Yeni Saat Almak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Saat Almak

Mesaj MehmetKaratürk » 13 Ağu 2019, 11:48

Ankthas yazdı:Yanlış anlamayın ama bence bu yaş için(22) yivli bezelli bir dj de biraz "yaşlı işi" kalabilir. İlla Rolex olacaksa ben sizin yerinizde olsam daha spor ve sade bir modele yönelirdim. Milgauss'u canlı görüp inceleme şansım oldu ve diyebileceğim tek şey o bütçede o kadar güzel saatler var ki o saati almak çok yazık olur, çok çok beğeniyorsanız içinizde kalmaması için 2. el alıp sıkıldıktan sonra çok zarar etmeden elden çıkartabilirsiniz. Benim tavsiyem Explorer 1 ya da Oyster Perpetual 39mm:

Resim

Resim

Yalnız Oyster Perpetual beyazın çok tatlı bir duruşu var ve üstelik explorer dan sa bezelinin düz keskin hat değilde çok yumuşak ve güzel bir hattı var
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Yeni Saat Almak

Mesaj gokhangirgin » 13 Ağu 2019, 11:59

Eger dj yasa uygun degil diye dusunuyorsaniz ki 20li yaslar icin biraz olgun kacabilir. o zaman kesinlikle ve de kesinlike 39mm explorer 1 tavsiye ederim. 20den sonra 30dan sonra 40dan sonra da her zaman kullanabilirsiniz. Sadelik sikliktir. Herkesin hosuna gider.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj copycat » 13 Ağu 2019, 12:35

Planet ocean da guzel bir alternatif olabilir aslında. İlla üç modelden biri olacaksa Explorer gayet güzel olur.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Serkanasn » 13 Ağu 2019, 13:11

Rolex haricinde saat düşünürseniz şöyle birşey de önerebilirim.

Resim
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj Ufkynl » 13 Ağu 2019, 13:41

Serkanasn yazdı:Rolex haricinde saat düşünürseniz şöyle birşey de önerebilirim.

Resim
Yaş itibari ile ben de daha hareketli bi saat öneririm. Rolex için biraz daha beklenebilir. Erken yaşta yukarıdan tadimlar ilerleyen zamanlarda doyumsuzluk yaratabilir. Eksplorer sıkıcı gelebilir kısa zamanda misal. Renkli bezelli bir model daha doyurucu olur diye düşünüyorum nacizane. Ama illa rolex diyorsanız dj derim :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Kb8 » 13 Ağu 2019, 14:38

Milgauss un üretimi duran beyazı da bulunabilirse düşünülebilir.
Ek olarak turuncu ya da beyaz silikon kayışlar ile de çok güzel duruyor.

Resim

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Kb8

Mesaj BeastLy » 13 Ağu 2019, 18:16

Şu an zaten Aktif olarak Rolex Explorer 1 kullanıyorum :D Eğer bu saat bende olmamış olsaydı zaten kesinlikle alıcağım saat buydu görüşün için teşşekür çok teşşekür ederim Antkhas, ayrıca dj nin 22-25 yaş için uygun olduğunu düşünüyorum çünkü kullanan çok arkadaşım var kollarında sıklıkla görüyorum
Eğer şimdi uyuyakalırsan rüya göreceksin. Eğer şimdi çalışırsan rüyanı yaşayacaksın.
Kullanıcı avatarı
BeastLy

Mesaj BeastLy » 13 Ağu 2019, 18:54

Ayrıca ilk saatim değil ve koleksiyonumda Rolex Deepsea,Rolex Submariner no date,Rolex Explorer 1 ( şu an bunu aktif olarak kullanıyorum) Rolex Submariner Date,Rolex Yacht Master 2 two tone gold) Yat sporlarına,Sörf vb şeylere ilgim olduğu ve hobi olarak yaptığım için Explorer 1 den önce en çok kullandığım saatler Deepsea ve Submerinerdı bu iki saatte kolumda gerçekten güzel duruyordu ne giyersem giyim hep tamamlıyorlardı ayrıca çok dayanıklı ve ekstrem koşullara oldukça elverişli saatler.Bu saatler içinde neredeyse hiç kullanmadığım saatim yacht master 2 sebebi ise altın saatleri genel olarak sevmiyorum ve benim yaşıma zaten uygun değil (hediye olarak geldi bana) Saat almamdaki temel amaç ise saat sevgisi (Rolex sevgisi diyelim ona :D) Genel olarak Explorer 2,milgauss ve Datejust 2 yi seviyorum ve bütçeme uygun olduğu için tercih ediceğim. Umarım bu daha açıklayıcı ve bilgilendirici olmuştur Xhantos ve diğer arkadaşlar için daha önce detaylı bu şekilde yazmadığım için kusura bakmayın.Ayrıca ilerleyen zamanlarda Sky Dweller düşünüyorum ve görüşleriniz için çok teşşekür ederim
Eğer şimdi uyuyakalırsan rüya göreceksin. Eğer şimdi çalışırsan rüyanı yaşayacaksın.
Kullanıcı avatarı
BeastLy

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners