Yeni Saat Almak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Saat Almak

Mesaj BeastLy » 13 Ağu 2019, 07:11

Merhaba Arkadaşlar yeni bir saat alıcağım ve sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.Aklımda 3 saat var Rolex Explorer 2 Black,Rolex Milgauss GV Black ve Rolex Datejust 2 Blue Dial (Bezeli Düz olan) Sizce hangisini önerirsiniz? Bütçem 35-48 bin arası ve başka önericeğiniz saatler varsa tabikide dikkate alıcağım şimdiden teşşekürler... :D
Eğer şimdi uyuyakalırsan rüya göreceksin. Eğer şimdi çalışırsan rüyanı yaşayacaksın.
Kullanıcı avatarı
BeastLy

Re: Yeni Saat Almak

Mesaj Umutt » 13 Ağu 2019, 08:14

Millgaus’ a oldum olası çok ısınamadım, Dj çok güzel ama gözüm hep yivli besel arıyor bu modelde.

Yazdıklarınızın içinde, tercihim Explorer 2 olurdu.
En son Umutt tarafından 13 Ağu 2019, 08:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj BeastLy » 13 Ağu 2019, 08:30

Banada en çok yakın olan şu an Explorer 2 ve bu saatte sadece hoşuma gitmeyen bir kısım var oda bezeli biraz kaba duruyor sanki estetikten yoksun ama onun dışında bir sorun yok Milgaus is ilk bende ısınamamıştım ve yeşil rengi oldum olası sevmem ama yeşil renk bu saati resmen tamamlıyor ve şimşek yelkovanı oldukça güzel ama dediğim gibi Explorer 2 ye daha yakınım şuanlık.Fikriniz için çok teşşekür ederim
Eğer şimdi uyuyakalırsan rüya göreceksin. Eğer şimdi çalışırsan rüyanı yaşayacaksın.
Kullanıcı avatarı
BeastLy

Mesaj gokhangirgin » 13 Ağu 2019, 09:15

Kullanmia birisi olarak dj 41 blue dial.
Her kiyafetle kullandim, her okazyonda kullandim, iste taktim, partide taktim. Kullanimi kolay, abarti kacmayan ve herkesin de hosuna giden saat. Bence olmazsa olmaz bir saat. Net ve kesinlikle dj yi tavsiye ederim. Cok sikilirsaniz da ikinci elde satmasi kolay ve hizli. Para da kaybetmezsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj cemmt » 13 Ağu 2019, 09:19

Explorer kesinlikle cok iyi bir toolwatch ,ancak bende kesinlikle yivli bezel dj oneririm , heryerde kullanabileceginiz cok iyi bir saat, beyaz kadranlisini sattim ancak firsatim olursa siyah veya lacivert kadran jubilee almayi planliyorum.
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj BeastLy » 13 Ağu 2019, 09:49

Sanırım Explorer 2 den vazgeçiceğim gibi evet kesinlikle çok iyi bir toolwatch katılıyorum ama dediğim gibi bezeli estetikten yoksun biraz ve benim yaşıma uygun olarak görmüyorum açıkçası ama dediğiniz gibi dj 41 kesinlikle yaşıma uygun ve herşey ile uyum sağlayan bir saat oldukçada dikkat çekiyor herşeyi ile ve sanırım Explorer 2 yi listeden çıkarabilirim ama napıcağım hiç belli olmaz :D bu saatler bütçeme uygun ve beğendiğim için düşündüm hatta 35-40 bin arası olsa daha iyi olur özellikle ailem için :D Ayrıca Görüşleriniz için çok teşşekür ederim dikkate alıcağım gokhan ve cemmt
Kullanıcı avatarı
BeastLy

Mesaj Ankthas » 13 Ağu 2019, 10:28

Yanlış anlamayın ama bence bu yaş için(22) yivli bezelli bir dj de biraz "yaşlı işi" kalabilir. İlla Rolex olacaksa ben sizin yerinizde olsam daha spor ve sade bir modele yönelirdim. Milgauss'u canlı görüp inceleme şansım oldu ve diyebileceğim tek şey o bütçede o kadar güzel saatler var ki o saati almak çok yazık olur, çok çok beğeniyorsanız içinizde kalmaması için 2. el alıp sıkıldıktan sonra çok zarar etmeden elden çıkartabilirsiniz. Benim tavsiyem Explorer 1 ya da Oyster Perpetual 39mm:

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Serkanasn » 13 Ağu 2019, 10:38

Bahsettiğiniz saatlerden sadece dj 41 blue dial kullanma şansım oldu, çok güzel göz alıcı ve dengeli bir saat lakin, yaşınızın genç olması sebebiyle brushed bilezikli saatler çok daha güzel duracaktır sizde, Explorer 2 beyaz tavsiye ederim bu saatin siyahına nedense hiç ısınamadım ama beyazı da bir o kadar güzel, bir önerim olacak naçizane; bence submariner düşünün, tarihli yada tarihsiz çok farketmez ama tarihsiz olanı biraz daha hoş bir kadrana sahip, şimdiden hayırlı olsun yeni saatiniz.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners