2020 rolex fiyat listesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

2020 rolex fiyat listesi

Mesaj görkemk » 06 Oca 2020, 08:36

eski fiyatları tam bilmiyorum ama yenisi böyle olmuş ne düşünüyorsunuz ?

https://millenarywatches.com/rolex-price-list-2020/
Kullanıcı avatarı
görkemk

Re: 2020 rolex fiyat listesi

Mesaj moy » 06 Oca 2020, 08:47

Euro olarak bakıldığında pek bişey yok aldığım dj 41 için + 800 euro zam gelmiş
Fakat Euro/TRY bakıldığında iyi para yapıyor, farkla zorlansa bi Oris Big Crown alınır.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj cash » 06 Oca 2020, 08:55

vay bee! fiyatlara bak.rolex isteyenlere allah kolaylık versin.
Kullanıcı avatarı
cash

Mesaj samuray » 06 Oca 2020, 10:29

Kolumda değeri artıyor saatin :) omegam vardı satana kadar atla karayı seçmiştim. Rolex Golf gibi birşey :) oda kullandıkça fiyatı artıyordu.
Kullanıcı avatarı
samuray

Mesaj sieger » 06 Oca 2020, 11:03

Bu sebeple 31aralikta nasi doluydu AD. Selam edemedim bile.

Ama asil olay, zaten 2-3 katina yaklasan bazi modellerin 2. elleri, onlar da ayni oranda artarsa korkutucu olacak. Gorucez bakalim, patek gibi olmasin da...
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj görkemk » 06 Oca 2020, 12:55

söyle bişey okudum rolex çelik spor modellerin üretimini arttıracakmış. Öyle aman aman değil işte ayda bir tane gönderiyorsa her satış noktasına iki tane gibi.

bunun sebebinin bazı bayilerin grey markete saatleri retail üstüne vermeye başlaması olarak gösteriyorlar örneğin japanyadaki bir bayi ingiltereden gelen bir grey market alıcısına normal satış fiyatının yüzde 10 - 15 üzerine saati tüm belgeleriyle veriyor ve fazladan kar elde ediyor ve kendi iç piyasasında saat dolaşıma girmediği içinde bunu yaptığının anlaşılması imkansız hale geliyor.

müsterilerden büyük şikayetler gelmesi üzerine rolexin bayi karlarını arttıracak zam yapıp bir miktar dolaşıma giren saat sayısını arttırarak bu durumun önüne geçmek istediğinden filan bahsediyorlardı.

buna karşılık bir başkası da nası olsa millet grey markette yüzde yüz fazlasını vermeye çoktan razı zam yaparım yine alırlar olur biter mantığı ile yapıldığını dolaşıma giren saat sayısında bir artış olmayacağını söylüyordu.

aman neyse ney işte bulamayanda gitsin jaeger , grand seiko alsın
ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler filan işte :D
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Umutt » 06 Oca 2020, 16:33

Bu yazdıklarınıza benzer şeyleri ben de duydum. Spor çeliklerin neredeyse tümüyle gray markete düşmesi ile ilgili ciddi rahatsızlık varmış sanırım firmada. Hem üretim hem fiyatı aynı anda artırarak doğrudan tedariği artırmak istiyorlarmış. Bakalım süreç içinde göreceğiz. Grey fiyatlarda biraz gerileme de var gibi bu arada.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj zgrzr » 06 Oca 2020, 21:11

Patek Philippe Instagram sayfasında Nautilus resmine birisi "zaten bu saati satmıyorsunuz, hiçbir yerde yok neden fotoğrafını paylaşıyorsunuz" diye bir yorum yapmıştı. Bu çelik Rolex'ler de de benzer bir durum var, forumlarda insanlar "nasılsa butiklerde satılmıyor artık bunlar" noktasına gelmiş durumda.
Kullanıcı avatarı
zgrzr

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 148 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners