Yurtdışı saat alışverişinde PTT ve gümrük sorunu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj yyeb » 16 Oca 2020, 11:51

İyi günler herkese. Danışmak istediğim bir konu vardı umarım Yardımcı olacak arkadaşlar çıkar. Aralık ayının 17 sinde creationwatches tan bir saat aldım. 20 sinde hazırlandı. 27 sinde kargolandı ve 30 unda Türkiye’ye giriş yaptı. Fakat o gün bugündür tek bir hareket bile yok. 15 günden fazla oldu hala Gümrüğe sevk edildi yazıyor. PTT ile zaten iletişim kurmak imkansız. Ben gideyim alayım, vergisi ıvırı zıvırı ne varsa halledeyim alayım istiyorum ama kargo nerede onu bilmiyorum. Sizce bu kadar zaman hareketsiz olması normal mi yoksa başına bir iş gelmiş olabilir mi? Tecrübelerinize dayanarak yardımcı olabilecek akıl verebilecek biri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Resim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
yyeb

Re: Yurtdışı saat alışverişinde PTT ve gümrük sorunu

Mesaj SEmre » 16 Oca 2020, 18:04

38 lira vergi çıkmış.

Ve bugün hareket olmuş avpim de şuan kargo yakında teslim edilir.

Ayrıca çok normal bu süreler yurtdışından alışverişte sabırlık olmak lazım.
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj Cruciatus » 16 Oca 2020, 18:23

Sanırım bu durum uzak doğuya özgü bir durum. Uzakdoğu ülkelerinden birşey alan arkadaşlarım hep bu süreci yaşadılar. Misal ben avrupa ve amerikadan çok sayıda dolmakalem aldım/alıyorum. PTT İstanbul gümrüğe sabah giriyor diyelim, öğleyin çıkmış oluyor. Bir kez bile istisnasını yaşamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
En son Cruciatus tarafından 16 Oca 2020, 18:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj slhgzl » 16 Oca 2020, 18:46

Bence gümrük vergisi ödenmemiş ürünlerde biraz fazla bekleme oluyor.Genelde bu ürünler PTT ile geliyor.PTT de işleyiş çok yavaş.Pazar günü amazon Japonyadan bir saat aldım.Bugün Istanbul gümrükten çıktı.Sanırsam 1-2 güne elimde olur.Amazon Japonya genelde DHL ile calısıyor.Burada Yurtiçi kargoya devrediyor.DHL ve DHL nin gümrük birimi çok hızlı çalışıyor.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj SelAc » 16 Oca 2020, 19:50

Çinden son getirttiğim iki paketten ilki 2 günde diğeri ise 16 günde ukimden çıktı. Şüpheli gördükleri paketleri de açıyorlar. Üzerinde mektup yazanları özellikle. Süreç değişken anlayacağınız.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj yyeb » 16 Oca 2020, 22:09

o kadar bekledim, dayanamayıp buraya konu açtığım gün kargo bilgileri yenilendi. bundan sonra sorunsuz elime ulaşır inş. zahmet gösterip cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum :D
Kullanıcı avatarı
yyeb

Mesaj ÜmitYüksel » 18 Oca 2020, 00:53

Damat beyin talihsiz mektuplaşma söyleminden sonra ne yazık ki PTT hantaldı dahada hantal oldu.1 USD lik ürüne 13-18 TL arası vergi ödemiş adamım.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Okanito » 18 Oca 2020, 01:17

Ben de son aylarda sürekli Çin'den ıvır zıvır alan birisi olarak, aldığım her ürün başına x2 vergi ödüyorum hemen hemen. 1-2 dolarlık alıyorum ve en az 15 TL vergi çıkmakta.. :lol:
Kullanıcı avatarı
Okanito

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners