Instagramdaki Sewor tarzı saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Instagramdaki Sewor tarzı saatler

Mesaj dogodenizli » 27 Tem 2019, 02:09

SelAc yazdı:Sakın almayın. Aynı saatin forsining marka olanını inceleme fırsatı buldum. Arkadaşımdan bir günlüğüne emanet aldım. Arka kapağı paslanır çelikti :lol: İki saat sonra bileğim alerji oldu. İki saat dayanabildim takmaya. Otomatik mekanizma olmasına rağmen el ile kurmadan düzgün çalışmıyordu. Kadran güzeldi. Saatin tepesi bir haftalık kullanımdan sonra solmuş, altın rengi kaplama köşelerinden yıpranmıştı. Kayış zaten evlere şenlik. Hele saniye kolunun bir hareketi vardı. Stabilize yolda giden 40 yaşında Renault 12 gibi adeta :P . O paraya güzel bir yemek yemek daha akıllıca bir karardır bence.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj dogodenizli » 27 Tem 2019, 02:09

SelAc yazdı:Söylemeden edemeyeceğim. Takvimde 39 gün sonra 0 oluyordu. Yani saat bir ayı kırk gün, ayın ilk gününüde 00 olarak gösteriyordu.

:D :D :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj krmtoprak » 01 Ağu 2019, 19:45

fsenturk yazdı:Arkadaşlar kolay gelsin.

(Kendim bir Seiko hayranıyım ve günlük kullandığım saat de Seiko Padi seviyesinde)

Instagramda saatleri beğendikçe karşımıza Saat satışı yapan kişilerin de ilanları önümüze düşüyor. O ilanları incelerken Sewor, Aukolastic, Comes gibi daha önce hiç duymadığım isimde saatler satıyorlar. Belli ki hepsi çin malı ama saatleri incelediğimde görünüş olarak o kadar da kötü olmadığını farkettim. Üstelik de otomatik saat olmasına rağmen Fiyatları 130TL-150TL civarında dolaşıyor Aşağıda resmini ve linkini gönderdim.

Resim

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/sewor-otomatik-erkek-kol-saati-mehtapli-dikdortgen-tasarim-saat-P329414148?cid=800101&utm_source=rtg_criteo&utm_medium=cpc&utm_content=106_256_3347&utm_term=web_product_ng&utm_campaign=criteo_noncustomer

Bu saatler konusunda bir bilgisi olan var mı? Satın alan, kullanan? Daha önce hiç yapmadım ama sırf tarz olsun, ara sıra değişik bir saat takayım diye bu saatlerden birini almaya değer mi?

Meksika' dan selamlar. Buraya gelmeden önce (6 ay oldu), Antalya' da iş arkadaşım sipariş etti dediğiniz marka dan. Saat gelince bana direkt gösterdi ilgimi bildiği icin. Ben tavsiye etmiyorum. Paranızı çöpe atmış olursunuz. Ancak estetik olarak "değişiklik olsun" diyorsanız alabilirsiniz, güzel duruyor. Birkaç ay götürür sizi. Malzeme kalitesi çok düşük. 2 hafta sonra Antalya' nın nemide yardımcı olarak arka kapağında oksitlenmeler başlamıştı saatin. Şuan ne durumda bilmiyorum.
Benim size ve diğer arkadaşlara tavsiyem; benim gibi bütçeniz sınırlıysa çin menşeili Cadisen, Guanquin, Nakzen, Comtex veya Starking markalarına bakmanız. Ben bu markaların otomatik modellerini aldım (NH-36 ve Miyota otomatik mekanizmalı). Çoğunu Amazon.com' dan sipariş ettim. Buraya 3 iş gününde geliyor. Iki tanesini de Aliexpress' ten aldım. 1 ay da geldiler sorunsuz olarak. 45- 50 dolar civarında ortalama fiyatları. Çokta memnunum. 5-6 aydır hiçbir sıkıntı çıkmadan kullanıyorum. Zaten mekanizmaları japon. Kasa ve kordon da 316 paslanmaz masif çelik. Taş gibi saatler. Eğer marka takıntınız yoksa gözünüz kapalı alabilirsiniz.
Starking otomatik modeli ünlü ingiliz saatçi Richard Perrett 'den 10/9.1 gibi son yılların en yüksek notunu aldığını da belirtmek isterim. Saygılar..
Kullanıcı avatarı
krmtoprak

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners