Omega Speedmaster Moonwatch Calibre 321

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Speedmaster Moonwatch Calibre 321

Mesaj görkemk » 08 Oca 2020, 08:41

arkadaşlar bu yılda 1500 adet civarında üretilecek model orjinal mekanizmanın yeniden oluşturulmuş hali

eski modelin ( bildiğimiz klasik moonwatch) caliber 3861 movement eklenmiş hali büyük bir ihtimalle bunun ardından duyurulacak ve muhtemelen bunun yarı fiyatına satılacak. Bu sene mi olur gelecek senenin başında mı olur orası belli değil eldeki eski stoklar bayilerde ne zaman tükenirse o zaman işte ( zararına satış yapmamak için).

Rolexte biliyorsunuz benzer şekilde eldeki stoklar tükendikçe saatlerini yeni mekanizma ile beraber piyasaya sürmeye başlıyor. Ona benzer bir uygulama işte bu sene muhtemelen submarinerları yeni mekanizma ile sürecekler ondan sonraki sene muhtemelen explprer 1 i sürerler filan.

Caliber 3861 is an updated version of caliber 861 / 1861. It features a co-axial escapement and a silicon balance spring. It is Master Chronometer certified by METAS. Manual-winding chronograph movement with Co-Axial escapement.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj samuray » 08 Oca 2020, 08:46

Ben bu saati size nasıl bedavaya alabiliceğinizi anlatıcagım.

Bunca sene boşuna donanım haberde var olmadık birşeyler öğrendik şimdi kulaklarınızı açın ve iyi dinleyin.

Önce 12 500 euroyu borç harç buluyoruz, sonra Rolex mağazasına gidip br adet Daytona sipariş ediyoruz. Daytonamız artık ne kadar zamanda gelir allah bilir alıyoruz.

Sonra hemen satılığa çıkartıyoruz. Abd li bir arkadaşımız size 25 000 euro veriyor ve saat gidiyor. Sizde gidip omega alıyorsunuz. kalanıda borçları ödüyorsunuz.

Sistem bu hatalı birşey varsa bildirin :)
Kullanıcı avatarı
samuray

Mesaj sphinx » 08 Oca 2020, 09:02

@samuray Denedim yüzde yüz çalışıyor :thumbup: teşekkürler :lol:
Kullanıcı avatarı
sphinx

Mesaj moy » 08 Oca 2020, 09:33

kilimanjaro yazdı:Moy seni banladim kardesim beni affet

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abim canın sağolsun derim demesinede bu. ortamdan ayrı kalmak beni üzer.

debra yazdı:Aşık oldum sonra konuşalım..

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fiyat etiketini gördükten sonra ''suya yazı yazmak gibi seni sevmek'' diyorum bende

samuray yazdı:Ben bu saati size nasıl bedavaya alabiliceğinizi anlatıcagım.

Bunca sene boşuna donanım haberde var olmadık birşeyler öğrendik şimdi kulaklarınızı açın ve iyi dinleyin.

Önce 12 500 euroyu borç harç buluyoruz, sonra Rolex mağazasına gidip br adet Daytona sipariş ediyoruz. Daytonamız artık ne kadar zamanda gelir allah bilir alıyoruz.

Sonra hemen satılığa çıkartıyoruz. Abd li bir arkadaşımız size 25 000 euro veriyor ve saat gidiyor. Sizde gidip omega alıyorsunuz. kalanıda borçları ödüyorsunuz.

Sistem bu hatalı birşey varsa bildirin :)

Samuray bey daytonayı alırken hangi kredi kartı ile alalım ? Kazanılan parapuanları en iyi nerde değerlendirebilirim? Mil kartı ile alsam 3.5 sene sonra kazandığım milleri kaça satarım.
Yanıt için teşekkürler.
not:Bu arada migros çoçuk bezlerinde çok büyük indirim yapmış fırsatı değerlendirin çoçuğunuz yoksa bu kampanya için çoçuk yapılır.
dip not: geçen xx restoranda yemek yedik fiyatlar yüksekti ama ıslak mendil istediğimizde 2 şer adet getirdiler çıkarken garsondan ateş istedim.(Çakmağım cebimdeydi fakat gazı boşa gitsin istemedim ) Restoranın promosyon çakmağından hediye etti çakmak güzel yanıyor vale ücreti 10 tl ama ben çıkarken hocam hastam var hemen çıkart açıl gitmeliyim numarası yaparak vale ücreti de vermedim. Acele ile çıkarken tamponu sürttüm ama dert etmiyorum kaskomun mini onarımından ücretsiz yaptıracağım. Tamir edecek ustaya kayınvalidenin gönderdiği 5 kg luk turşuyu hediye edip biraz sohbet muhabbet eşliğinde tamponu tam boyamasını rica edeceğim böylelikle tramer çıkmayacak ve tampon tertemiz olacak.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj Archimed » 08 Oca 2020, 11:04

Ülke olarak zaten genel ekonomi durumları ortada... Devlet baba, kaynağında vergileri bayağı yüksek oranlarda kesiyor.

Diyelim piyasalar durgun, ama siz şartları zorlayıp satış yapıyorsunuz. Diyelim ki tahsilat aşamasında da bir sorun yok.

Kazandığınız parayla hayal gibi bir otomobil almak istiyorsunuz. BMW M5, Mercedes E63 gibi araçları ABD, Almanya gibi ülkelerdeki satış fiyatının bayağı fazlasına alabiliyorsunuz. Bu nedenle ya bütçeden fedakarlık yapıp hayal ettiğiniz araçları alabiliyorsunuz veya performanstan ödün vererek 1.6 motorlu BMW 5.20i, Mercedes E180 gibi araçlarara yanaşıyorsunuz.

Bu defa "bari kolumda düzgün bir saat olsun" istiyorsunuz. Paranız olsa da çelik Rolex'in pek çok modelini almak kolay değil (PP'e falan hiç girmiyorum). Düzgün bir Omega'ya razı oluyorsunuz. Bu defa Speedmaster için Daytona parası isteniyor...

Ne diyeyim, belli ki bu vergi sistemi ve de lüks ürünlerin pazarlama stratejileri insanı kapitalizmden soğutmaya çalışıyor herhalde... Zar zor kazanılan parayla istediklerimizi alamıyorsak veya uçuk rakamlara razı olmak zorundaysak; o zaman neden kasıyoruz ki??
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj alihoca » 08 Oca 2020, 21:22

Ama mekanizma bir Da Vinci eseri gibi yahu :champ:
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj Ankthas » 08 Oca 2020, 23:12

Bence şimdiye kadarki en güzel speedmasterlardan biri olmuş, fiyatı dışında bir kusur bulamıyorum. Fiyata gelince, saat markaları Rolex'in çok başarılı pazarlama stratejisini bünyelerinde uygulamaya çalışıyorlar. Omega ve Seiko'da bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bu işler arz talep meselesi, alıcısı varsa bu fiyata da satılır, saat dünyası için alışılmadık fiyatlar değil bunlar. Ama ben hiçbir markaya Rolex kadar bir talep olduğunu düşünmüyorum. Bakalım hepimiz izleyeceğiz ve göreceğiz. Zaten benlik bir şey yok ben hep izliyorum, paso ekran başından destekliyoruz :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=HLwGpCjGGUo

Yine de gökten 14k düşse gidip bu saati alacağıma bir adet moonwatch hesalite, bir adet rolex OP 39 beyaz kadran, bir adet de Tudor - BB58 alır, kalan parayla da üçlü winder kutusu ve bisürü kayış alırım, on numara koleksiyon olur.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners