Parnis 44 mm Pilot İnceleme

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Parnis 44 mm Pilot İnceleme

Mesaj SelAc » 07 Ağu 2019, 20:46

Değerli arkadaşlar Aliexpres üzerinden satın aldığım. Parnis saatim, tam 18 gün sonra hiç beklemediğim bir hızda elime ulaştı. Uzun zamandır bir aviator saat almayı planlıyordum. Saat için ayırdığım bütçeyi rus saatlerine harcayınca. Hedef saatime ayırdığım meblağ eridi. :D Ben de tercihimi daha uygun fiyatlı bir saatten yana kullanmak istedim ve bu saati aldım. Resim Köpük bir kutuda havalı naylona sarılı olarak geldi. Kutusu yoktu. Kullanma kılavuzu koymuşlardı içine.Resim Saat 44mm ölçülerinde. Lug to lug 50 mm. 22mm lug aralığı var. Kasanın büyüklüğü 20 cm olan bileğime uygun oldu. Biraz daha büyük olan kasayı da tercih edebilirmişim.Resim 316L çelik kasa. Kasanın yan tarafları fırçalanmış, bezel ve boynuzların üzeri parlak. Hardlex mineral bombeli bir camı var. Üzerinde oluşan mavi yansıma AR olabileceğini düşündürdü. 130 TL bir farkla safir cam seçeneğide mevcut. Arka kapakta da cam kullanılmış.Resim Unitas 6497 klonu kurmalı bir mekanizmaya sahip. Orijinal isviçre mekanizmanın övgüsünü çok duymuştum. Forumda da teknik bilgileri mevcut. Bu klon mekanizma zamanla sorun çıkarır mı göreceğiz. (Bakalım bu bebek neler yapabiliyormuş :D ). Sahip olduğum diğer saatlerime nazaran sesli çalışıyor. Hıslon TCDD cep saatimle neredeyse aynı şiddette ses veriyor. Resim Saatin tepesi oldukça güzel. Soğan tepe kurarken çok keyif veriyor. Üzerine bastıkları mavi nokta çok düzgün bir daire değil. En kısa zamanda o boyayı temizlerim sanırım. Yalnız kurarken tulumbanın dibini bulamadım. :D Sanırım otomatik mekanizmalar gibi dolunca tepe boşa dönüyor. Bu konuda bilgisi olan varsa öğrenmek isterim. Saatin beğenmediğim iki yönü var. Birincisi kollar diğer saatlerime nazaran kadrandan biraz yüksekte olduklarından gölgeler kadrana düşüyor. İkincisi ise kayış ve toka. Kayış zaten beklediğim gibiydi. Sert bir deri. Hatta gerçek deri gibi durmuyor. Şekli güzel aslında. 22mm den 18 mm tokaya daralıyor. Zamanla yumuşar ve bileğime oturur ancak ben daha güzel yeni bir kayış yaparım. Tokanın pim deliklerini uç kısma yakın delmemişler. Dışa çıkan parçalar bileğe batıyordu biraz. Bende tesviye ederek düzelttim hemen.Resim Lumeler bu şekilde. Çok iddialı değil. Bir kaç fotoğraf ile konuyu kapatayım. Okuyan herkese teşekkürler.ResimResim
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Re: Parnis 44 mm Pilot İnceleme

Mesaj Ankthas » 07 Ağu 2019, 21:11

Güle güle kullanın, fiyat performansı yüksek bir ürün :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj SelAc » 07 Ağu 2019, 21:18

Ankthas yazdı:Güle güle kullanın, fiyat performansı yüksek bir ürün :champ:

Teşekkürler. Eski Çin deneyimlerim gibi olmaz inşallah. :?
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj morningstar » 07 Ağu 2019, 21:41

Hayırlı olsun Parnis tam bir f/p ürünü keyifle kullanıyorum Resim

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj Xhantos » 07 Ağu 2019, 21:53

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanılsın.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj vysaknc » 07 Ağu 2019, 22:05

Hayırlı olsun ,tebrik ederim ,oldukça yakışıklı görünüyor..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj SelAc » 07 Ağu 2019, 22:09

morningstar yazdı:Hayırlı olsun Parnis tam bir f/p ürünü keyifle kullanıyorum Resim

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. Herhalde ilerde diğer modellerede gözüm düşecek.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj SelAc » 07 Ağu 2019, 22:10

Xhantos yazdı:Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanılsın.

Sağolun efenim.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 172 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners