Sürat kargo hakkında

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sürat kargo hakkında

Mesaj Ufkynl » 24 Kas 2019, 23:06

Neden?
Çünkü asgari ücret verdikleri adamlardan 4 asgari ücretlik iş istiyorlar.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Cruciatus » 24 Kas 2019, 23:12

Kargolarımı hep işyerime istiyorum. İşyerimin bulunduğu bölgede bugüne kadar hiçbir kargo firması ile sorun yaşamadım. Misal bir gönderim ilk kez UPS ile gelecekti, ekşiye girdim okudum, ohooo UPS en rezil kargo firması, kargo mükemmel zamanda geldi. Yurtiçi yine çok iyi. Mng güzel, Aras da iyi sayılır. FedEx ile kargom geldi, sıkıntısız. DHL ile geldi sorunsuz. Ama bir firma var ki ben daha böyle rezil birşey görmedim. Sürat.. bakın kargo yazmıyorum çünkü kargo hizmeti verdiklerini düşünmüyorum. Getir götür işi yapıyorlar. Yani gönderinizi tanımadığınız birine verip Allah’a emanet edip, “kardeş sana zahmet şunu şu adrese bırakıver” demekten hiçbir farkı yok. İnternet satış sitelerinde bu firma ile çalışan biryer varsa oradan alışveriş yapmıyorum. Rezalet...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Xhantos » 24 Kas 2019, 23:16

Ufkynl yazdı:Neden?

Katılamayacağım. Keşke parayla düzelebilecek kadar kolay olsa bu işler. İnsan olan ne ücret alırsa alsın belli bir seviyenin altına düşmez, örneğin başkasının malını (sevmediği işverenine emanet bile olsa) tekmelemez. Sorun daha derin. Derseniz ki ücretler iyileştirilir, sonra BAŞKA kişiler bu işe başvurur, girer, o zaman olabilir. Ama şu an kargoculuk yapanların yüzde 99una değil 4, 34 asgari ücret verin, birşey değişmez.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Ufkynl » 24 Kas 2019, 23:43

Xhantos yazdı:
Ufkynl yazdı:Neden?

Katılamayacağım. Keşke parayla düzelebilecek kadar kolay olsa bu işler. İnsan olan ne ücret alırsa alsın belli bir seviyenin altına düşmez, örneğin başkasının malını (sevmediği işverenine emanet bile olsa) tekmelemez. Sorun daha derin. Derseniz ki ücretler iyileştirilir, sonra BAŞKA kişiler bu işe başvurur, girer, o zaman olabilir. Ama şu an kargoculuk yapanların yüzde 99una değil 4, 34 asgari ücret verin, birşey değişmez.
Bir elemanın günlük nizami dağıtacağı kargo sayısı 50 olsun. Bu adama 250 kargo hedefi verirsen ne olur?
Olanlar ortada zaten tek tek yazmaya gerek yok.
Isyerleri kurumsal olduğu için özenli çalışıyorlar. Misal o kargonun icinde cek senet vb olma durumlari var.Fakat bireysel kargolarda durum vahim.
Şubelerde müdür pozisyonu bile asgari ücretten hallice ücretler aliyor.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Archimed » 26 Kas 2019, 19:47

Sürat Kargo, feto kuruluşlarından Kaynak Holding'in bir iştirakidir. Böyle firmaların düzgün iş yapmalarını beklemeyin derim.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj ÜmitYüksel » 26 Kas 2019, 21:27

Bulunduğum yerde yurtiçi harici tüm kargolarla sorun yaşıyorum. Kargo çalışanları ile alakalı biraz da

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 173 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners