Yeni Saatim Çin'den Geliyor

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Saatim Çin'den Geliyor

Mesaj Xhantos » 25 Tem 2019, 22:10

24├╝ sabah─▒ (yani asl─▒nda 23├╝ gecesi) saat 3te amazon Japonya'dan bir sipari┼č verdim. Bir japon markas─▒n─▒n, ├╝zerinde 'made in Japan' yazan bir modeli.

Tabi z─▒rt p─▒rt DHL'den takip ediyorum durum nedir diye. Ger├ži Pazartesi gelece─či, daha sonra Sal─▒ g├╝mr├╝k i┼činin halledilmesiyle bana ula┼čaca─č─▒ neredeyse belli ya neyse...

├ťzerinde 'made in Japan' yazs─▒n diye yak┼ča─▒k 50 dolar fazla ├Âd├╝yorum (asl─▒nda kar─▒┼č─▒k hesaplar bunlar) ama benim i├žin ├Ânemli ve de─čer.

En son bir bakt─▒m benim saat Japonya'dan ├çin'e gitmi┼č. Yani o kadar Japon olsun diye u─čra┼čt─▒─č─▒m yeni saatim ├çin'den geliyor :) :P (Daha ├Ânce de ald─▒m, ├çin ├╝zerinden gelmemi┼čti).

Resim

(├çin'de ay─▒n 26s─▒ olmu┼č bile, en son i┼člem yakla┼č─▒k 50 dakika ├Ânce).
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

Re: Yeni Saatim Çin'den Geliyor

Mesaj Umutunal » 25 Tem 2019, 22:16

Hay─▒rl─▒ olsun, bir skx... modelinden biri sanirim :roll:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutunal

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj Xhantos » 25 Tem 2019, 22:20

Umutunal yazd─▒:Hay─▒rl─▒ olsun, bir skx... modelinden biri sanirim :roll:

Kimbilir... Bu forumun gelene─či bir kutu a├ž─▒l─▒┼č tahmini konusu a├žabilirim, o nedenle ┼čimdi buradan marka ya da model a├ž─▒klam─▒yorum :)

Te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Mesaj Umutunal » 25 Tem 2019, 22:23

Xhantos yazd─▒:
Umutunal yazd─▒:Hay─▒rl─▒ olsun, bir skx... modelinden biri sanirim :roll:

Kimbilir... Bu forumun gelene─či bir kutu a├ž─▒l─▒┼č tahmini konusu a├žabilirim, o nedenle ┼čimdi buradan marka ya da model a├ž─▒klam─▒yorum :)

Te┼čekk├╝rler.

Bekleyelim bakal─▒m. Bu arada sumonun silikon kay─▒s─▒ fotosunu da bekliyoruz :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutunal

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj Xhantos » 26 Tem 2019, 00:06

Umutunal yazd─▒:Bu arada sumonun silikon kay─▒s─▒ fotosunu da bekliyoruz :champ:

Gelen kay─▒┼čla foto zaten g├Ânderdim, belki ka├ž─▒rd─▒n─▒z:
viewtopic.php?f=217&t=31471&start=36#p590216
https://forums.watchuseek.com/f21/wruw- ... st49406899

Bildi─čim, hep kulland─▒─č─▒m kay─▒┼č (Barton Elite), ┼čimdilik memnunum.

Te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Mesaj ilkayacil » 26 Tem 2019, 00:17

Yaz─▒y─▒ okur okumaz benimde akl─▒ma skx geldi, ┼čimdiden tebrikler [emoji106]

SNE-LX1 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ilkayacil

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 15 A─ču 2018, 13:26

Mesaj Xhantos » 27 Tem 2019, 11:25

Resim

─░lgin├ž - ama g├╝zel - geli┼čmeler oluyor.

Saat ├çin'den Almanya'ya gelmi┼č, beklendi─či gibi, DHL Alman firmas─▒ TRye olan g├Ânderimin Almanya ├╝zerinden olmas─▒ normali.

Daha ├Ânce, ki 1 ay bile tam dolmad─▒, g├╝mr├╝─če TRye girince sunulmu┼čtu, bu da (teor─▒de) 1 g├╝nl├╝k ekstra zaman kayb─▒na neden olmu┼čtu. ┼×imdi saat daha Almanya'dayken burada g├╝mr├╝k ├Ânbilgilendirmesi yapm─▒┼člar (yeni bir uygulama), haftasonu oldu─ču i├žin yine de elime ula┼čmas─▒ Sal─▒ olabilir ama e─čer haftai├ži olsayd─▒ bug├╝n telefonla aray─▒p geldi─či gibi g├╝mr├╝kten ge├žmesini garantileyebilirdim.

ilkayacil tebri─činize ben de ┼čimdiden te┼čekk├╝r ederim.

Bu arada, marka ve model konusunda ─▒srarla ipucu vermemeye devam ediyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Mesaj fokyay » 28 Tem 2019, 16:29

Xhantos yazd─▒:
Umutunal yazd─▒:Bu arada sumonun silikon kay─▒s─▒ fotosunu da bekliyoruz :champ:

Gelen kay─▒┼čla foto zaten g├Ânderdim, belki ka├ž─▒rd─▒n─▒z:
viewtopic.php?f=217&t=31471&start=36#p590216
https://forums.watchuseek.com/f21/wruw- ... st49406899

Bildi─čim, hep kulland─▒─č─▒m kay─▒┼č (Barton Elite), ┼čimdilik memnunum.

Te┼čekk├╝rler.

G├╝zel saat hay─▒rl─▒ olsun
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fokyay

Kay─▒t: 16 Tem 2012, 17:33

Mesaj Xhantos » 28 Tem 2019, 16:34

fokyay yazd─▒:G├╝zel saat hay─▒rl─▒ olsun

Te┼čekk├╝rler, i┼čte daha 1 ay─▒ dolmayan ve ├çin'e u─čramadan, Japonya - Almanya ├╝zerinden gelen saatim o :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Mesaj cbmad » 28 Tem 2019, 22:49

Amazon ile Amazon Japonya aras─▒nda, ├╝r├╝n gam─▒, fiyatlar, ├Âdeme y├Ântemi gibi hususlarda hangi farklar var :?:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cbmad

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 16 A─ču 2012, 13:47

Mesaj Xhantos » 28 Tem 2019, 23:51

cbmad yazd─▒:Amazon ile Amazon Japonya aras─▒nda, ├╝r├╝n gam─▒, fiyatlar, ├Âdeme y├Ântemi gibi hususlarda hangi farklar var :?:

Farklar─▒ de─čil benzerlikleri saymak laz─▒m :)

- ─░simleri ayn─▒.
- Kredi kart─▒ ile ├Âdeme kabul ediyorlar
- Japonya'n─▒n Global'e y├Ânelik ─░ngilizce se├žene─či var (bazen bozuk olsa da), ben Japonca bilmedi─čimden ─░ngilizce ile idare ediyorum iki sitede de.

Temel farklara gelirsek,

- Japonya k─▒sa s├╝re ├Âncesine kadar d├╝nyan─▒n 2. b├╝y├╝k ekonomisiydi, ABDden bamba┼čka bir ├╝lke ve k├╝lt├╝r, ├╝r├╝nler farkl─▒, tabi ABDde Japonyadan ithal, Japonya'da ABDden ithal ├╝r├╝nler de sat─▒l─▒yor (neredeyse hepsi ├çin'de ├╝retilse de :P ). T├╝rkiye Amazon'undaki ├╝r├╝n gam─▒ ne kadar farkl─▒ysa, ayn─▒ ┼čekilde ├╝r├╝nler farkl─▒.

- Japonya fiyatlar─▒n─▒n i├žinde y├╝zde 8 sat─▒┼č vergisi oluyor (bizdeki KDV gibi). Onun d─▒┼č─▒nda fiyatlar─▒ ├╝r├╝n baz─▒nda kar┼č─▒la┼čt─▒rmak laz─▒m, sat─▒c─▒ya g├Âre de─či┼čebiliyor, indirimler olabiliyor. Bir de Amazon puan─▒ uygulamas─▒yla bir sonraki al─▒┼čveri┼če puan kazan─▒labiliyor.

- Japonya, Japon Yeni (JPY) kar┼č─▒l─▒─č─▒ USD tahsil ediyor (ya da TRY), yani tam USD fiyat─▒ bilmek m├╝mk├╝n de─čil, kur ├ževriminden ister istemez k├╝├ž├╝k bir zarar ediliyor.

- ABDden TRye gelen ├╝r├╝nler i├žin 2 kargo se├žene─či oluyor biri 5 USD, di─čeri 30 USD gibi (ucuz olan yava┼č biraz). Japonya'dan tek se├ženek (sadece expres ├Âncelikli olan) var 15-16 USD civar─▒. (Bu kargo fiyatlar─▒ saat vb. k├╝├ž├╝k ve ├žok a─č─▒r olmayan ├╝r├╝nler i├žin ├Ârnek).

Son bir not:

ABD ve Japonya'dan ki┼čisel ithalat vergisi (g├╝mr├╝k vergisi) y├╝zde 20 (1500 EUR de─čere kadar). AB'den y├╝zde 18. Bu da KDVye denk geliyor, g├╝mr├╝k birli─či var ya. Mesela Amazon DE (Almanya) da fiyatlar KDV dahil listeleniyor, Almanya KDVsi y├╝zde 19, biz ithal ederken o d├╝┼č├╝l├╝yor, sonra y├╝zde 18 g├╝mr├╝k vergisi ├Âd├╝yoruz. Yani kargoyu saymazsak, Amazon Almanya fiyatlar─▒ ├Âdeyece─čimizden y├╝zde 1 y├╝ksek listeleniyor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Mesaj Serkanasn » 29 Tem 2019, 00:08

Xhantos yazd─▒:
cbmad yazd─▒:Amazon ile Amazon Japonya aras─▒nda, ├╝r├╝n gam─▒, fiyatlar, ├Âdeme y├Ântemi gibi hususlarda hangi farklar var :?:

Farklar─▒ de─čil benzerlikleri saymak laz─▒m :)

- ─░simleri ayn─▒.
- Kredi kart─▒ ile ├Âdeme kabul ediyorlar
- Japonya'n─▒n Global'e y├Ânelik ─░ngilizce se├žene─či var (bazen bozuk olsa da), ben Japonca bilmedi─čimden ─░ngilizce ile idare ediyorum iki sitede de.

Temel farklara gelirsek,

- Japonya k─▒sa s├╝re ├Âncesine kadar d├╝nyan─▒n 2. b├╝y├╝k ekonomisiydi, ABDden bamba┼čka bir ├╝lke ve k├╝lt├╝r, ├╝r├╝nler farkl─▒, tabi ABDde Japonyadan ithal, Japonya'da ABDden ithal ├╝r├╝nler de sat─▒l─▒yor (neredeyse hepsi ├çin'de ├╝retilse de :P ). T├╝rkiye Amazon'undaki ├╝r├╝n gam─▒ ne kadar farkl─▒ysa, ayn─▒ ┼čekilde ├╝r├╝nler farkl─▒.

- Japonya fiyatlar─▒n─▒n i├žinde y├╝zde 8 sat─▒┼č vergisi oluyor (bizdeki KDV gibi). Onun d─▒┼č─▒nda fiyatlar─▒ ├╝r├╝n baz─▒nda kar┼č─▒la┼čt─▒rmak laz─▒m, sat─▒c─▒ya g├Âre de─či┼čebiliyor, indirimler olabiliyor. Bir de Amazon puan─▒ uygulamas─▒yla bir sonraki al─▒┼čveri┼če puan kazan─▒labiliyor.

- Japonya, Japon Yeni (JPY) kar┼č─▒l─▒─č─▒ USD tahsil ediyor (ya da TRY), yani tam USD fiyat─▒ bilmek m├╝mk├╝n de─čil, kur ├ževriminden ister istemez k├╝├ž├╝k bir zarar ediliyor.

- ABDden TRye gelen ├╝r├╝nler i├žin 2 kargo se├žene─či oluyor biri 5 USD, di─čeri 30 USD gibi (ucuz olan yava┼č biraz). Japonya'dan tek se├ženek (sadece expres ├Âncelikli olan) var 15-16 USD civar─▒. (Bu kargo fiyatlar─▒ saat vb. k├╝├ž├╝k ve ├žok a─č─▒r olmayan ├╝r├╝nler i├žin ├Ârnek).

Son bir not:

ABD ve Japonya'dan ki┼čisel ithalat vergisi (g├╝mr├╝k vergisi) y├╝zde 20 (1500 EUR de─čere kadar). AB'den y├╝zde 18. Bu da KDVye denk geliyor, g├╝mr├╝k birli─či var ya. Mesela Amazon DE (Almanya) da fiyatlar KDV dahil listeleniyor, Almanya KDVsi y├╝zde 19, biz ithal ederken o d├╝┼č├╝l├╝yor, sonra y├╝zde 18 g├╝mr├╝k vergisi ├Âd├╝yoruz. Yani kargoyu saymazsak, Amazon Almanya fiyatlar─▒ ├Âdeyece─čimizden y├╝zde 1 y├╝ksek listeleniyor.

├ľncelikle hay─▒rl─▒ olsun g├╝le g├╝le kullan─▒n, k├╝├ž├╝k bir ayr─▒nt─▒ ama 1500ÔéČ sizin do─črudan temsil yoluyla beyan edebilece─činiz maksimum tutard─▒r ├╝st├╝n├╝ dolayl─▒ temsil yoluyla bir g├╝mr├╝k m├╝┼čaviri vas─▒tas─▒yla beyan edip vergilerini ├Âdedikten sonra teslim alabilirsiniz, rakamlara ├žok tak─▒lmay─▒p 1500ÔéČ ├╝zerindeki yurtd─▒┼č─▒ al─▒┼čveri┼člerinizi bu k─▒stas do─črultusunda ger├žekle┼čtirebilirsiniz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Serkanasn

Kay─▒t: 06 Mar 2018, 23:42

Sonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 8 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners