Patek Nautilus 5711 Mavi Kadran Yorumlar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Patek Nautilus 5711 Mavi Kadran Yorumlar

Mesaj bayhoroz » 06 Ağu 2019, 10:29

Son iki yıldır Patek Nautilus 5711 mavi kadran için hem birikim yapıyorum hemde fiyat araştırıyorum ama saatin fiyatı benim biriktirme hızımdan daha hızlı arttı ne yazık ki :cry: :cry: :cry:
Elimdeki BLNR'yi satıp açığı kapatmayı planlıyorum.
Yurtdışı forumlarda çok tartışılıyor söylenen 5711 mavi için dahi fiyatın 45 Bin - 50 Bin $ civarlarında doyuma ulaştığı yönünde 5711/1A-010 için liste fiyatı sanırım 28 Bin $ civarlarında, yaz durgunluğunda fiyatlar biraz düşmüş gibi, sizce fiyat nereye gider, bayiden almayı zorlayıp şansı denemeye devam etmek mi lazım?
Kullanıcı avatarı
bayhoroz

Re: Patek Nautilus 5711 mavi kadran

Mesaj sieger » 06 Ağu 2019, 10:39

Hocam sizi uzmek istemem ama, bayiden alma ihtimaliniz neredeyse yok. Araya adam soksaniz bile yok, hele 5711 icin. Hele hele turkiye butiginden almaniz daha da imkansiz. Kesinlikle istiyorsaniz 2. el, yok diyorsaniz ki cok param var, uzun vadede alirim, Pateke gidip ellerinde ne varsa alin, sonra sizi daha ust siralara alabilirler :roll: Ayrica 45bine tum set temiz bulabilirseniz fena da degil acikcasi
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Xhantos » 06 Ağu 2019, 11:06

Şöyle bir homage gördüm yeni https://www.amazon.com/dp/B07Q28C4CL/ 10 dolar da kupon indirimi var :)

(Bu tür homage paylaşımı yasak mı tam emin olamadım, eğer öyleyse silinebilir, ya da ben silebilirim)
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj bayhoroz » 06 Ağu 2019, 11:57

sieger yazdı:Hocam sizi uzmek istemem ama, bayiden alma ihtimaliniz neredeyse yok. Araya adam soksaniz bile yok, hele 5711 icin. Hele hele turkiye butiginden almaniz daha da imkansiz. Kesinlikle istiyorsaniz 2. el, yok diyorsaniz ki cok param var, uzun vadede alirim, Pateke gidip ellerinde ne varsa alin, sonra sizi daha ust siralara alabilirler :roll: Ayrica 45bine tum set temiz bulabilirseniz fena da degil acikcasi

45 Bin TL Hong Kong fiyatı olarak bulmuştum. Türkiye butiği sıraya bile almıyor.

Xhantos yazdı:Şöyle bir homage gördüm yeni https://www.amazon.com/dp/B07Q28C4CL/ 10 dolar da kupon indirimi var :)

(Bu tür homage paylaşımı yasak mı tam emin olamadım, eğer öyleyse silinebilir, ya da ben silebilirim)

Read more: posting.php?mode=quote&f=12&p=593133#ixzz5voGmACa6

Hehehe bunu homage'ları görmüştüm :D
Kullanıcı avatarı
bayhoroz

Mesaj Ozgur » 06 Ağu 2019, 12:25

Aranan modellerin (5711 gibi) liste satis fiyati ile grey market fiyatlari arasinda ucurum var. Patek, boutique ten saati satin alan kisinin aldiktan sonra hemen yuksek kar ile paraya donusturmesini bir nebze engellemek icin daha once boutique ten 5-6 saat almis musterilerine vermeyi tercih ediyor. Bu arada "5 - 6 saat almis kisiler" de 5711 gibi herkes tarafindan aranan saatlerine 1-2 yil bekleyerek kavusabiliyor. Tabi ozel durumlar bu anlattigim genel satis politikasinin disinda. (Arap ulkeleri icin ornek vereyim, Seyh ya da Royal family den iseniz durumlar sizin icin degisebilir. Bu ornegi Turkiye icin siz uyarlayin.)
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj bayhoroz » 06 Ağu 2019, 14:25

Ozgur yazdı:Aranan modellerin (5711 gibi) liste satis fiyati ile grey market fiyatlari arasinda ucurum var. Patek, boutique ten saati satin alan kisinin aldiktan sonra hemen yuksek kar ile paraya donusturmesini bir nebze engellemek icin daha once boutique ten 5-6 saat almis musterilerine vermeyi tercih ediyor. Bu arada "5 - 6 saat almis kisiler" de 5711 gibi herkes tarafindan aranan saatlerine 1-2 yil bekleyerek kavusabiliyor. Tabi ozel durumlar bu anlattigim genel satis politikasinin disinda. (Arap ulkeleri icin ornek vereyim, Seyh ya da Royal family den iseniz durumlar sizin icin degisebilir. Bu ornegi Turkiye icin siz uyarlayin.)

Evet bu saatin peşinde koşmaya başladığımdan beri Patek dünyasının Rolex ve IWC gibi olmadığını net şekilde anladım. Yani bir seramik Daytona için bile bir şekilde sizi sıraya yazıyorlar ve beklersiniz ama bir şekilde bayi fiyatından alırsınız.
5711 grey market alsanız bile sevmediğim konu bu kadar parayı verip garantisi başlatılmış ve kutusu açık bir saat alınması, bu sene ufak güncellemeler geldi sanırım, eski üretimlerde umarım fiyat biraz düşer.
Kullanıcı avatarı
bayhoroz

Patek Nautilus 5711 mavi kadran

Mesaj gokhangirgin » 06 Ağu 2019, 14:37

Uzun yillardir 5711 pesinde plan birisi olarak
1. 3 sene once 30bin usd verilmez dedim almadim
2. 2 sene once 45bin usd verilmez dedim almadim
3. Gecen sene 50bin usd verilmez dedim almadim
4. Bu sene 65bin usdde. Asagi bulamiyorum.

Eger dediginiz gibi 45-50bine doyuma ulasmis sekilde bir yerde varsa soyleyin gidip alayim. Ben bu saatin 100bin rakamina kadar gidecegine inaniyorum.

Adinizi siraya yazariz diyorlarsa kapi su tarafta demek istiyorlardir. Sonsuza kadar sira gelmeeyecektir eger her sene 4-5 patek almiyorsaniz.

O yuzden bu saat icin bence hic bir zaman gec degil. Pahalilik goreceli kavram bu saat icin. Bayi fiyati ile karsilastirursaniz yanlis yaparsiniz. 100km de arabanin 4lt yakiyor denmesi gibidir. Ideal sartlar hic bir zaman olusmaz ve o rakamlara hic bir zaman ulasamazsiniz. Patek 5711 vb anlar icin de butik fiyati her zaman ideal sartlardadir, gercek hayatta hic bir zaman olmayacaktir. Bu saatin arzi da artmayacaktir talebi de azalmayacaktir. O yuzden aldiginiz gun en ucuza aldiginiz gundur :) ama o kadar paraya deger mi o baska bir soru. Keske 3 yil once bu soruyu kendime sormadan hemen alsaymissik :) :) :) :)
Kisacasi cok seviyorsaniz, butceniz var ise alin. Ama sonucta bu bir saat. Sizi guclu kilmayacaktir, ozel yapmayacaktir, zengin yapmayacaktir. Sizi ayni duygulara tasiyacak alternatif saatlerde olabilir ona bakin. Ben kendime AP 15300 aldim patek 5711 alaba kadar ve de gayet mutlu ediyor. O da ozel bir saat. Siz de gerekirse size ozel baska saat de bulabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj görkemk » 06 Ağu 2019, 14:46

forumdan afl ye sorun onun saatler gördüğüm kadarıyla bu kategoride , bide rolexcollector vardı galba patek arıyorum yazmıştı bi ara araştırma yapmıştır bilgisi vardır
Kullanıcı avatarı
görkemk

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 122 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners