Ony覺l覺n ve 2019 Sonu Koleksiyon Durumu

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Ony覺l覺n ve 2019 Sonu Koleksiyon Durumu

Mesaj rtalhaustun » 23 Ara 2019, 21:49

Herkese merhaba!

Ben Talha, malumunuz ikibinli y覺llar覺n ikinci ony覺l覺n覺 bitirmek 羹zereyiz. Benim de TSF'de 4. senem olacak yak覺nda, istedim ki bu ony覺la bir an覺 bal覺覺yla veda edelim. 襤sterim ki burada herkes koleksiyonuyla ilgili bir ka癟 kelam etsin.

Resim
Bu bir Komandirskie 1965 Reissue! 2017 y覺l覺nda ailemin lisans mezuniyet hediyesiydi. Hala da bu 38 mm'lik saati g羹nl羹k olarak keyifle kullan覺r覺m, Emre abinin kay覺覺yla daha keyifli oldu.

Resim
Bu da orijinal 1965, yani baba. Sovyetlerin kokusu hala duruyor 羹zerinde. Neredeyse dokunmuyorum, ama bu karamsar saati 癟ok nadir de olsa eskitme kay覺覺yla keyifle tak覺yorum. Koleksiyona giri y覺l覺 2018.

Resim
Baka bir Rus ile devam edelim, bir 24 saat kadranl覺 K-35. 'beater' olarak genellikle yaz aylar覺nda orada burada takar覺m. Bu da Reissue 1965'den biraz sonra gelmiti. K羹癟羹k saatlere al覺覺nca bu 42 mm'lik devi 癟ok da takas覺 gelmiyor insan覺n.

Resim
Veee.. Geldik en sevdiim saatime, yeni g繹zbebeime. Koleksiyonuma gireli bir ka癟 ay olsa da bu Vostok Precision'un g繹z羹n羹n i癟ine bak覺yorum. Cengiz ustan覺n g羹venilir kollar覺ndan yeni d繹nd羹, hogeldin hediyesi olarak da bu iddaal覺 kay覺覺 yapt覺rd覺m. 35 mm'in etraf覺ndan kopam覺yorum.

Resim
襤lk Omega'm. Bir ka癟 ay 繹nce yine forumdan ald覺m bu saati, sevgili Emre abiye b繹yle bir saati TSF'ye kazand覺rd覺覺 i癟in teekk羹r ediyorum. zellikle BOR bilezik bu saati 癟ok daha 癟ekici hale getiriyor. 34 mm'lik bir Oyster'a vurulmuken bu 34 mm akl覺m覺 ba覺mdan ald覺.

Resim
Bu senenin ba覺nda, girdi koleksiyonuma. Devrimlerle ge癟en 2019 y覺l覺ma tan覺kl覺k etti, sonlara doru k繹t羹 an覺lara tan覺kl覺k etse de bu hafta itibariyle hay覺rl覺 ilerde yine yan覺mdayd覺. Ben de ilan覺 kald覺rmaya karar verdim. :)

Resim
PR526GL. 36 mm'lik sert erotizm. Beni buna al覺t覺ran sevgili 'kkarakus'a teekk羹r ediyorum. Kendisi beni PR516GL'ye al覺t覺rm覺 sonra kendisi tekrar geri alm覺 ve beni bolua terketmiti. Ta ki bu PR526GL'ye rastlayana kadar, nadir bulunan bu saat a癟覺k癟as覺 PR516GL'den daha g羹zel geldi. Ama hala bir PR516GL aram覺yor deilim.

Resim
Daha 1 hafta oldu, bu siyah makam arabas覺 gibi m羹barek. Hen羹z zaman tutmas覺 iyi deil, Sirkeci'ye uramas覺 laz覺m.

Resim
Dalara talara vurulmal覺k bir saat. Evdeyken, spordayken yani heryerde benimle! Var ol CASIO!

Teknik detaylar覺na girmeden bir an覺 b覺rakm覺 oldum. Vakti olan bana kat覺ls覺n l羹tfen.. 襤yi akamlar dilerim. :)
in love w/ Cartier
Kullan覺c覺 avatar覺
rtalhaustun

Kay覺t: 22 Oca 2016, 02:07

Re: Ony覺l覺n ve 2019 Sonu Koleksiyon Durumu

Mesaj Speedmaster » 23 Ara 2019, 22:08

Elinize sal覺k. Tebrikler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Speedmaster

Kay覺t: 07 Eyl 2017, 22:06

Mesaj hlkshnr » 23 Ara 2019, 22:16

Vintage koleksiyon zor bir i tebrik ederim.

Kare kasa olan覺n boyu biraz b羹y羹k olsa idi alacakt覺m (bilek 20cn)

G羹zel g羹nlerde kullan覺n..

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hlkshnr

Kay覺t: 14 Au 2016, 01:07

Mesaj Kb8 » 23 Ara 2019, 22:17

Her birinin ayr覺 bir hikayesinin olmas覺 m羹kemmel ger癟ekten.
G羹zel zamanlar g繹stersin.

SM-G975F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Kb8

Ya: 40
Kay覺t: 25 Eki 2015, 21:20

Mesaj runo34 » 23 Ara 2019, 22:21

G羹zel koleksiyon. Tebrikler [emoji1376][emoji1376][emoji1376][emoji1376][emoji1376]
Eer ger癟ek bir Patek Philippe sahibiyseniz,art覺k 繹lebilirsiniz demektir...
Kullan覺c覺 avatar覺
runo34

Ya: 33
Kay覺t: 12 Oca 2016, 23:12

Mesaj SEmre » 23 Ara 2019, 22:53

Talhac覺m harika bir koleksiyon yapm覺s覺n kay覺lar覺n ise 癟ok zevkli.

Omega 繹zleniyor satt覺覺ma tek piman olduum nadide :) 襤yi bak ona [emoji4]
Kullan覺c覺 avatar覺
SEmre

Ya: 33
Kay覺t: 28 Eyl 2018, 16:37

Mesaj adorno » 23 Ara 2019, 23:03

Guzel vintage parcalar tebrikler

SM-A705FN cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Her baar覺l覺 erkein ard覺nda en az bir kad覺n vard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
adorno

Kay覺t: 23 Tem 2012, 22:49

Mesaj mbs1905 » 23 Ara 2019, 23:21

Koleksiyon 襤癟in tebrikler, payla覺m i癟in teekk羹rler.

Benimde forumda 1. y覺l覺m olacak. Ocak 2019 giriliyim. Bu s羹re zarf覺nda d羹羹n saatim hari癟 pilli saatlerim ile vedalat覺m. Hi癟 bilmediim bir konu olduundan sizin de tavsiyeleriniz ve desteiniz ile na癟izane otomatik saat koleksiyonu oluturdum.

-Tissot Visodate (siyah)
-Tag Heuer Aquaracer
-Seiko Presage
-Seiko Skx007
-Oris Aquis TSF
-Hamilton Jazzmaster
-Seiko Yeni 5
-Maurace Lacroix MP Chrono
-Seiko Military
-Longines Conquest
-Laco Augsburg Taupe

Bunun yan覺nda gidenler de oldu tabi. Alpina Pilot, Visodate (beyaz), Orient Mako, mako 2 ve mako 3, Steinhart Oceanone GMT, Seiko Yeni 5 gibi. Forum bana baya pahal覺ya mal oldu ama iyi ki 羹ye olmuum ve sizi tan覺m覺覺m. :D imdiden herkese iyi y覺llar, g羹zel zamanlar. :champ:
Burak
Kullan覺c覺 avatar覺
mbs1905

Ya: 36
Kay覺t: 11 Oca 2019, 21:48

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 104 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners