Saat Kordonlar覺m

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Kordonlar覺m

Mesaj cengawer42 » 07 Kas 2019, 16:40

Merhaba deerli arkadalar. viewtopic.php?f=45&t=32214#axzz64b0eyk2M
Yukardaki bal覺kta belirttiim 羹zere bir proje i癟in saat kordonlar覺 yapt覺覺m覺 ve bununla ilgili bir payla覺m覺m olaca覺n覺 yazm覺t覺m. Bu haftan覺n 繹nemine uygun olarak kanser hastas覺 癟ocuklar i癟in hizmet veren bir hay覺r kurumuna belli bir miktar (el yap覺m覺 bir 羹r羹n i癟in 癟ok c羹zi bir miktard覺) ba覺 yap覺lmas覺 halinde beendii 羹r羹n羹 g繹nderecektim. Sat覺 bal覺覺 alt覺nda ilan a癟maya 癟al覺t覺m ancak yay覺nlanmad覺. Yay覺nlanmama sebebi hakk覺nda site y繹netimi ile g繹r羹t羹羹mde baz覺 hakl覺 sebeplerinin olduunu g繹rd羹m. Kendilerinden bu ama癟la sosyal medyay覺 tercih etmem tavsiyesi ald覺m. Tavsiyelerine uyarak sosyal medya kullanmayan biri olarak bu g羹n bir sosyal medya hesab覺 a癟t覺m. Bana g繹sterdikleri sab覺r ve ilgiden dolay覺 kendilerine teekk羹r ederim. Tabi 羹r羹nleri dorudan sat覺a a癟覺p talipleri 癟覺kmas覺 halinde geliri bende ba覺 olarak yapabilirdim ancak bu hem site y繹netimine kar覺 arkadan dolanmak olarak etik olmayacakt覺 hemde projemin as覺l amac覺na uymayacakt覺. 羹nk羹 burada as覺l amac覺m bir hay覺r kurumuna gelir kazand覺rmak deil o kurum hakk覺nda fark覺ndal覺k yaratmakt覺. Bende bu amaca hizmet etmek amac覺yla bu konuyu a癟覺yorum. Saat kordonlar覺 ile ilgili bal覺k alt覺nda a癟acakt覺m ancak orada yeni konu a癟覺lm覺yor.
Bu konuyu sonuna kadar okuyan arkadalar覺ma beendikleri bir 羹r羹n羹 hediye edeceim. Bana sadece 繹zel den beendikleri 羹r羹n numaras覺 , iletiim ve adres bilgilerini 繹zel mesaj atmalar覺 yeterlidir. Kendileri ile iletiime bile ge癟meden dorudan 羹r羹nlerini g繹ndereceim. dediim gibi bu sadece bir fark覺ndal覺k projesi.

Maalesef bu hastal覺覺n hayat覺mda etkileri 癟ok. Rahmetli annemi de bu hastal覺ktan kaybetmitim. Bununla ilgili bir ey yazmayaca覺m fakat dier hat覺ralar覺m覺 yazaca覺m.

2004 y覺l覺nda 羹niversiteyi yeni bitirdim ve memlekete geldiimde 癟ok iyi bir arkada覺m olan . n羹n l繹semiye yakaland覺覺n覺 繹rendim. Ziyaretine gittim 癟ok 羹z羹lm羹t羹m. Tek kardei Siirtte askerlik yapmaktayd覺 ve abisinin durumundan haberi yoktu. 襤lik nakli i癟in onu beklemekteydi ancak istatiksel olarak 6 kardeten sadece 1 nin uyumlu olma ihtimali onu korkutmaktayd覺. Daha sonra iin ilgin癟 yan覺 benim atamam yap覺ld覺 ve Siirte kardeinin g繹rev yapmakta olduu karakolun yan覺ndaki k繹ye. Orada da onu ziyarete gittim. Teskere olduktan sonra tahlilleri yap覺ld覺 ve kemik ilii uygun olduu tespit edildi. Arkada覺m nakil oldu ve kurtuldu.

2007 y覺l覺nda Mardin K覺z覺ltepeye tayinimiz 癟覺kt覺. Eim bir k繹yde bende merkezde 癟al覺maktayd覺m ve okulun ilk haftalar覺yd覺. Ben ikinci s覺n覺flar覺 okutmaktayd覺m. 1. s覺n覺f覺 okutan arkada覺m覺n s覺n覺f覺nda ise l繹semili bir k覺z 癟ocuu vard覺 hep maske ile gezerdi. Bir g羹n 1. s覺n覺flar覺n kat覺nda n繹bet癟i 繹retmendim ve bu k覺zca覺z覺n 癟ok i癟li alad覺覺n覺 g繹rd羹m. Hemen yan覺na gittim y羹z羹nden korku okunuyordu. Onun boyuna 癟繹kerek neden alad覺覺n覺 sordum. K覺z retmenim diim d羹t羹 demesiyle az覺n覺n i癟indeki t羹m kan topu 羹zerime savruldu. ocuk hasta olabilir ama b羹y羹me 癟a覺nda olduundan yedi ya覺nda 繹n dilerinden biri yenisine yer a癟mak i癟in doal olarak d羹m羹t羹 ve kanamas覺 l繹semili olduu i癟in uzun s羹r羹yordu. ocuk bu y羹zden yeterince korkmutu zaten ancak benim 羹zerimin kana bulanmas覺ndan (繹retmenin 羹zerini bat覺rd覺覺 d羹羹ncesinden) dolay覺 korkusu iki kat覺na 癟覺kt覺 ve panik hali 癟oald覺. Tir tir titremekteydi. Ailesine haber verdik ve hastaneye g繹t羹rd羹k. Daha sonra 繹rendim ki ara ara tedaviye bu hay覺r kurumuna gidiyormu. O g羹n bu kurumun ba覺癟覺s覺 olmaya karar verdim. Daha sonra baka okula tayinim 癟覺kt覺. O k覺z覺n ak覺beti hakk覺nda bir ey bilmiyorum.

2009 y覺l覺nda ise eim 1. s覺n覺flar覺 okutmaya balad覺. Ne tesad羹f ki onun s覺n覺f覺nda da N. isimli bir k覺z 癟ocuu l繹semili idi. 癟ocuk okula gelebildii kadar geliyordu. Zamanla 繹retmenine 癟ok baland覺. O kadar ki Ankarada tedavisinde f覺rsat bulduk癟a eimi ar覺yordu. Okumay覺 eim 繹retmiti ve ona tedaviye gittiinde okumas覺 i癟in kitaplar vermiti okuduklar覺n覺 anlat覺yordu. Zaman zaman k繹ye geldiinde okula gelebilirse geliyor gelemezse bile eim 繹le aralar覺nda falan ziyaretine gidiyordu.
O d繹nem benim de baz覺 sal覺k sorunlar覺m balam覺t覺 ve kimse bir tehis koyam覺yordu. Ger癟i hala devam ediyor ve hala bir tehis yok. Mardin devlet hastanesine gittim bir g羹n benden kan tahlili i癟in kan al覺nd覺. leden sonra sonu癟lar覺m 癟覺kt覺. Doktorun yan覺na gittim kan deerlerimin 癟ok k繹t羹 olduunu Diyarbak覺ra 羹niversite hastanesine sevk edeceini s繹yledi. Neden 羹phelendiini sorduumda l繹semi bile olabilir dedi. D羹nyam alt羹st olmutu. Daha sonra bolca doktor g繹rd羹m ve bolca kan verdim. Kemik iliimden 繹rnekler al覺nd覺. Bir ka癟 ay boyunca gidip geldim. Tan覺 olarak b繹yle bir rahats覺zl覺覺m覺n olmad覺覺 s繹ylendi.
2011 y覺l覺n覺n austos ay覺nda k覺z覺m dodu. K覺zm覺n kordon kan覺n覺 bu rahats覺zl覺a sahip bir insan evlad覺n覺n derdine 癟are olur belki diye ba覺 yapt覺m. 2011 y覺l覺n覺n sonlar覺nda eimin 繹rencisi N. ye yap覺lan t羹m tedaviler sonu癟suz kalm覺 ve ilik nakline karar verilmiti. 6 tane kardei vard覺 ve ikiz kardeleri ile uyumlu 癟覺km覺t覺. Gerekli ilemler i癟in s羹rekli Ankara ya gidip geliyorlard覺. Aradan ge癟en y覺llarda 癟ocuk eime daha da 癟ok balanm覺t覺.
Y覺l 2012 ubat olduunda eimin tayini k繹yden merkeze 癟覺kt覺 ve 繹rencisi o d繹nem ilik nakli olmak i癟in Ankara ya gitti. Baz覺 velileri ile terslikler oldu ve eimin numaras覺n覺 deitirmek zorunda kald覺k. Tam o zaman 癟ocuk ilik nakli olmu. Bir g羹n beni o k繹ydeki eimin bir 繹retmen arkada覺 arad覺 ve N. nin 繹l羹m haberini verdi. Eim 癟ok 羹z羹ld羹 ve hemen taziye i癟in ailenin yan覺na gittik. Kap覺n覺n 繹n羹ne geldiimizde evden k覺z覺n annesi koarak eime sar覺ld覺. Hep seni sordu hep diye al覺yordu. Annesi ile kad覺nlar b繹l羹m羹ne girdiler. Akam olunca eimi 癟a覺rtt覺m eve gitmek i癟in. Eim yan覺ma geldiinde alamaktan g繹zleri kanlanm覺t覺 ve y羹z羹 k覺pk覺rm覺z覺yd覺. Eve gittiimizde hala al覺yordu. Bir taraftan da bana anlat覺yordu. ocuk nakil olduktan sonra v羹cudu nakli kabul etmemi. Yapacak bir ey kalmad覺覺ndan eve gelmiler. S羹rekli az覺ndan burnundan kan geliyormu. ocuk kan kusarken bile 繹retmenimi bir daha g繹rmek istiyorum 繹lmeden onu bir daha g繹rmek istiyorum diyormu. Tabi telefon numaras覺 deitiinden ve s覺n覺rl覺 kiide yeni numara olduundan numaras覺n覺 bulup ulaamam覺lar. Eim bu olaydan sonra uzun s羹re kendini toparlayamad覺.

2013 y覺l覺nda memleketim olan Konya ya tayinimiz 癟覺kt覺. Eim bu y覺l(2019) birici s覺n覺flar覺 okutuyor ve bir k覺z 繹rencisi var. Babas覺 milli eitim m羹d羹rl羹羹nde memur ve kanser hastas覺. 襤in ilgin癟 yan覺 k覺z ise LSEM襤.

Tamamen kendi i癟iliim ve tasar覺m覺md覺r. Kordonlara numaralar verdim. 1,2,3,4 ve 5. numaralar kendinden desenli ve renkli ger癟ek deriden imal ettim. 6 numaral覺 olan覺 ise vaketa deriden (bitkisel tabakalanm覺 doal deri) 羹zerine Anadolu kilim motifi ileyip kendim boyad覺m. 6 Numaran覺n i癟ilii dierlerinin en az iki kat覺 s羹rmekte. Tamam覺 22mm dir. Yorumlar覺n覺z覺 esirgemeyiniz.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
B羹y羹k olman覺n yolu da, deha gibi 癟al覺ma ve al覺n terinden ge癟er. (Albert Camus)

襤nstagram: cengcraft
Kullan覺c覺 avatar覺
cengawer42

Kay覺t: 10 Eyl 2019, 12:44

Re: Saat Kordonlar覺m

Mesaj sentez42 » 07 Kas 2019, 17:59

Cengiz hocam eline sal覺k g繹ren kimse bunlar ilk yapt覺覺 kordonlarm覺 demez bence, hepsi gayet g羹zel duruyor. L繹semi ile bu kadar yol kesimesi tabii ki istenmeyen bir durum. L繹seve ba覺 konusundaki hassasiyet i癟in tebrik ederim. Forumun farkl覺 durumlar覺 olmasa eminim ba覺 kar覺l覺覺 kordon 癟ok ho olurdu ama kendilerince nedenleri var demek ki. Tekrar tebrik ederim hem hassasiyet hem de kordonlar konusunda.
Kullan覺c覺 avatar覺
sentez42

Ya: 26
Kay覺t: 22 Nis 2017, 22:43

Mesaj azizkaya » 07 Kas 2019, 18:29

stad覺m ellerinize sal覺k. Deiik kordon boyutlar覺n覺n da eklenmesi ile devam覺n覺 dilerim.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj cengawer42 » 07 Kas 2019, 18:43

sentez42 yazd覺:Cengiz hocam eline sal覺k g繹ren kimse bunlar ilk yapt覺覺 kordonlarm覺 demez bence, hepsi gayet g羹zel duruyor. L繹semi ile bu kadar yol kesimesi tabii ki istenmeyen bir durum. L繹seve ba覺 konusundaki hassasiyet i癟in tebrik ederim. Forumun farkl覺 durumlar覺 olmasa eminim ba覺 kar覺l覺覺 kordon 癟ok ho olurdu ama kendilerince nedenleri var demek ki. Tekrar tebrik ederim hem hassasiyet hem de kordonlar konusunda.

Say覺n Sentez42 iyi s繹zleriniz i癟in teekk羹r ederim.
Beendiiniz modeli yaz覺n adersinize gelecektir.

azizkaya yazd覺:stad覺m ellerinize sal覺k. Deiik kordon boyutlar覺n覺n da eklenmesi ile devam覺n覺 dilerim.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Say覺n azizkaya forumdan g繹rd羹羹m kadar覺 ile genelde iri spor model saatler seviliyor. Bu nedenle 22 mm yapt覺m. Azizim sizede s繹z vereyim saatinizin resmini ve ka癟 mm kordon kullan覺laca覺n覺 bana at覺n bir tanede sizin i癟in 繹zel yapaca覺m.

Kullan覺c覺 avatar覺
cengawer42

Mesaj morningstar » 07 Kas 2019, 18:59

Hocam elinize sal覺k ger癟ekten yapt覺覺n覺z kordonlar 癟ok g羹zel.Boyle bir kampanya balatma d羹羹nceniz i癟in tebrik ediyorum.Dusunmeniz yeter ve burada olmasa bile baka mecralarda uygulamaya ge癟irilebilir
:champ:

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 23
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj cbmad » 07 Kas 2019, 19:42

ok 羹zg羹n羹m, konu loseve ait yeni ve tam donan覺ml覺 hastaneye ruhsat verilmemesi nedeniyle kapasitrsinin 癟ok 癟ok alt覺nda hastaya hizmet verebilmesi ile g羹ndemde ama bu konuda maalesef kimse bir birey yapam覺yor. Az say覺da insan覺n k羹癟羹k ve 繹nemsiz g繹r羹nen 癟abas覺nin kar覺l覺覺n覺 bulmas覺n覺, b羹y羹k ve g羹zel sonu癟lar dourmas覺ni temenni ediyorum. T羹m hastalara ve yak覺nlar覺na ifalar diliyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 40
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj Umutunal » 07 Kas 2019, 21:59

Deerli meslekta覺m b繹yle bir fark覺ndal覺k yaratt覺覺n覺z i癟in tebrik ederim. Kordonlar覺n da herbiri, birbirinden g羹zel g繹z羹k羹yor. Emeinize sal覺k.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutunal

Ya: 38
Kay覺t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj cengawer42 » 07 Kas 2019, 23:44

Umutunal yazd覺:Deerli meslekta覺m b繹yle bir fark覺ndal覺k yaratt覺覺n覺z i癟in tebrik ederim. Kordonlar覺n da herbiri, birbirinden g羹zel g繹z羹k羹yor. Emeinize sal覺k.
癟ok teekk羹r ederim.
cbmad yazd覺:ok 羹zg羹n羹m, konu loseve ait yeni ve tam donan覺ml覺 hastaneye ruhsat verilmemesi nedeniyle kapasitrsinin 癟ok 癟ok alt覺nda hastaya hizmet verebilmesi ile g羹ndemde ama bu konuda maalesef kimse bir birey yapam覺yor. Az say覺da insan覺n k羹癟羹k ve 繹nemsiz g繹r羹nen 癟abas覺nin kar覺l覺覺n覺 bulmas覺n覺, b羹y羹k ve g羹zel sonu癟lar dourmas覺ni temenni ediyorum. T羹m hastalara ve yak覺nlar覺na ifalar diliyorum.
kesinlikle kat覺l覺yorum. Malesef bu konu hakk覺nda bir ilerleme salanamad覺 benim bildiim kadar覺yla. Herhalde bir merdiven uyumsuzluu haberlerleri 癟覺km覺t覺 bir ara.

morningstar yazd覺:Hocam elinize sal覺k ger癟ekten yapt覺覺n覺z kordonlar 癟ok g羹zel.Boyle bir kampanya balatma d羹羹nceniz i癟in tebrik ediyorum.Dusunmeniz yeter ve burada olmasa bile baka mecralarda uygulamaya ge癟irilebilir
:champ:

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Telekk羹r ederim arkada覺m. nemli olan buradan bir g繹n羹le dokunabilmekti. Umar覺m dokunmuuzdur.

Bu arada 6 , 3 ve 5 numara sahiplenildi. Dierlerini d羹羹nen arkadalar 繹zel mesaj atabilir.

Kullan覺c覺 avatar覺
cengawer42

Mesaj alihoca » 08 Kas 2019, 09:32

Hocam duyarl覺l覺覺n覺z i癟in sizi tebrik ediyorum. Kordonlar覺n覺z da harika olmu elinize sal覺k.
Tempus erit auri pretium!
Kullan覺c覺 avatar覺
alihoca

Ya: 34
Kay覺t: 09 Eki 2016, 23:44

Mesaj carillon » 08 Kas 2019, 10:11

Hocam okadar g羹zel anlatmissiniz ki elinize saglik proje i癟in tebrikler
Kullan覺c覺 avatar覺
carillon

Kay覺t: 31 Oca 2016, 15:13

Mesaj mlm » 08 Kas 2019, 11:07

Elinize g繹nl羹n羹ze sal覺k Cengawer hocam :champ: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 38
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj mturann » 08 Kas 2019, 11:44

al覺t覺覺m kurumda bir arkada覺m覺z覺n 癟ocuu bu raahats覺zl覺a yakalanm覺t覺.
Hemen eimle gidip don繹r olduk. Halen uyan biri 癟覺kmad覺. 襤nallah 癟覺kar da bir faydam覺z olur.
Bu zamandan sonra eimle birlikte nakdi destek verdiimiz kurumlardan biri de bu vak覺f oldu. (Kordon talebim Yoktur )
Bu ekilde yard覺m ve destek veren herkesin 繹zelikle bu yazd覺klar覺n覺zdan sonra destek vermelerini ben de can覺 g繹n羹lden istiyorum.
Allah bu kiilerin ve yak覺nlar覺n覺n yard覺mc覺s覺 olsun. ok 癟ok zor.
Kay覺lar da 癟ok g羹zel olmu ellerinize sal覺k. B覺癟ak ve tesbihleriniz i癟in de bir bal覺k a癟arsan覺z onlar覺 da g繹rmek isteriz.
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 8 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners