Saat zevkinde değişim

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat zevkinde değişim

Mesaj SeiKinetic » 01 Nis 2020, 00:23

Pilot ve bazı toollar dışında ben de kesinlikle 40mm altı kullanılması taraftarıyım. Genelde seçimlerini dress-dressy yönde kullanan biri olarak, özellikle bu tür saatlerin 36-38 bandında, max.39.5mm olması gerektiğini düşünüyorum. Yükseklik tercihen >10mm, max.12mm olmalı.
Moda konusuna değinecek olursak; >40mm'nin bir moda olmadığını, aksine 42 ve üzeri çaptaki saatlerin moda olduğunu düşünüyorum. ALS, Patek gibi high-endlerde durum biraz farklı olabiliyor, o güzellik 30-35mm bir kadrana sığdırılamayabiliyor. Sığdırılsa bile kendini olması gerektiği gibi gösteremeyebiliyor.
Birçok sektörde geçmişe dönüş yaşanıyor. Kendi sektörüm olan erkek takım elbiseden bir örnek vermek gerekirse; başlarda 3 düğmeli olan takım elbise ceketleri zamanla 2, ardından blazer-spor esinti furyasıyla tek düğmeli olarak yaygınlaşmıştı. Şu an gözde hala tek düğme ancak 2 düğme ceketler tekrar gittikçe yaygınlaşıyor ve hatta bu yıl 3 düğmeli ceketler fuarlarda boy gösterdi. Kruvaze ve/veya çizgili kumaşlar da tekrar yaygınlaşmış durumda. Klasik veya yünlü kumaşlara dönüş son hız devam ediyor. 3 yıla kalmaz sokaklarda tekrar 3 düğme görmeye başlarız diye düşünüyorum. Forumu yaklaşık 5 yıldır takip eden bir üye olarak, özellikle bu yıl genelde daha küçük kasa çaplarının tercih edildiğini görüyorum. Bu durumdan, klasiğe dönüşten son derece memnunum.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Re: Saat zevkinde değişim

Mesaj mehmetlevent » 01 Tem 2020, 10:11

46 mm. kalın bilek için ideal ;) :thumbup:

Resim
Mehmet Levent
Kullanıcı avatarı
mehmetlevent

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners