King seiko

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

King seiko

Mesaj Naimnaci » 06 Ara 2019, 09:40

Herkese merhaba, bu tarz bir saat almak istiyorum ama daha önce böyle bir saat almadım ve kullanmadım hiç, nelere dikkat etmek gerekir malum 40, 50 yıllık saatler, yada önerirmisiniz. ResimResim

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Naimnaci

Re: King seiko

Mesaj danGerfuLL » 06 Ara 2019, 10:39

Merhaba.
Elimde 1 adet mevcut.
Bu tip saatlerde bakim ve kadran+genel temizlik on plandadir.
Dusunurseniz ozel mesaj ile iletisim kurabilirsiniz.ResimResim

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj orbay » 06 Ara 2019, 10:45

Şu an mobil internet kullandığım için video'yu izleyemedim. Yani işe yarar ya da yaramaz diyemem. Ancak izlemediyseniz bir izleyin derim.
https://youtu.be/bbY9AmqVDFk
Kullanıcı avatarı
orbay

Mesaj Naimnaci » 06 Ara 2019, 11:24

orbay yazdı:Şu an mobil internet kullandığım için video'yu izleyemedim. Yani işe yarar ya da yaramaz diyemem. Ancak izlemediyseniz bir izleyin derim.
https://youtu.be/bbY9AmqVDFk
Saatler çok güzele ama dil bilmediğim için anlayamadım

Kullanıcı avatarı
Naimnaci

Mesaj Ankthas » 06 Ara 2019, 11:29

Tarzdan kasıt vintage bir seiko almak ise, tüm parçalarının orijinal olduğunu ve mekanizmasınında bir sıkıntı olmadığını tasdiklettirmeniz laızm. Tavsiyem belli bir bütçenin (1500+ TL) üzerindeki bütün vintage saatleri bi ustaya götürtüp onun onayını aldırıp öyle satın almak. Böyle bir şans yoksa da en azından mekanizmanın fotoğrafını alıp ustaya göstermek de bir çözüm olabilir. Mekanizmada çıkacak en küçük bir sorunun tamirinde saate verdiğiniz miktardan fazlasını tamirciye verme gibi bir durumunuz oluşabilir. Ayrıca yakındna görmek, fotoğrafta anlaşılamayacak vuruk çarıkları kadrandaki yorgunlukları da görmenizi sağlayacaktır. Kısaca görmeden almayın asla.

Eğer tarzdan kasıp 3 kollu sade bir dress seiko ise, tavsiyem yeni seiko'lara bakmanız. Seiko'nun Presage serisinde pek çok benzer model mevcut. Yeni mekanizmalı, garantili, kimisi safir camlı, gayet güzel saatler :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Naimnaci » 06 Ara 2019, 11:44

Ankthas yazdı:Tarzdan kasıt vintage bir seiko almak ise, tüm parçalarının orijinal olduğunu ve mekanizmasınında bir sıkıntı olmadığını tasdiklettirmeniz laızm. Tavsiyem belli bir bütçenin (1500+ TL) üzerindeki bütün vintage saatleri bi ustaya götürtüp onun onayını aldırıp öyle satın almak. Böyle bir şans yoksa da en azından mekanizmanın fotoğrafını alıp ustaya göstermek de bir çözüm olabilir. Mekanizmada çıkacak en küçük bir sorunun tamirinde saate verdiğiniz miktardan fazlasını tamirciye verme gibi bir durumunuz oluşabilir. Ayrıca yakındna görmek, fotoğrafta anlaşılamayacak vuruk çarıkları kadrandaki yorgunlukları da görmenizi sağlayacaktır. Kısaca görmeden almayın asla.

Eğer tarzdan kasıp 3 kollu sade bir dress seiko ise, tavsiyem yeni seiko'lara bakmanız. Seiko'nun Presage serisinde pek çok benzer model mevcut. Yeni mekanizmalı, garantili, kimisi safir camlı, gayet güzel saatler [emoji106]
Tarzdan kastım vintage saat, benim baktığım yer chorono 24 sitesi yurt içinde pek bulamadım, çanakkalede biri var bir çok seiko vintage olduğunu söylüyor elinde, yani pek görerek ve göstererek alma şansım yok gibi, chorono 24 teki güvenilir satıcı ibaresine itimat ederek almayı düşünüyorum,, satıcılar saatteki revizyonlarıda söylüyorlar mesajlaşma esnasında ama ne kadar güvenilir bir yöntem bilemiyorum

Kullanıcı avatarı
Naimnaci

Mesaj Naimnaci » 06 Ara 2019, 11:47

Ankthas yazdı:Tarzdan kasıt vintage bir seiko almak ise, tüm parçalarının orijinal olduğunu ve mekanizmasınında bir sıkıntı olmadığını tasdiklettirmeniz laızm. Tavsiyem belli bir bütçenin (1500+ TL) üzerindeki bütün vintage saatleri bi ustaya götürtüp onun onayını aldırıp öyle satın almak. Böyle bir şans yoksa da en azından mekanizmanın fotoğrafını alıp ustaya göstermek de bir çözüm olabilir. Mekanizmada çıkacak en küçük bir sorunun tamirinde saate verdiğiniz miktardan fazlasını tamirciye verme gibi bir durumunuz oluşabilir. Ayrıca yakındna görmek, fotoğrafta anlaşılamayacak vuruk çarıkları kadrandaki yorgunlukları da görmenizi sağlayacaktır. Kısaca görmeden almayın asla.

Eğer tarzdan kasıp 3 kollu sade bir dress seiko ise, tavsiyem yeni seiko'lara bakmanız. Seiko'nun Presage serisinde pek çok benzer model mevcut. Yeni mekanizmalı, garantili, kimisi safir camlı, gayet güzel saatler [emoji106]
3bin 4 bin arası fiyatlar var, tamir olursa bir o kadar daha paranız gider demişsiniz, neden bu kadar yüksek tutuyor tamirleri.

Kullanıcı avatarı
Naimnaci

Mesaj danGerfuLL » 06 Ara 2019, 12:03

Naimnaci yazdı:

3bin 4 bin arası fiyatlar var, tamir olursa bir o kadar daha paranız gider demişsiniz, neden bu kadar yüksek tutuyor tamirleri.

Parca yok. [emoji846] Bu kadar basit.
70li yillarin saatlerinin parca uretimleri devam etmiyor. Haliyle eskiyen parcayi bulmak ve degistirmek cuzdana yansiyor.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 166 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners