadar basit deilmi bende 4 l羹 bir kutu almay覺 planl覺yordum ask覺ya almak durumunday覺m

T羹rkiyede winder nereden alabiliriz?
Kullan覺c覺 avatar覺
Mrtky

Kay覺t: 02 May 2020, 15:48

Mesaj Cruciatus » 03 May 2020, 17:48

Mrtky yazd覺:
seikofan yazd覺:AliExpress te sat覺lan winderler sal覺kl覺 deil ozaman mevzu g繹r羹ld羹羹 kadar basit deilmi bende 4 l羹 bir kutu almay覺 planl覺yordum ask覺ya almak durumunday覺m

T羹rkiyede winder nereden alabiliriz?
Buben&Zorweg almak isterseniz Greenwich Saatte sat覺l覺yor.. Tabi 癟ok ciddi rakamlara sat覺l覺yor. Ama bu marka bu iin zirvesi yani.

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 109 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners