Oris propilot x

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris propilot x

Mesaj cihanmert » 22 Ara 2019, 11:59

Dün inceledim modeli gerçekten çok güzel bir tasarım olmuş ayrıca saatin hafifligine hayran kaldım. Titanyum kasa olması gerçekten ayrı bi hafiflik avantajı sağlamış. Sadece kadranın içerisinde bir eksiklik var gibi hissettirdi ismini tam koyamadığım bi nokta, tabi bu benim kişisel zevkimden kaynaklı bir yorum, ben genelde daha sade duruştan ziyade komplike özellikler arayan biriyim. Şahsi fikrim, en azından saatin aktif kalbinin yüze sabitlemesi daha görsel bir güzellik olusturabilirdi. Kadran olarak iskelet ancak tam manada saatin mekanizmasını çalışır haldeyken görme olanağı sunmuyor. Birkaç tasarımsal eksilik bulduğum ( şahsi fikrim ) saat yinede çok cezbedici, aşırı çekici olmuş. Duruşundaki zerafet birçok daha üst klasman markanın benzer modellerini golgeleyebilir. Nitekim bu modeli girmeden önce aklimda zenith defy 21 modeli bulunuyordu dün modeli gördükten sonra kalite veya komplike açısından değil ancak tasarımsal olarak aklima bir ikilem girmesi değil. Sadece saatin fiyati aklimda soru işareti oluşturdu. Limited edition olmasından ve farkli bi tasarım olması elbetteki fiyati etkileyecektir ancak 40 bin tl gibi bir rakama sahip olması oris icin biraz fazla gibi geldi. Tekrar belirtmek isterim modele gerçekten hayran kaldım bilen duruşu, hafifliği, görsel tasarımı vs ancak sonuçta bi tık üstü rakamlara zenith defy 21 alınabilir.

Siz değerli forum sakinlerinden hem iki saat arasında tercihinizi hem oris in yeni modeli hakkındaki yorumlariniz ile fiyat değerlendirmenizi rica edeceğim. Simdiden teşekkür ederim. Herkese güzel günler, güzel zamanlar dilerim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Re: Oris propilot x

Mesaj anywhere » 22 Ara 2019, 16:06

Bazı saatler var, ilk bakışta göze hoş geliyor. Fakat aykırılıkları-fiyatları veya diğer özelliklerinden dolayı, 40-50 tane üst düzey saatim olsa ancak alırım diyorum. Bence bu Oris de onlardan biri. Kalıcı bir model olamayacağını düşünüyorum. İkisi arasında kaldıysanız, her şartta Zenith Defy derim.
Kullanıcı avatarı
anywhere

Mesaj Tolgi06 » 22 Ara 2019, 17:08

Oris bence dizayn olarak guzel is cikarmis bu modelde lakin ozellikle kadran ve bilezik kafamda hicbir zaman 'olmus' dedirtmedi bu modelde bana(tamamen sahsi yorumum) fiyatindaki rakiplerle kiyaslayinca. Eger bu butcelere cikildiysa sahsen Zenith daha mantikli bir tercih olacaktir. Eger radikal bir indirim alinabilirsa anca tercih ederdim Oris'i.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Ankthas » 22 Ara 2019, 20:11

Her markanın(Seiko hariç) belli bir fiyat marjı vardır ve bence bir Oris'e 10bin TL'den fazla verilmemelidir. Ha 10000 TL'ye kadarki saatler arasında ise en güçlü adaylardandır orası ayrı. Bu saatimiz işçlik, malzeme ve mekanizma olarak her ne kadar markanın diğer ürünlerine benzemese de önünde sonunda kadranında Oris yazıyor. Saatlerde belli bir bütçeden sonra saate değil markaya para veriyoruz, sırf bu sebepten bile bu fiyat bandında Oris seçmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki bu bütçede çok güçlü rakipler mevcut. Sizin rakip olarak sunduğunuz Zenith Defy ise gerçek bir sanat eseri. İlla spor bir iskelet istiyorsanız tercihiniz Zenith'den yana olmalı bence. Ben şu modeli de öneririm, fiyat olarak da 21'den daha uygun olacaktır:

Türkiye'de alwaysfashion'dan alabilirsiniz:

https://www.alwaysfashion.com/tr/erkek-saatleri?specs=manufacturer:zenith!!3!!

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj cihanmert » 22 Ara 2019, 20:50

Değerli görüşleriniz icin çok teşekkür ederim. Mantık doğrultusunda oris ten soğudum gibi, ayrica Deniz bey gösterdiğiniz zenith gerçekten çok klas ama ben belirttiğim üzere biraz komplike özellikler arıyorum. 21 modelindeki üstün crono beni cezbediyor açıkçası. Aslına bakarsak oris in kadran detaylarının etrafındaki işleme tasarımı çok daha göz alıcı yapmış, belkide beni çeken kismi o tasarımın bütünlüğüdür. Resimlerde titanyum kordon tam bütünlük sağlamamış gibi görünebilir ancak birebir denemede muazzam bi tamamlamaya sahipti. Tabi sonuç noktasında fikirlerinize katılıyorum kadranda oris yazıyor o miktarlar bana görende standartın üstünde.
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj zodiac » 22 Ara 2019, 22:46

Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj dkmbismarck » 22 Ara 2019, 23:05

Oris'e 10.000 üstü verilmez kısmına şahsen katılmıyorum.Mesela Oris altimeter modeli bence o fiyatları hakeden bir saat ve bildiğim kadarıyla altimeter özelliğiyle rakipsiz.Cihan Bey yanlış hatırlamıyorsam siz bir ara altimeter düşünüyordunuz,sizi bu arayıştan vazgeçiren ne oldu?Şahsen benim çok merak ettiğim bir model.
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj cihanmert » 22 Ara 2019, 23:27

dkmbismarck yazdı:Oris'e 10.000 üstü verilmez kısmına şahsen katılmıyorum.Mesela Oris altimeter modeli bence o fiyatları hakeden bir saat ve bildiğim kadarıyla altimeter özelliğiyle rakipsiz.Cihan Bey yanlış hatırlamıyorsam siz bir ara altimeter düşünüyordunuz,sizi bu arayıştan vazgeçiren ne oldu?Şahsen benim çok merak ettiğim bir model.

Aslına bakarsanız geçen gün x i deneyince tekrar altmeter denedim. Model olarakta beğendiğim bir çalışma ancak bu hobiyi forum sayesinde ilerlettikce daha üst segment marka ve modellere yöneldiğimi farkettim. Dogru hatırıyorsunuz bir donem altimeter oris arayisindaydim ama ne ara o noktaya geldim bilemeden bi baktim ki oristen vazgecip forum aracılığı ile zenith pilot top up modelini aldim. Iyikide öyle oldu. Birgün altmeter alırmıyım? Sanirim alirim. Cunku hep aklımdaki bir model ancak daha guzel modelleri hedefe koyduğum icin acikcasi ona cok extrem bir fırsat düşmedikçe yaklasacagimi sanmıyorum :)
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 226 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners