Yeni saat al覺rken timegrapher kullan覺m覺 vb.

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni saat al覺rken timegrapher kullan覺m覺 vb.

Mesaj Xhantos » 22 Haz 2019, 23:12

Mekanik saatin sapmas覺na kafay覺 takmam, hatta kontrol bile etmem, eer saat benim farkedeceim kadar 1dk 羹st羹 ileri ya da geri gitmise ayarlar覺m, ge癟erim. Sonu癟ta eer hassasiyet isteseydim otomatik deil, quartz al覺rd覺m.

Ancak tak覺nt覺l覺 olduum baka bir konu var, o da bir sat覺n alma yaparken 繹n羹mde birden fazla se癟enek varsa, m羹mk羹nse 'ayn覺 paraya' daha iyisini se癟ebilmek. Yourt al覺rken de son kullan覺m tarihine bakar覺m :P

Sapma ve hassasiyetle pek ilgilenmediim i癟in konu hakk覺nda 癟ok bilgim de yoktu, timegrapher denen cihazlar覺n ucuz olduunu g繹rd羹m (130 dolar civar覺), asl覺nda telefonda 癟al覺an uygulama cinsleri de varm覺 herhalde ama sanm覺yorum bu 'timegrapher no.1000' denilen kadar hassas olsun, bir de stand覺 var cihaz覺n deiik pozisyonlar覺 繹l癟羹mlemek i癟in.

Bir tane alsam, bir sonraki saatimi al覺rken saat癟iye bu cihazla gitsem, alaca覺m 'aday' saatlerin 繹l癟羹m羹n羹 almadan 繹nce yapsam, mant覺kl覺 m覺? Tecr羹beniz var m覺? 'Rodaj', '1 ay 癟al覺s覺n saat 繹nce' vs. demeyin. Zaten ben 2 saati ayn覺 artlarda (tam sat覺n almadan 繹nce) kar覺lat覺rmak i癟in kullanmak istiyorum. Amac覺m hangisi daha iyi g繹zle g繹remeyeceim bireyleri 繹renebilmek (tabi bu arada ciddi bir beat error vs. varsa almadan 繹renmek sonrada servis veya T羹ketici Hakem Heyeti ya da mahkemeyle uramaktan iyidir).

Bir ihtimal zaten b羹t羹n saat癟ilerde bu cihazdan var, ama sormay覺nca 癟覺kart覺p g繹stermiyorlar :P

zet olarak, saat癟i maazas覺na gittiniz (internetten olmaz :) ), alaca覺n覺z saatten 2 tane var, hereyleri ayn覺, hangisini se癟eceiniz sorununa yard覺m eder mi bu timegrapher cihaz覺? Bu y繹ntemi kullan覺yor musunuz? Tecr羹besi olan paylaabilir mi?
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Re: Yeni saat al覺rken timegrapher kullan覺m覺 vb.

Mesaj sedir » 22 Haz 2019, 23:52

Karpuzun i癟ini g繹rebilmek gibi.
Benim tecr羹bem yok ama bu fikri 癟ok sevdim.
Destekliyorum.
Tahminim ie yarar y繹n羹nde.
Vakit nakittir.
Kullan覺c覺 avatar覺
sedir

Ya: 61
Kay覺t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj dogodenizli » 23 Haz 2019, 03:39

Bencede mantikli bir fikir. Bir nevi saati al覺rken test etmi oluyorsunuz.
Rodaj konusuna gelince zaten saat iyi zaman tutuyorsa her daim iyidir. r:cosc sertifikal覺 bir saat neredeyse hicbir zaman 6 saniyenin 羹zerinde sapma yapmaz. Rodajin soz konusu olabilmesi i癟in 30+ saniye gibi b羹y羹k say覺labilecek sapmalar覺n s繹z konusu olmas覺 laz覺m. zellikle japon mekanizmalar覺nda g繹r羹l羹r bu durum (繹r:4r36). 襤lk balarda 30-50 saniye aral覺覺nda olan sapma oran覺 zamanla 10-30 saniye aral覺覺na d羹er. Ancak ilk al覺nd覺覺nda 30 saniye sapan bir saat kan覺mca hicbir zaman 7-8 saniyelerin alt覺nana inemeyecektir zira yeterli hassasiyete sahip deillerdir. Bir g羹n ileri bir g羹n geri takilanlari da vard覺r :) hatta 癟ounluktad覺r :)
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj dogodenizli » 23 Haz 2019, 03:43

Bencede mantikli bir fikir. Bir nevi saati al覺rken test etmi oluyorsunuz.
Rodaj konusuna gelince zaten saat iyi zaman tutuyorsa her daim iyidir. r:cosc sertifikal覺 bir saat neredeyse hicbir zaman 6 saniyenin 羹zerinde sapma yapmaz. Rodajin soz konusu olabilmesi i癟in 30+ saniye gibi b羹y羹k say覺labilecek sapmalar覺n s繹z konusu olmas覺 laz覺m. zellikle japon mekanizmalar覺nda g繹r羹l羹r bu durum (繹r:4r36). 襤lk balarda 30-50 saniye aral覺覺nda olan sapma oran覺 zamanla 10-30 saniye aral覺覺na d羹er. Ancak ilk al覺nd覺覺nda 30 saniye sapan bir saat kan覺mca hicbir zaman 7-8 saniyelerin alt覺nana inemeyecektir zira yeterli hassasiyete sahip deillerdir. Bir g羹n ileri bir g羹n geri takilanlari da vard覺r :) hatta 癟ounluktad覺r :)
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj gargamell » 23 Haz 2019, 08:17

dogodenizli yazd覺:Bencede mantikli bir fikir. Bir nevi saati al覺rken test etmi oluyorsunuz.

Ayn覺 yorum iki defa 癟覺km覺. Ben de fark etmeden ikisini de okudum. Bir yerden tan覺d覺k bu yorum diyorum okurken. Meer 羹sttekinin ayn覺s覺ym覺. :roll:
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullan覺c覺 avatar覺
gargamell

Kay覺t: 15 Haz 2013, 13:39

Mesaj zgrzr » 23 Haz 2019, 11:26

Bir ka癟 hafta 繹nce Seiko 5 ald覺m 7s26c mekanizmal覺. Telefondan manuel 繹l癟羹m yap覺yorum ve ilk g羹nden bu yana +4 +5 aral覺覺nda bir sapma var. Arat覺rmalar覺ma g繹re ansl覺ym覺覺m zira 癟ok daha b羹y羹k sapmalar hatta ayar ihtiyac覺 bile olabiliyormu yeni bir saat olsa bile. Kafama tak覺lan esas soru u: zellikle belirli bir segmentin 羹zerinde, mesela Tissotlarda filan ciddi bir sapma ortaya 癟覺kt覺覺nda servis tepkisiz kalabiliyor mu? Eer 繹yleyse 繹l癟羹m yaparak almak mant覺kl覺 olmal覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
zgrzr

Kay覺t: 01 Haz 2019, 15:30

Mesaj moy » 23 Haz 2019, 12:32

Bende saatimi al覺rken hand missing problemine ve eksik luminova boyamas覺na kar覺 saati kontrol etmitim.
Fakat makenizmada ki sapmay覺 kontrol etmek biraz abart覺 geldi bana.
Ara癟lardan 繹rnek vermem gerekirse rodaj sonras覺 ayn覺 marka model ayn覺 sene 羹retilmi ara癟lar覺n y羹rmesi 癟ok farkl覺 oluyor.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj mturann » 23 Haz 2019, 12:40

Evinizde tansiyon aleti bulundurmay覺n tansiyon hastas覺 olursunuz derler.
Evinize tansiyon aleti ald覺覺n覺zda haz覺r alet var deyip ikide bir tansiyonu 繹l癟e 繹l癟e tansiyon hastas覺 olunmas覺 ihtimali i癟in s繹yleniyor bu :)
Sizde bahsettiiniz aleti elinizin alt覺nda bulundurursan覺z s羹rekli saatlerinizi sapmas覺n覺 繹l癟meye balayabilirsiniz :)
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 103 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners