Seiko 5 Saatim Sahte mi?

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko 5 Saatim Sahte mi?

Mesaj orbay » 22 Kas 2019, 14:05

─░yi g├╝nler
Yak─▒n zamanda resm├« bir ma─čazadan snxs73j model Seiko saat ald─▒m. Bug├╝n kadran─▒n en alt─▒nda k├╝├ž├╝k harflerle 7S26-0360 yazmas─▒na ra─čmen arka cam kapakta 7S26-0480 yazd─▒─č─▒n─▒ farkettim. San─▒r─▒m mekanizma modelinin ad─▒ olan bu adlarda farkl─▒l─▒k olmas─▒ normal mi, yoksa saatte fabrika kaynakl─▒ ya da sat─▒c─▒ kaynakl─▒ bir sorun mu var?
Cevaplar i├žin ┼čimdiden te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
orbay

Kay─▒t: 14 Mar 2010, 22:51

Re: Seiko 5 Saatim Sahte mi?

Mesaj orbay » 22 Kas 2019, 15:30

─░nternette biraz ara┼čt─▒rma yapt─▒m. Konu le ilgili bir yaz─▒ bulamad─▒m. Ancak iki sitede hem kadran─▒ndaki yaz─▒ hem de arka cam─▒ndaki yaz─▒ g├Âz├╝ken foto─čraflar─▒ olan sat─▒l─▒k saatler buldum. Onlarda da farkl─▒l─▒k vard─▒. Benim tahminim, bu numaralar kadran ve arka kapa─č─▒n numaralar─▒. Montaj kolayl─▒─č─▒ i├žin DFA (design for assembly) yap─▒lm─▒┼č olabilir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
orbay

Kay─▒t: 14 Mar 2010, 22:51

Mesaj Xhantos » 22 Kas 2019, 16:49

http://www.clockmaker.com.au/diy_seiko_ ... pter3.html

├ľny├╝zdeki kod 'dial/kadran' kodu. Arkadaki kod kalibreyle beraber 'model numaras─▒' kodu. Yani durum normal ama tabi bu saatinizin sahte olmad─▒─č─▒n─▒ kan─▒tlam─▒yor :D :D :D
En son Xhantos taraf─▒ndan 22 Kas 2019, 16:54 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj Eterna » 22 Kas 2019, 16:52

Resmi ma─čazadan ald─▒m demi┼čsiniz. Ayd─▒n saatin bir bayisi ise zaten sahte olma ihtimali yok.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj Xhantos » 22 Kas 2019, 16:57

Eterna yazd─▒:Resmi ma─čazadan ald─▒m demi┼čsiniz. Ayd─▒n saatin bir bayisi ise zaten sahte olma ihtimali yok.

+1. Bir saatin sahte olmad─▒─č─▒n─▒n en b├╝y├╝k kan─▒t─▒ resmi ma─čazadan (yetkilii sat─▒c─▒dan) sat─▒n al─▒nm─▒┼č olmas─▒d─▒r, yoksa belgeler dahil her┼čeyin sahtesini yapmak m├╝mk├╝n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj TRajikomik » 22 Kas 2019, 21:36

merhaba

bug├╝n bir saat├žide klasik seiko 5 g├Ârd├╝m saat 6 yonunde belli beilirsiz seiko5 yaz─▒yordu,dikkat etmedim fakat di─čer bakt─▒─č─▒m seiko 5 clasiclerde yoktu san─▒r─▒m

seiko 5 clasic al─▒rsak cam─▒ndaki yaz─▒y─▒ g├Ârmemiz gerekecek mi acaba yoksa bu ├Âzel bir seiko5 miydi
iki ┼čeyi saklayamazs─▒n ak─▒l ve koku
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
TRajikomik

Kay─▒t: 13 Kas 2019, 16:55

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners