Sevmediğiniz kadran türleri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sevmediğiniz kadran türleri

Mesaj moy » 22 Kas 2019, 17:47

Evet sevgili TSF ailesi, Xhantos abinin aşağıdaki mesajından sonra gazlanıp bu konuyu açıyorum.
Siz saat sever dostların asla kullanmam yada en son tercih ederim diyeceğiniz kadran türleri hangileridir.

Xhantos yazdı:Ben de genel tasarımı beğendim, neyse ki üzerinde 60 işareti var, orasında 60 yazan bir saati, isterse GS marka olsun ki en beğendiğim markadır, bana üstüne para verseniz almam, kullanmam :)

Ben kendimden örnek vereyim.
Rolex air king
havacılığa ithafen üretilmiş bir model havacılık saatlerinde 3,6,9 ön planda peki neden arada kalan indexler 5-10-20-25 diye gidiyor beni inanılmaz rahatsız ediyor.Hediye gelse kullanmayacağım bir kadran türü.
Resim

big zero olarak geçen 12 zamanını 0 olarak gösteren kadranlardan da hiç hoşlanmıyorum,

Resim

Romen rakamı ve indexlerim birlikte kullandığı kadranlardan pek haz etmiyorum örnek vermek gerekirse özellikle kronometre özelliğinden dolayı çubuklar yada romen rakamları kesildiyse
Resim

california dial için yorum yapmıyorum, arabic rakamlar, romen rakamları çubuk indexler üçgen index karman çorman gördüğüm zaman verdiğim tepki genelde böyle oluyor

https://www.youtube.com/watch?v=YGAMti7JuCM

Resim

Sizlerin bu konuda ki görüşleri nelerdir ?
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Re: Sevmediğiniz kadran türleri

Mesaj hb8 » 22 Kas 2019, 19:13

moy yazdı:Evet sevgili TSF ailesi, Xhantos abinin aşağıdaki mesajından sonra gazlanıp bu konuyu açıyorum.
Siz saat sever dostların asla kullanmam yada en son tercih ederim diyeceğiniz kadran türleri hangileridir.

Xhantos yazdı:Ben de genel tasarımı beğendim, neyse ki üzerinde 60 işareti var, orasında 60 yazan bir saati, isterse GS marka olsun ki en beğendiğim markadır, bana üstüne para verseniz almam, kullanmam :)

Ben kendimden örnek vereyim.
Rolex air king
havacılığa ithafen üretilmiş bir model havacılık saatlerinde 3,6,9 ön planda peki neden arada kalan indexler 5-10-20-25 diye gidiyor beni inanılmaz rahatsız ediyor.Hediye gelse kullanmayacağım bir kadran türü.
Resim

big zero olarak geçen 12 zamanını 0 olarak gösteren kadranlardan da hiç hoşlanmıyorum,

Resim

Romen rakamı ve indexlerim birlikte kullandığı kadranlardan pek haz etmiyorum örnek vermek gerekirse özellikle kronometre özelliğinden dolayı çubuklar yada romen rakamları kesildiyse
Resim

california dial için yorum yapmıyorum, arabic rakamlar, romen rakamları çubuk indexler üçgen index karman çorman gördüğüm zaman verdiğim tepki genelde böyle oluyor

https://www.youtube.com/watch?v=YGAMti7JuCM

Resim

Sizlerin bu konuda ki görüşleri nelerdir ?

Bu kadranlar benim de hoşuma gitmiyor.
İtiraf köşesi gibi olmuş [emoji28]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hb8

Mesaj Cruciatus » 22 Kas 2019, 19:27

Ben de bundan hoşlanmıyorum. Karman çorman, iç içe girmiş rakamlar.

Resim

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj danGerfuLL » 22 Kas 2019, 19:41

[emoji848]

Hepsi de guzel sanki. [emoji16]

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj aokyy » 22 Kas 2019, 19:48

Karmaşık kadranlardan nefret ederim şeklinde bir genellemeyi kendi adıma yapamayacağım.
Bazen çok hoşuma giderken bazen de bir baktığıma bir daha bakamıyorum. :)

moy yazdı:
Resim

Bu kadran en sevmediğim kadran. Hangi saatin hangi modelinde gördüysem beğenmedim.

Ama bu kadrandan daha fazla sevmediğim bir şey varsa o da - biraz konu dışına çıkmış olacağım ama- aha bu bezel. Güzelim saatin üzerine koymuşlar üzerinde eşşek kadar modelin adı yazılmış bir bezel, gözlerime kıyamıyorum. O kadar ki beni itiyor. :)

Hepsinde kadranın üzerine yerleştirmişsin işte modelin adını, zaten bir paragraf yazı var. Şunu da sıkıştırıversen ne çıkar.
Resim

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
aokyy

Mesaj moy » 22 Kas 2019, 20:05

Cruciatus yazdı:Ben de bundan hoşlanmıyorum. Karman çorman, iç içe girmiş rakamlar.

Resim

umutmuşum abi ellerine sağlık :thumbup:

Çubuk index romen rakamları arabic tarih hepsi karman çorman evlerden ırak
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj gkarinca » 22 Kas 2019, 20:22

Tamamen renkler ve zevkler konusu olmus :champ:

Bu konuda samimi olarak verebilecegim net bir cevabim yok cunku begenmem dedigim kadran, kolumda deneyip kanli canli gordugumde fikrimi degistirebiliyor. Ya da forumdaki paylasimlarla kendine hayran biraktirabiliyor.

Bunca zaman diliminde radarima hic giremeyen dalgali kabartmali kadranlar oldu. Hele diver ve krono kombinasyonu aman aman [emoji107]

Resim

Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj anywhere » 22 Kas 2019, 20:26

Alt kadranların birbirine çok uzak oluşu.
Resim
Kullanıcı avatarı
anywhere

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 234 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners