Seçim için yardım

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seçim için yardım

Mesaj Mandos » 16 Ağu 2019, 18:39

İki model arasında kesinlikle IWC. Bence hiç düşünmeyin bile :champ:
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Hellhound » 16 Ağu 2019, 18:49

Kısa cevap, zorlarsam iki saatin arasından Panerai.

Görseldeki IWC 3778, 46mm çap ve 18mm yükseklikle deyim yerindeyse devasa bir saat. Boyutlarına ek olarak kullandığı klips sistemi ile bilek konforu düşük bir model. Bu boyutlara bir de 7750'nin titreşimini eklersek gün sonunda koldan çıkmak için yalvartacak bir saat tanımlamış oluyoruz. Saatin içindeki mekanizma modifiyeli 7750. Double chrono graph fonksiyonunun in-house mekanizmada kıymetli olduğunu düşünüyorum.

Görseldeki Panerai modelinin ise "önerildi" tanımınızdan yola çıkarak 42mm boyutundaki PAM977 olduğunu düşünüyorum. Markaya başlangıç için doğru model olup olmadığı tartışılır ama en azından kıyastaki IWC'ye göre çok daha kullanışlı ve rahat bir model.

Neden Panerai alınmalı sorusundan çok neden IWC alınmamalının cevabı gibi oldu :?
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj cihanmert » 16 Ağu 2019, 18:54

Hellhound yazdı:Kısa cevap, zorlarsam iki saatin arasından Panerai.

Görseldeki IWC 3778, 46mm çap ve 18mm yükseklikle deyim yerindeyse devasa bir saat. Boyutlarına ek olarak kullandığı klips sistemi ile bilek konforu düşük bir model. Bu boyutlara bir de 7750'nin titreşimini eklersek gün sonunda koldan çıkmak için yalvartacak bir saat tanımlamış oluyoruz. Saatin içindeki mekanizma modifiyeli 7750. Double chrono graph fonksiyonunun in-house mekanizmada kıymetli olduğunu düşünüyorum.

Görseldeki Panerai modelinin ise "önerildi" tanımınızdan yola çıkarak 42mm boyutundaki PAM977 olduğunu düşünüyorum. Markaya başlangıç için doğru model olup olmadığı tartışılır ama en azından kıyastaki IWC'ye göre çok daha kullanışlı ve rahat bir model.

Neden Panerai alınmalı sorusundan çok neden IWC alınmamalının cevabı gibi oldu :?

Tam genel fikirlerden ötürü kafamda IWC oturtmaya başlamışken gerçekten neden IWC alınmamalıyı aydınlattınız :-) bakalım hafta içine kadar karar verme vaktim var, o süreye kadar yorumların toplamı ne olacak. Sizin ve katılıp vaktinden fedakarlık edip yardımcı olmaya çalışan tüm üyelerin yorumlarına tekrar teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj kilimanjaro » 16 Ağu 2019, 22:28

Bu ikisinin dısinda bir secenek sunsam arkadas kizar mi acaba?
Heriki markaya ait modeller icin negatif yanlarina dair yorumlar yapilmis.Girmeme gerek yok.
Madem crono bir tercih nedeni ... ben olsam butceme uygun bir speedmaster alip gecerdim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Masterport » 16 Ağu 2019, 23:48

Ankthas yazdı:Tamamen estetik duygularla bakılıyorsa IWC, koleksiyon için bakılıyorsa Panerai seçerdim, halihazırda Zenith var pilot kontenjanında. Ama şahsen bu iki markadan saat alacak olsaydım alacaklarım şunlar olurdu:

Resim

Resim

Aynen katılıyorum [emoji106]
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj cihanmert » 17 Ağu 2019, 00:37

Zevklere saygı duyuyorum ancak speedmaster e bu iki model kadar ısınamadım. Birebir hic denemedim belkide ondan henüz kıymetini bilmiyorumdur.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj moy » 17 Ağu 2019, 16:24

Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj smhhhh » 17 Ağu 2019, 16:34

IWC

benim zevkime göre çok kolay bir tercih. :champ:
Kullanıcı avatarı
smhhhh

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners