Seiko 5 Saatim Sahte mi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko 5 Saatim Sahte mi?

Mesaj orbay » 22 Kas 2019, 14:05

İyi günler
Yakın zamanda resmî bir mağazadan snxs73j model Seiko saat aldım. Bugün kadranın en altında küçük harflerle 7S26-0360 yazmasına rağmen arka cam kapakta 7S26-0480 yazdığını farkettim. Sanırım mekanizma modelinin adı olan bu adlarda farklılık olması normal mi, yoksa saatte fabrika kaynaklı ya da satıcı kaynaklı bir sorun mu var?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
orbay

Re: Seiko 5 Saatim Sahte mi?

Mesaj orbay » 22 Kas 2019, 15:30

İnternette biraz araştırma yaptım. Konu le ilgili bir yazı bulamadım. Ancak iki sitede hem kadranındaki yazı hem de arka camındaki yazı gözüken fotoğrafları olan satılık saatler buldum. Onlarda da farklılık vardı. Benim tahminim, bu numaralar kadran ve arka kapağın numaraları. Montaj kolaylığı için DFA (design for assembly) yapılmış olabilir.
Kullanıcı avatarı
orbay

Mesaj Xhantos » 22 Kas 2019, 16:49

http://www.clockmaker.com.au/diy_seiko_ ... pter3.html

Önyüzdeki kod 'dial/kadran' kodu. Arkadaki kod kalibreyle beraber 'model numarası' kodu. Yani durum normal ama tabi bu saatinizin sahte olmadığını kanıtlamıyor :D :D :D
En son Xhantos tarafından 22 Kas 2019, 16:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Eterna » 22 Kas 2019, 16:52

Resmi mağazadan aldım demişsiniz. Aydın saatin bir bayisi ise zaten sahte olma ihtimali yok.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Xhantos » 22 Kas 2019, 16:57

Eterna yazdı:Resmi mağazadan aldım demişsiniz. Aydın saatin bir bayisi ise zaten sahte olma ihtimali yok.

+1. Bir saatin sahte olmadığının en büyük kanıtı resmi mağazadan (yetkilii satıcıdan) satın alınmış olmasıdır, yoksa belgeler dahil herşeyin sahtesini yapmak mümkün.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj TRajikomik » 22 Kas 2019, 21:36

merhaba

bugün bir saatçide klasik seiko 5 gördüm saat 6 yonunde belli beilirsiz seiko5 yazıyordu,dikkat etmedim fakat diğer baktığım seiko 5 clasiclerde yoktu sanırım

seiko 5 clasic alırsak camındaki yazıyı görmemiz gerekecek mi acaba yoksa bu özel bir seiko5 miydi
iki şeyi saklayamazsın akıl ve koku
Kullanıcı avatarı
TRajikomik

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 135 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners