Yeni Seiko 5'ler Duyuruldu!

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Seiko 5'ler Duyuruldu!

Mesaj omrfrka » 17 Eki 2019, 15:56

renk uyumları gerçekten çok iyi olmuş fiyat olarakta makul seviyelerde yinede piyasaya göre,yeşil kadran yanında,akrep yelkovanın ve rakamların altın sarısı kullanılması muazzam olmuş,bu modelin yanına birde jübile bilezik olduğnu düşenemiyorum :champ:
Resim
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj Xhantos » 17 Eki 2019, 21:52

Abt Saat Şaşkınbakkal şubesinde birkaç modeli daha inceleme fırsatı buldum.

Saatlerin orjinal kutuları var, Aydın Saat bu defa kutuları getirmeyi başarmış:
Resim

İnceleyebildiğim modellerin kalite hissiyatı yine iyiydi, hizalama problemi yoktu, ama görerek almak her zaman en iyisi olacaktır. (Fotoğraflarda bezeli 12ye getirmemişim.. Saati 12ye ayarlayarak kolların hizalanmasına da baktım).
Resim

Kötü haber, ellerindeki ilk stok bitmiş, sınırlı sayıda gelen 2. parti için indirimsiz fiyatlar geçerli olacakmış ki şu anda sitelerinden görüldüğü kadarıyla durum bu :(
Resim
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Ankthas » 17 Eki 2019, 23:00

Xhantos yazdı:Abt Saat Şaşkınbakkal şubesinde birkaç modeli daha inceleme fırsatı buldum.

Saatlerin orjinal kutuları var, Aydın Saat bu defa kutuları getirmeyi başarmış:
Resim

İnceleyebildiğim modellerin kalite hissiyatı yine iyiydi, hizalama problemi yoktu, ama görerek almak her zaman en iyisi olacaktır. (Fotoğraflarda bezeli 12ye getirmemişim.. Saati 12ye ayarlayarak kolların hizalanmasına da baktım).
Resim

Kötü haber, ellerindeki ilk stok bitmiş, sınırlı sayıda gelen 2. parti için indirimsiz fiyatlar geçerli olacakmış ki şu anda sitelerinden görüldüğü kadarıyla durum bu :(
Resim

Pepsinin chapter ring misaligned lol
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Xhantos » 17 Eki 2019, 23:21

Ankthas yazdı:Pepsinin chapter ring misaligned lol

Fotoğrafta öyle gibi duruyor, açılı çektiğim için... Dediğim gibi mümkünse görerek alınmalı, şimdi bunda olmaz da bir sonrakinde olur ya da ben yanlış görmüşümdür bunda vardır ama ötekisinde olmaz.

Seiko'nun en pahalı modellerinde bile hizalama problemi olabiliyor, bezel insert'de, chapter ring'de ,indekslerde, kollarda ve daha başka nerede hizalama problemi olması mümkünse orada :D
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Tolgi06 » 17 Eki 2019, 23:28

Bir sonraki partide indirim yoksa son derece mantiksiz olacak fiyatlar. O fiyatlara sifir ayarinda cok sayida daha mantikli 2.eller denk gelecektir. Ornegin sifir alirken bile, Edip Saat'tin internet sitesinde ara ara Hamilton Khaki otomatikler 2500e iniyor. Ayni fiyata safir cam+powermatic 80 mekanizma.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Ufkynl » 17 Eki 2019, 23:41

omrfrka yazdı:renk uyumları gerçekten çok iyi olmuş fiyat olarakta makul seviyelerde yinede piyasaya göre,yeşil kadran yanında,akrep yelkovanın ve rakamların altın sarısı kullanılması muazzam olmuş,bu modelin yanına birde jübile bilezik olduğnu düşenemiyorum :champ:
Resim
Yeşil ve gold. Çok güzel karışım. Çıplak gözle görmek elde incelemek lazım kaliteyi nerde tuttular.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Xhantos » 17 Eki 2019, 23:46

Tolgi06 yazdı:Bir sonraki partide indirim yoksa son derece mantiksiz olacak fiyatlar. O fiyatlara sifir ayarinda cok sayida daha mantikli 2.eller denk gelecektir. Ornegin sifir alirken bile, Edip Saat'tin internet sitesinde ara ara Hamilton Khaki otomatikler 2500e iniyor. Ayni fiyata safir cam+powermatic 80 mekanizma.

Benim anladığım beklediklerinden çok hızlı satılmış ellerindekiler. Satışlar yavaşladığında indirim gelir.

Zaten bu Seiko5ler 'özellik listesi' değil, marka/imaj satıyor.

Bunlar gençlere yönelik 'diver/SKX' görünümlü otomatik moda/fashion saatleri. Ama eline alınca insanın bir tane canı çekiyor, o da var :)
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Tolgi06 » 17 Eki 2019, 23:54

Xhantos yazdı:
Tolgi06 yazdı:Bir sonraki partide indirim yoksa son derece mantiksiz olacak fiyatlar. O fiyatlara sifir ayarinda cok sayida daha mantikli 2.eller denk gelecektir. Ornegin sifir alirken bile, Edip Saat'tin internet sitesinde ara ara Hamilton Khaki otomatikler 2500e iniyor. Ayni fiyata safir cam+powermatic 80 mekanizma.

Benim anladığım beklediklerinden çok hızlı satılmış ellerindekiler. Satışlar yavaşladığında indirim gelir.

Zaten bu Seiko5ler 'özellik listesi' değil, marka/imaj satıyor.

Bunlar gençlere yönelik 'diver/SKX' görünümlü otomatik moda/fashion saatleri. Ama eline alınca insanın bir tane canı çekiyor, o da var :)
Mantikli. Bu arada bordo kadran mesh bilezikli olani ben begendim ama max 1500 veririm sanirim. Belli sure beklerim zaman kisitim yok :)

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 262 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners