Patek Nautilus 5711 Mavi Kadran Yorumlar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Patek Nautilus 5711 Mavi Kadran Yorumlar

Mesaj rolexcollector » 12 Ağu 2019, 23:24

cemmt yazdı:
Hellhound yazdı:
Serkanasn yazdı:
sieger yazdı:
Hellhound yazdı:[quote="Serkanasn"]nautilus şekil şemal olarak 5000 TL bile etmezken bu kadar peşinde olanları da anlayamıyorum, hadi greyciyi anladık onlar paranın derdinde olduğu için bu saatin peşine düşmüş ama son kullanıcı neden iki katını ödeyip alıyor orası muamma, edeceği kadar prim yapmış şişeceği kadar şişmiş bir fiyattan bu saati alan kişi akşamları ne içiyorsa söylesin bizde içelim.

Horolojik serüvendeki açığımı keşfettim. Şekil şemal olarak saatlerin ne kadar ettiğini hiç düşünmemiştim. Keşke tasarlarken Gerald Genta düşünseydi...Teşekkürler :super:

Hihihi bunu demeye gelmistim. Ilk bakista bu neymis demistim ben de itiraf ediyorum. Ama bir insan eline almadan bi gormeden ve biraz zaman tanimadan asla karar vermemeli tasarim konusunda. Farkli olan ilk asamada kesinlikle kotu gelecektir. Ama nautilus serisi hele.. oyoy

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mizaç olarak ve düşünce olarak bu forumdaki kullanıcıların anlamlı bir çoğunluğu ile aynı şeyi düşünmediğim için genelde bu tür başlıklarda bu şekilde ufak tartışmalar oluyor lakin;
Bu saati görmediğimi bilmediğimi kullanmadığımı yahut tecrübe etmediğimi nereden çıkardınız?
Aylarca yıllarca kullandım diyemem elbette ama fikir sahibi olacak kadar misafir etmisligim var bahsedilen saati, genelde saat ve araba konusunda sabit fikirliyimdir kendisinden daha pahalı daha kıymetli ve daha kaliteli onlarca araç olmasına rağmen 17 yıldır araç sahibiyim ve bunun 10 yılı vw golf ile geçmiştir yine alacak/değiştirecek olsam golf alırım e 250 coupe a5 bmw 4 alacakken yine golf alırım burası zevk ve renk meselesi, aldığımda çok birşey hissetmeyip sonradan sempatik gelen tek saatim moonwatch olmakla birlikte genelde bir saate katalog fotoğrafına bakınca ne hissediyorsam kullanınca da onu hissetmişimdir, pp düşünüldüğü gibi tutulan sevilen bir marka elbette değil satılmayan butuklerinde yıllardır beklediği için kayışları değiştirilip teslim edilen onlarca modeli var nautilus modeli 4-5 yıl önce vitrinde beklerken bugün almak mümkün değilse eğer bunun arz kısıntısı film dizi oyuncularının kullanması birkaç üst düzey ünlü kişinin ücreti karşılığı reklamını
Yapması ve sosyal medya çılgınlığıdır yoksa ahım şahım bir saat olmadığını sizde biliyorsunuz, en azından ben biliyorum.
Yoksa ilkokul talebesinin bile tasarlayabileceği ucube bir tasarımı olan saatin kim neden peşine düşsün, hadi diyelim ben yanılıyor olayım ama bu 5-6 sene hadi yanlış biliyor olayım 7-8 sene önce bu patekçi arkadaşlar bu saatin neden yüzüne bakmıyordu?
Bunun mantık çerçevesinde açıklamasını yapabilecek bir arkadaş varmı?

- Copue A5 ve Bmw 4 alacakken Golf alırsınız.
- Butikten siyah Daytona alabilecekken almadınız.
- Platinum Daytona alacak kadar rahatsınız.
- Yakında alacaklarınızla 10-12 arası Rolex'iniz olacak.

Oldukça iyi para kazanıyor ama buna rağmen taviz vermeden, gusto sahibi biri olarak nokta atışı alışverişler yapıyorsunuz. Dilbilgisi kullanımınıza rağmen gönderilerinizden mesajı anlamak güç değil.

TSF'de hobilerine tutku ile bağlı, gelir düzeyi yüksek, zevk sahibi ve bir o kadar mütevazı birçok değerli üye mevcut. Bahsettiğiniz gibi "mizaç olarak ve düşünce olarak bu forumdaki kullanıcıların anlamlı bir çoğunluğu ile aynı şeyi düşünediğiniz" aşikar. Son olarak 5711 için "şekil şemal olarak 5000 TL etmeyen saat" ifadesi sonrası keşke forumda bazı kullanıcıların mesajlarını gizleme özelliği olsaydı diye düşündüm.

Keyifli forumlar :champ:
. YAZMAYAYIM DEDİM ANCAK DAYANAMADIM, SERKAN BEY SİZ BENİM SATIŞA ÇIKARDIĞIM GMT MASTER İÇİN MESAJ ATTIĞINIZDA VERRDİĞİM FİYATIN BİN TL BİLE YUKARISINA ÇIKAMADIĞINIZDAN BAHSETMEMİŞMİYDİNİZ, ŞİMDİ BU DURUMDA YA BENİ YANILTMAYA ÇALIŞTINIZ VEYA ŞİMDİ FORUMDA YAZAN ARKADAŞLARI YANILTIYORSUNUZ , YAPMAYIN BÖYLE ,HER SAATSEVER ALIM GÜCÜ ÇERÇEVESİNDE ALIŞVERİŞ YAPAR VE KEYFİNİ ÇIKARIR ,, HEPİNİZE SAYGILAR.[/quote
Tutayım dedim ama kendimi gerçekten zor!

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son rolexcollector tarafından 13 Ağu 2019, 00:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj rolexcollector » 12 Ağu 2019, 23:31

afl yazdı:
Serkanasn yazdı:
afl yazdı:
Serkanasn yazdı:
afl yazdı:Sn. Serkanasn bütün paylaşımlarınız o saate bu verilmez, ederi bu, değeri bu, ben onu alabilirim ama almam, bu dizayn abartı, güzel bile değil, istesem şu kadar alırım 10 küsür rolexim var, saat metal parçası vs vs vs minvalinde. Hepsi fikirdir ve olabilir. Arkadaş arasında tartışın.
Ama bu forumda bu söylemlerle işiniz ne anlamak mümkün değil.

Biraz geçmişi okusanız, biraz forumu gezseniz burada saat kültürü, saatseverler için anlamı, her tür saatin (yazarına göre) ama detaylı, ama teknik, ama eğlenceli incelemeleri, komplikasyonlar ve kullanımları, neredeyse tüm markalar ve bağımsızlar hakkında bilgi hatta horoloji tarihi ve o tarihe damga vuranlar hakkında bilgiler bulursunuz. Hatta bu saydıklarım forum deryasında bir damla. Daha neler var. Ama sizden duyduğumuz sadece saatlerin ederi ve değeri. Bunu almam bu kötü bu ucuz bu abartı falan. Bence siz bu muhabbeti gidip butikler ve greycilerle yaparsanız daha çok aynı telden konuşursunuz, ne yazık ki burada değil.

Bir saat veya marka veya komplikasyon incelemenizi bir horolojik katkınızı duysak memnun oluruz.

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sizin 30k eden bir saate 70k verilmesine dair yada alabileceğiniz bir saati size vermeyip greycilere tezgah altından veren butikler ile alakalı horolojik bir yorumunuzu alabilirmiyiz?
Yoksa sizinde bu grey aleminde hatırı sayılır dostlarınız mı var? Yahut butikten sira beklemeden size saat sağlayan eşiniz dostunuz?

Lütfen komik olmayın ben bu saat bu kadar etmez diyorum, ki saati üreten de o kadar etmez diyor zaten, sizin tarafınız neresi, saatseverler saate ulaşsın mı yoksa aradaki kişiler para mı kazansın onu bir açıklayında bizde horolojik bir bilgimiz varsa onu paylaşalım.

Terbiye, düzey falan zirvede maşallah. Size ne açıklayacakmışım. Önce haddiniz bilin. Hala greyci, butik, 30k 70k muhabbeti.
Burası fiyat konuşulan yer değil.
Anlar mısınız emin değilim ama merakınızı gidereyim, neredeyse tüm butikleri tanırım. Neredeyse bilinen tüm greycileri de tanırım.
Ama hiçbirisi sizin ima ettiğiniz gibi dostum falan değil. Ayrıca bu ima ve suçlama işine girmeyin sonucu acı olabilir.

Bu forumda bana sıra diyenin suratına neler dediğime nasıl güldüğüme canlı şahit insanlar var. Greyciler ise muhatabım değiller ve olmadılar.

Çok kısaca, satıcı istediği fiyatı istediği şartı da koyar. Alıcı ona göre tavrını belirler. Araya grey ıvır zıvır girerse de ona göre tepki tavır hukuki işlem yapılır. Gerekirse suratına bakılmaz. Saatin peşinde ağzında salyayla gezen bunlara katlanır.

Saatsever dediğiniz kitle ise şu sizin sayfalarla yazdıklarınızla alakası bile olmayan bir kitle. O yüzden bir kez daha diyorum ki siz gidin başka mecralarda tartışın.

Şimdi buyrun horolojik bilginizi bir paylaşın.

Anlamamakta neden ısrar ettiğinizi ben anlayamıyorum, butiklerin el altından grey market diye tabir edilen kişilere çıkar sağlamasını horolojik olarak anlatabilirmisiniz?
Hayır anlatamam çünkü horolojiyle alakası yok. İşte sizin anlamadığınız da bu. Saatlerle ilgili zerre kadar bilginiz yok habire greyin çıkarı butiğin sırası deyip aklınızca konu değiştirip demogoji yapmaya çalışıyorsunuz.
Üstte anlattım gene anlamadınız daha doğrusu anlamamazlığa geliyorsunuz. Çünkü burada saatlerle ilgili edecek hiçbir faydalı sözünüz de bilginiz de yok. Habire çevir lafı.
Yazık sizle zaman kaybediyoruz.
Fazlasına gerek yok.

Üstattan son nokta.

The best , or nothing..
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj rolexcollector » 12 Ağu 2019, 23:35

Serkanasn yazdı:
afl yazdı:
Serkanasn yazdı:
Son birkaç yıldır saatlerin kullanım kılavuzunda yazanlardan tek kelime fazlası yazılmayan forum sayfaları ne zamandan beri horolojik bilgi kaynağı oldu da biz farkedemedik, bırakınız bu saçma sapan kelimelerle cümle kurduğunuzu sanıp birde kendi kibrinizde boğuluyorsunuz bu insanlık ne çekti ise sizin gibilerden çekti, iki cümle duyunca ne oldu o nezaketinize birden sokak jargonuna döndünüz? Gerçek bilgi saygı nezaket ve birikim düzeyiniz ne yazık ki ortaya çıktı, alışmışsınız insanları bu kifayetsiz sözlerinizle etkilemeye, birçoğunuzun yaşamı kadar mücadele ettim sizin zihniyetinizde olan içi boş insanlarla, bi bitmediniz ne diyeyim.

Özellikle buralar müthiş. Forumu ne kadar okuduğunuz çok belli. İçerikten haberiniz bile yok. Benim bilgi birikim vs düzeyi ise başka mesele. Yine okumadığınız belli okusanız öğrenirdiniz. Hadi bunları geçtik de hala sizin polemikten başka katkınızı göremedik. Biz boş insanları bir aydınlatın ne olur. Söz mücadele etmiycez sizi zorlamıycaz

Yahu elle tutulur hiçbir yanınız yok şimdi ciddiye alınır hiçbir tarafınız da kalmadı hala konuşuyorsunuz ya ben de bu pişkinliğe inanamıyorum.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah aşkına şu ilim dolu derya deniz bilginiz ile lütfedip aydınlatabilirmisiniz beni, merak ettiğim husus polemik kelimesini kullanarak polemikten başka hiçbirşey yapamayan şu haliniz ile sizin hangi bilginizi dinleyeceğiz?
Yahut internette basit bir araştırma neticesinde bulabileceğimizden fazla ne sunabilirsiniz bize?
Kelime oyunları yapmadan herhangi birseyi açıklayabilme kabiliyetiniz varmı?
Yoksa kendi kendinize bu cümleleri söyleyerek anlamlı birşey söylediğinizi zannetme gafletine mi düştünüz çünkü boş ve lüzumsuz kelimeler bir araya gelince anlamlı bir cümle oluşmuyor maalesef.
Şu yazdığınız sacmaliklari okurken horolojik bilginize hayran kalıyormusunuz? Ben tek anlamlı kelimenizi göremedim de.
Edep yahu!

The best , or nothing..
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Ufkynl » 13 Ağu 2019, 02:23

Serkan bey selam.
Ecnebinin "watchsnob" diye tabir ettiği kavrama yada kisilere olan duruşunuzu takdir ediyorum. Forumun verimsizliği hususundaki görüşünüzü ise haksızlık yaptığınızı düşünsem de "son yıllardaki" kalıbını kullanmanız sebebiyle kısmen(Çok küçük bir kısmen bu) anlaşılabilir buluyorum. Forumun arama fasilitesini kullandığınızda inanılmaz bir derya ile karşılaşıyorsunuz ki bu türkçe olması sebebiyle pahabicilemez. Zamanında şu an forumda olmayan üyeler müthiş tartışmalar yapmisalr keşke onlar bugün de burada olsalar.
Fakat afl ile girdiğiniz polemigin elle tutulur yani yok. Bu arada kendisini tanimam etmem herhangi bir vesile ile de taniyacagimi sanmam bi cikarim yok bunlari soylerken.Bi kere bu adam watchsnob değil. Bu ise zamanını ilgisini sevgisini harcayan kıymetli saygin bir adam. Bu adam daha 2 gün önce saat koleksiyonunu paylaştı. Içinde çin saati var. Orient var. Bu işi hava cıva için ya0an insan kalkıp bunu yaomaz.
Biri bana bişey yazsa benim ilk isim O kişinin geçmiş mesajlarına bakmak olur. Kimmiş neymiş bi anlamaya çalışırım şahsen.
Aslana aslan, sırtlana sırtlan gibi muamele etmekte fayda var.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Serkanasn » 13 Ağu 2019, 08:12

Ufkynl yazdı:Serkan bey selam.
Ecnebinin "watchsnob" diye tabir ettiği kavrama yada kisilere olan duruşunuzu takdir ediyorum. Forumun verimsizliği hususundaki görüşünüzü ise haksızlık yaptığınızı düşünsem de "son yıllardaki" kalıbını kullanmanız sebebiyle kısmen(Çok küçük bir kısmen bu) anlaşılabilir buluyorum. Forumun arama fasilitesini kullandığınızda inanılmaz bir derya ile karşılaşıyorsunuz ki bu türkçe olması sebebiyle pahabicilemez. Zamanında şu an forumda olmayan üyeler müthiş tartışmalar yapmisalr keşke onlar bugün de burada olsalar.
Fakat afl ile girdiğiniz polemigin elle tutulur yani yok. Bu arada kendisini tanimam etmem herhangi bir vesile ile de taniyacagimi sanmam bi cikarim yok bunlari soylerken.Bi kere bu adam watchsnob değil. Bu ise zamanını ilgisini sevgisini harcayan kıymetli saygin bir adam. Bu adam daha 2 gün önce saat koleksiyonunu paylaştı. Içinde çin saati var. Orient var. Bu işi hava cıva için ya0an insan kalkıp bunu yaomaz.
Biri bana bişey yazsa benim ilk isim O kişinin geçmiş mesajlarına bakmak olur. Kimmiş neymiş bi anlamaya çalışırım şahsen.
Aslana aslan, sırtlana sırtlan gibi muamele etmekte fayda var.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Günaydın,
Söylediklerinize katılmamak elde değil lakin ben hiçbir suretle hiçbir üyeye ilk negatif cümleyi kullanan olmadım bu platformda, ben bir insanım ve tüm insanlar gibi kişisel zevk ve tercihlerim elbette olacak, bir saati beğenip begenmemek elbette benim takdirim bu konu hakkında hiçkimseye hakaret etmediğim sürece de benim şahsımı hedef alan bir cümle kurmak hiç kimse için hak olmamalı, bu başlığa yazdığım ilk mesajdan beri ilgili saati bedeli ne olursa olsun alıp severek kullanan kişilere saygımın sonsuz olduğunu söyledim, bir insan birseyi almak için o şeyi bir araya getirip değerini biçen markanın belirlediği fiyatın üzerine çıkıyorsa bence takdiri ve saygıyı hakediyordur dedim, lakin ben vermem bence abartıdan başka birşey değil dedim yani bana hissettirdiğini söyledim, şimdi ben saat ile ilgili yorum yaparken konunun eleştiri odağının bana donmesi bir kere profesyonel bir hareket değil bu hareket yapıldığı anda duyacaklarına katlanması gerekir ilgili kişilerin, ben kimseye bunu nasıl aldın kaça aldın parayı nerden kazandın diye bugüne kadar hiç sormadım beni de ilgilendirmez bu konu, lakin altı üstü iki üç saat için yaptığım harcamayı nasıl ve ne şekilde yapabildiğime ve bu parayı nasıl kazandığıma dair; ahlaksız şeref ve haysiyet dışı yorumlar yapılıyor, şimdi bu şeref ve haysiyet dışı yorumları yapanlara ne diyeyim, benim kaç yaşında olduğumu nasıl bir aileden geldiğimi ve bu saatleri nasıl alabildiğimi bilmesi mümkün dahi olmayan bu haysiyet ve ahlakı 150 gr metal için satılık olanlara ne cevap vereyim? Herkes sizin gibi onurunu satmıyor bu saatler için desem anlarlar mı?

Yani üstadım ben bir saati eleştirebilirim siz de eleştiri yapabilirsiniz ama yönünüzü metal parçasından bana çevirdiğiniz anda duyacaklarınızdan da keyif almanız lazım.

Hayatımın hiçbir döneminde kerameti kendinden menkul zevatı karşımda konuşturmadım bu can bu tende olduğu sürece de bu böyle olacak, saat hakkında hiçbirşey bilmesem ve karşımdaki kişi saati icat eden ve mezarından çıkıp gelen kişi de olsa bu değişmez, üç kuruşluk mesele için kimseye beş kuruşluk değer vermeyeceksin yoksa sonu hüsran oluyor, konuyu siz ve konuda bahsi geçen şahıslar üzerine alınmasın söylediklerimin hedefleri bu konuyu anlayıp idrak edip edebiyle susacaktır, aksi takdirde edepsizligi ellerine alırsalar bizimde kuracağımız üç beş edep dışı cümle olur, eğer hazmedebilirlerse.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj Ozgur » 13 Ağu 2019, 09:05

“Hiçbir süs edep kadar güzel değildir”
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj copycat » 13 Ağu 2019, 13:17

Değerli üstatlar Turkishmusic.org'daki sezen aksu tartışmasina doğru ilerlemisiz maalesef. Sanırım ülkedeki genel gerginlik ve sinir foruma da yansıyor, ama biz yine sükunetimizi koruyalım.

Serkan Bey belki tartışmaya girerken iyi niyetliydiniz ve kendinizce hakikat olarak gördüğünüz bir noktadan girdiniz. Ancak tartışma uzadıkça her halükarda kendinizi savunmak için, hiç de hak etmeyen değerli üstatların üzerine fazla vardınız.

Bazen tartışmanın en önemli noktası bırakılacak yeri bilmektir.

Bu platformda katılımcıların yüzde 99'u gayet değerli ve üslup olarak ülke ortalamasının kat be kat üzerinde kişilerdir. Burada geneli grey isi ile bağlantılı gibi, töhmet altında bırakmak doğru olmaz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Cruciatus » 13 Ağu 2019, 16:26

copycat yazdı:Değerli üstatlar Turkishmusic.org'daki sezen aksu tartışmasina doğru ilerlemisiz maalesef.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahahahahaha... birisi “sana laflar hazırladım” diye başlarsa şaşırmam artık [emoji1787]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 114 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners