hesapl覺 otomatik ISO japon diver saatlerinin sonlanmas覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

hesapl覺 otomatik ISO japon diver saatlerinin sonlanmas覺

Mesaj g繹rkemk » 28 Eki 2019, 12:43

bildiiniz gibi bu tan覺ma uyan iki adet klasik saat vard覺

1996 y覺l覺nda 癟覺kan seiko SKX007 - 009
1997 y覺l覺nda 癟覺kan citizen NY0040

Resim
Resim
Resim

her ikisininde ortak 繹zellikleri ISO sertifikal覺 200mt dayan覺kl覺, salam, rahat,ucuz metal kordonlu 200 dolar civar覺ndaki kolay ula覺labilir saatler olmalar覺yd覺.

art覺k buna en yak覺n saat art覺k 350 dolar mertebesinden balayan turtle serisi ki oda bu saatler gibi 42 deil 44mm ne yaz覺k ki. Yeni saat merakl覺lar覺 i癟in ger癟ekten b羹y羹k kay覺p.
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Re: hesapl覺 otomatik ISO japon diver saatlerinin sonlanmas覺

Mesaj Ankthas » 28 Eki 2019, 13:35

Citizen 羹retmiyor mu art覺k bu saati? Bu arada ben SKX'in reissue olarak d繹neceini d羹羹n羹yorum ama muhtemelen bilezik ve mekanizma g羹ncellenir. Bu y羹zden de Turtle ve Samurai civar覺nda bir fiyat覺 olur. 襤svi癟reli muadillerine g繹re hala uygun fiyatl覺 kal覺r ama dediiniz "ekonomik otomatik diver" tarihe kar覺m覺 gibi g繹z羹k羹yor.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj mbs1905 » 28 Eki 2019, 14:47

Seiko 5 yeni 癟覺kt覺覺 i癟in uzun bir s羹re Skx'in g羹ncelleneceini d羹羹nm羹yorum.
Burak
Kullan覺c覺 avatar覺
mbs1905

Ya: 36
Kay覺t: 11 Oca 2019, 21:48

Mesaj zgrzr » 28 Eki 2019, 18:26

Dal覺 yapan bir 癟ok arkada覺m var, hayatlar覺nda dal覺 bilgisayar覺 d覺覺nda saat kullan覺ld覺覺n覺 g繹rmemiler. ok ama 癟ok dar bir kitleye hitap ediyor ISO dal覺 saatleri ki uygun fiyatl覺 seri 羹retmeyi hedefleyen bir irketin bu kesime hitap etmesi pek ger癟ek癟i g繹r羹nm羹yor zaten.
Kullan覺c覺 avatar覺
zgrzr

Kay覺t: 01 Haz 2019, 15:30

Mesaj Xhantos » 28 Eki 2019, 18:36

Mekanik saatler l羹ks t羹ketim malzemesi, m羹cevherat say覺l覺yor, kuyumcularda sat覺l覺yor. Bu kadar hesapl覺s覺n覺n olmas覺 garipti en ba覺ndan. Ben de ahsen isterim ucuz olsun ama art覺k hi癟 mant覺kl覺 deil.

G羹zel bir d繹nemi yaad覺k, tan覺kl覺k ettik, ne mutlu bize.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj Oguzhanm » 28 Eki 2019, 18:56

Xhantos yazd覺:Mekanik saatler l羹ks t羹ketim malzemesi, m羹cevherat say覺l覺yor, kuyumcularda sat覺l覺yor. Bu kadar hesapl覺s覺n覺n olmas覺 garipti en ba覺ndan. Ben de ahsen isterim ucuz olsun ama art覺k hi癟 mant覺kl覺 deil.

G羹zel bir d繹nemi yaad覺k, tan覺kl覺k ettik, ne mutlu bize.

Ben daha doyamad覺m bu d繹neme :cry: . Tabi aka bir yana, sadece mekanik saatleri konuursak Seiko5 serisinin kalbimde 癟ok 繹zel yeri var.

Homage olmayan, seiko5 ruhunun eleinden ge癟irilen 癟ok ho saatleri vard覺. Mesela SRPB25 SNKL45 SNKL23 SNKK45 SNZF17 gibi. Tabi bu liste uzar gider.
Kullan覺c覺 avatar覺
Oguzhanm

Kay覺t: 24 Mar 2014, 15:34

Mesaj g繹rkemk » 30 Eki 2019, 11:43

ya bu dal覺 bilgisayar覺 s羹per biey. hesap kitap yap覺yor, 癟ok dald覺n az hava kald覺 dur bekle dekompresyon filan yap diyor da

arkada dald覺n su ald覺 i癟ine dipteyken ne yapacaks覺n , pili bitti diyelim yedek yan覺na biey alm覺yorlar m覺 dalan arkadalar. YAda s羹rekli yan覺nda biriyle dal覺yorlar onun dal覺 bilgisayar覺 var en az覺ndan mant覺覺 ile mi gidiyorlar ? ben g繹rd羹m bu aletleri bi contas覺 eskise baya su almaya yatk覺n aletler, t羹rkiyede hakk覺yla bunun contalar覺n覺 yenileyen ka癟 yer var bi de

ben snorkelle 5 -10 metre d覺覺nda aktivite yapmam saat ona dayansa yetiyor ama t羹ple dalacak olsam kesin 繹b羹r kola yedek dal覺 saati takar覺m
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj CptOz » 30 Eki 2019, 15:55

5-6 mt limitlerinde t羹ple dal覺ta deko yapman覺za gerek yok. 10 mt de maksimum 5 saat kadar kalabilirsiniz. Standart bir t羹p羹 de 10 mt de yakla覺k 1 saatte bitirirsiniz. (t羹p harcama miktar覺; nefes, kalp at覺覺, cier kapasitesi, derinlik gibi fakt繹rler ile deiir.)
Amat繹r t羹pl羹 dalg覺癟lara da dekolu dal覺 tavsiye edilmez. Burda bilmemiz gereken hangi derinlikte en fazla ne kadar kalabileceimiz ve ne derinlikte oldugumuzdur. Amat繹r iseniz derinlik g繹steren, basit bir dal覺 saati ( citizen, quantum gibi) yeterlidir. Bu ekilde inmemeniz gereken derinliklerden sak覺n覺rs覺n覺z, inseniz bile en fazla ne kadar kalaca覺n覺z覺 繹nceden bilmeniz de gereklidir.
Bu bilgileri zaten t羹pl羹 dal覺 eitimlerinde verirler, kesinlikle eitim almadan t羹p ald覺m, te癟hizat ald覺m ben dal覺 yapaca覺m dememek laz覺m. Serbest dal覺larda zaten bir sorun yok.
Serbest veya amat繹r t羹pl羹 dal覺larda maksat saati bilmek veya zaman tutmak ise, basit bir Casio su ge癟irmez (100/200mt) saat bile i g繹r羹r. zellikle 覺覺kl覺 olduklar覺ndan bence bezelli fosforlu diver saatlerden bile iyidirler. Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 244 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners