Yeni Seiko 5'ler Duyuruldu!

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Seiko 5'ler Duyuruldu!

Mesaj Mandos » 13 Eyl 2019, 18:10

copycat yazdı:
Kakefe yazdı:gnomonwatch.com da siyah, turuncu ve yesil kadranlar 330 usd ye satisa cikti.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
O fiyatlara almak pek akıl işi değil. Aynı paralara seramik bezelli, safir camlı, miyota 9015 mekanizmalı çok şık saatler var.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akıl işi olayına katılmıyorum kişisel bir zevk var ortada bilgisayar/televizyon gibi bir ürün değil.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj debra » 13 Eyl 2019, 18:45

Bugün bu serideki tüm saatleri görme şansım oldu. Buradaki bayide 1800-2200 TL'ye tekavül eden bir fiyat aralığı var. SRPD51K1, SRPD67K1 ve SRPD73K1 çok şık. Yeşil severler için kadranı grenli olan versiyon hayal kırılığı zira canlı değil, koyu bir yeşil. Ama diğer bir yeşil olan SRPD75K1 de optik olarak çok güzel görünüyor.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj copycat » 13 Eyl 2019, 19:54

Mandos yazdı:
copycat yazdı:
Kakefe yazdı:gnomonwatch.com da siyah, turuncu ve yesil kadranlar 330 usd ye satisa cikti.

O fiyatlara almak pek akıl işi değil. Aynı paralara seramik bezelli, safir camlı, miyota 9015 mekanizmalı çok şık saatler var.

Akıl işi olayına katılmıyorum kişisel bir zevk var ortada bilgisayar/televizyon gibi bir ürün değil.
Üstadım haklısınız, çok şık bir ifade olmamış. O fiyatlara ben mantıkli bulmadım diyeyim.

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Mandos » 13 Eyl 2019, 20:06

copycat yazdı:
Mandos yazdı:
copycat yazdı:

Üstadım haklısınız, çok şık bir ifade olmamış. O fiyatlara ben mantıkli bulmadım diyeyim.

Ters tepki vermedim yanlış anlamayın :) Bence de mantıklı değil yoksa. Seiko değişik bir yola girdi fiyatları tutamıyoruz dolarla alakası da kalmadı işin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj seikofan » 14 Eyl 2019, 16:45

Bence Seiko bir boşluğu doldurdu bu modeller ile skxin karakteristik kasası ve 4r mekanizma,renk ve model çeşitliliği de cabası.
Zaman;en güçlü ilaç,en güçlü zehir. Dünyadaki tüm SEIKOLAR benim olsun.
Kullanıcı avatarı
seikofan

Mesaj CptOz » 14 Eyl 2019, 17:53

Şu an Seiko 5 Sports Srpc (51-55-57) serisi de gayet uygun olabilecek (1300 TL civarı) fiyatlarla J serisi olarak ve 4R mekanizma ile aynı özelliklerle satılıyor. Sırf yeni logolu ve kadran farklılığı var diye 500-800 TL lik fark verilir mi o da ayrı. Ama mutlaka alacaklar olacaktır. ResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Xhantos » 14 Eyl 2019, 18:54

ozgtegin yazdı:Şu an Seiko 5 Sports Srpc (51-55-57) serisi de gayet uygun olabilecek (1300 TL civarı) fiyatlarla J serisi olarak ve 4R mekanizma ile aynı özelliklerle satılıyor. Sırf yeni logolu ve kadran farklılığı var diye 500-800 TL lik fark verilir mi o da ayrı. Ama mutlaka alacaklar olacaktır. ResimResim

An itibarıyla eski seri çok daha fazlasını sunuyor. Şu SRPC55in monster kolları, indisleri yeter. Bir de fiyat ucuz, şimdilik tabi. Belki o bezel biraz herkese hitap etmiyor olabilir ama bu 2 saat arasında, fiyatları aynı olsun, ben her defasında eskisini tercih ederim (yani yenisinden 2 tane verseler, eskisi etmez), ama tabi bu benim şahsi görüşüm.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Xhantos » 14 Eyl 2019, 19:11

seikofan yazdı:Bence Seiko bir boşluğu doldurdu bu modeller ile skxin karakteristik kasası ve 4r mekanizma,renk ve model çeşitliliği de cabası.

Eminim Seiko ticari olarak güzel bir iş yapmıştır. Gençler saat kullanmıyor, biz biraz yaş almışlar onları (kafa yapılarını, düşünme şekillerini) tam anlayamıyoruz.

Seiko5lerde zaten 'abi' modellerin 'baby'leri hep vardı. SKXler temel olarak ISO bir dalgıç saati idi (teorik olarak onlar da Seiko5 serisindendi ama çok önemli değil). Bu yeni seri aslında bir nevi 'baby SKX' 'moda' saatleri oldu. SKXin yerine gelen Prospex Turtle. 3-5 yıl sonra da SKXin kendisi de bir dönüş yapar, Seiko daha SKXin ekmeğini çok yer.

4R mekanizma güncellemesi bana ve çoğu kişiye göre önemli. Ancak ben görüyorum ki Seiko 7Si bitiriyor, 4R mekanizma direkt giriş seviyesi oluyor. Seiko5in 'yeni' serisi bu değişime denk geldi, yoksa bu seri için mekanizma yenilenmedi, zaten pek çok Seiko5 4R ile gelmeye başlamıştı. Seiko için önemli olan saatin 100m suya dayanıklı moda saati olmasıyla ISO standartına uyumlu 200m dalgıç saati olup olmaması... SKXi dalgıç saati olarak kullananlar Turtle'a, 'moda' saati olarak kullananlar yeni Seiko5'e yönlenecek. Her durumda Seiko marka imajı ve saat fiyatlarını yükseltmeyi deniyor, deneyecek.

Benim bütün bu olayda anlamadığım neden Seiko6 demediler... Hem Seiko5 yerinde dururdu, hem 5den 6ya bir ilerleme görüntüsü altında yepyeni bir seri gelirdi.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 182 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners