Amazondan Saat Siparisi Tecrubeleri (2019 ve sonrasi icin)

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Amazondan Saat Siparisi Tecrubeleri (2019 ve sonrasi icin)

Mesaj basalganglia » 26 Tem 2019, 00:55

Merhabalar;

Forumda benzer bir konuyu tek bir baslik altinda toplu halde bulamadim, konularin icinde tartisilmis konusulmus ama konusulan donemin gumruk mevzuatlari ve kotalari da farkli oldugundan acikcasi soruma net bir yanit 2019 yili icin bulamadim, bu yuzden boyle bir baslik acayim dedim.

Baslik altinda amazondan siparis verenler guncel olarak yasadiklari tecrubeleri ve sikintilari paylasirlarsa ilerleyen donemlerde de guncel bir bilgi havuzu olabilir.

Sorum soyle;

Amazon uzerinden saat siparis ederken son ekrana geldiginizde size "saatin tutari" + "shipping (posta tutari)" + "import fees deposit (%20 gumruk vergisi icin alinan tutar)" ekleyerek bir tutar cikariyor.

Simdi benim anladigim amazondan saat alirken biz zaten gumruge geldiginde odememiz gereken tutari pesinen oduyoruz (%20 olarak), bu sekilde 2019 yilinda yakin zamanlarda siparis verip gumruge takilsa bile hicbir ekstra tutar odemeden alan var mi ? tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim, bunun isiginda ben de siparisimi verecegim.
En son basalganglia tarafından 26 Tem 2019, 16:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
basalganglia

Re: Amazondan Saat Siparisi Tecrubeleri (2019 ve sonrasi ici

Mesaj leonardo06 » 26 Tem 2019, 05:06

Geçenlerde incelemesini yaptığım parnis saatimi amazon.ca dan sipariş ettim.

Kanada için konuşmak gerekirse, mesajınızı gördükten sonra tekrar dönüp siparişime baktım.

16$ shipping and handling fee ödemişim. Onun haricinde ne kapıda ne de checkout yaparken başkaca bir meblağ ödemedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj görkemk » 26 Tem 2019, 09:01

amazon kendi sattığı ürünlerde fiyatın içine gümrük ücretini de koyar , ama third party bir ürün alırsanız yani ben japonyada bir saatçiyim amazon üzerinden satış yapıp amazona komisyon ödüyorum diyelim benden satın alırsanız saati japonyadaki dükkanımdan postaya vereceğim için gümrüksüz fiyat verir amazon, ürün türkiyeye gelince birde gümrüğünü ödersiniz ( yaklaşık yüzde 20 )

ürünün fiyatı 1500 euroyu geçiyorsa gümrüktekiler kafalarına göre gümrük oranını yüzde 35 e kadar çekebilirler
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Mandos » 26 Tem 2019, 09:10

Satıcı ve gönderici Amazon olan 3 saat aldım. Hepsi 5.gün en ufak ücret çıkmadan elime ulaştı.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj SEmre » 26 Tem 2019, 09:29

Amazon gümrük işlerimlerini sizin yerinize yapıyor.

Bazı arkadaşlarıma Amazona vergisini ödediği halde vergi çıkardı gümrük ancak Amazon ile irtibata geçtiğinde para iadesi yaptılar.
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj Ankthas » 26 Tem 2019, 09:38

Ben de yaklaşık 2 ay önce amazondan SKX009 aldım amazon'a ödediğim ücret dışında hiçbir ücret ödemedim.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj basalganglia » 27 Tem 2019, 17:20

Odemeyi nasil yaptiniz ? amazon` da dolar olarak odemeyi secip, kartimi da dolara cevirip alisveris yapmayi dusunuyorum cunku amazon 6.06 dan hesaplarken dolar/tl gecisini, isbankasinda kur 5.50 su anda.

sizler nasil yaptiniz ?
Kullanıcı avatarı
basalganglia

Mesaj Xhantos » 28 Tem 2019, 11:42

basalganglia yazdı:Odemeyi nasil yaptiniz ? amazon` da dolar olarak odemeyi secip, kartimi da dolara cevirip alisveris yapmayi dusunuyorum cunku amazon 6.06 dan hesaplarken dolar/tl gecisini, isbankasinda kur 5.50 su anda.

sizler nasil yaptiniz ?

Ben kartıma USD ekstresi de alıyorum. USD ve EUR harici (tabi TRY yanında) bildiğim kadarıyla ekstre seçeneği sunulmuyor.

Eğer USD ekstresi isterseniz, yurtdışı harcamalarınız doğrudan USD olarak bu ekstreye yansır, yurtiçi harcamalarınız yine TL ekstrenize yansır. USD ekstresini USD olarak ödersiniz ve gecikme olursa ödenmeyen kısmı için (yasa gereği) ekstra yüzde 15 KKDF vergisi uygulanır.

Yani USD ekstrenizi tek defada, USD olarak ve zamanında ödemeniz lazım diye düşünün, ona göre ayarlayın kendinizi, o zaman avantajlı.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners