İstanbulda saat için bakmam gereken yerler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İstanbulda saat için bakmam gereken yerler

Mesaj yagizbasoglu » 16 Haz 2019, 23:56

1 ay kadar önce bir konu açmıştım,ince bileklerimden dolayı saat seçimimin biraz zor olduğundan bahsetmiştim ve sizlerinde tavsiyeleriyle mid size (36.25mm) seamasterda karar kılmıştım.Fakat gidip tekrardan denediğimde saatin bana bile küçük geldiğini farkettim.Ve bundan dolayı şuan aklımdaki model,eğer bulabilirsem 36mm explorer.İstanbulda 2. el güvenebileceğim satıcılar nerelerde var acaba yardımcı olabilir misiniz bu konuda.Bağdat caddesinde sanırım birkaç tane varmış ve kapalı çarşının içindede var ama hangileri orjinal satıyor hangileri değil anlamak zor oluyor.2.el neler bulabildiğime bakıp,olmazsa gidip sıfır oyster perpetual alacağım gibi gözüküyor.Yada bütçede bir artış olursa 38mm lik planet oceanda fena değil gibi geldi.Çok kararsızım,gidip deneyebileceğim yerleri öğrenebilirsem çok güzel olucak.Şimdiden sağolun
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Re: İstanbulda saat için bakmam gereken yerler

Mesaj Ankthas » 17 Haz 2019, 00:08

Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj yagizbasoglu » 17 Haz 2019, 00:19

Ankthas yazdı:Şu an forumda satılık bir PO var tavsiye ederim:

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=220&t=31329&p=586421&hilit=planet+ocean#p586421

siyah bakıyorum malesef,ve nedenini anlamadığım bir şekilde son 2 haftada önceden nefret ettiğim rolexler,omegalardan daha cazip gelmeye başladı
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj dogodenizli » 17 Haz 2019, 00:50

yagizbasoglu yazdı:1 ay kadar önce bir konu açmıştım,ince bileklerimden dolayı saat seçimimin biraz zor olduğundan bahsetmiştim ve sizlerinde tavsiyeleriyle mid size (36.25mm) seamasterda karar kılmıştım.Fakat gidip tekrardan denediğimde saatin bana bile küçük geldiğini farkettim.Ve bundan dolayı şuan aklımdaki model,eğer bulabilirsem 36mm explorer.İstanbulda 2. el güvenebileceğim satıcılar nerelerde var acaba yardımcı olabilir misiniz bu konuda.Bağdat caddesinde sanırım birkaç tane varmış ve kapalı çarşının içindede var ama hangileri orjinal satıyor hangileri değil anlamak zor oluyor.2.el neler bulabildiğime bakıp,olmazsa gidip sıfır oyster perpetual alacağım gibi gözüküyor.Yada bütçede bir artış olursa 38mm lik planet oceanda fena değil gibi geldi.Çok kararsızım,gidip deneyebileceğim yerleri öğrenebilirsem çok güzel olucak.Şimdiden sağolun

Benim anlamadığım şey;bütçede artış olursa omega po bakarım demissiniz ancak rolex explorer ve oyster perpetual omega po dan daha pahalı modeller.
Bir çelişki yok mu burada?
Ayrıca hem uygun fiyatlı hem 2. El hem güvenilir hem siyah hem 38 mm çok şey istiyorsunuz bence
Aradığınız özelliklerde po'yu bulmak-bulabilmek çok büyük başarı. Chrono'da bile sadece bir iki saat var aradığınız kriterlere uygun. Onlar da dünyanın öteki ucunda
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj yagizbasoglu » 17 Haz 2019, 02:55

dogodenizli yazdı:
yagizbasoglu yazdı:1 ay kadar önce bir konu açmıştım,ince bileklerimden dolayı saat seçimimin biraz zor olduğundan bahsetmiştim ve sizlerinde tavsiyeleriyle mid size (36.25mm) seamasterda karar kılmıştım.Fakat gidip tekrardan denediğimde saatin bana bile küçük geldiğini farkettim.Ve bundan dolayı şuan aklımdaki model,eğer bulabilirsem 36mm explorer.İstanbulda 2. el güvenebileceğim satıcılar nerelerde var acaba yardımcı olabilir misiniz bu konuda.Bağdat caddesinde sanırım birkaç tane varmış ve kapalı çarşının içindede var ama hangileri orjinal satıyor hangileri değil anlamak zor oluyor.2.el neler bulabildiğime bakıp,olmazsa gidip sıfır oyster perpetual alacağım gibi gözüküyor.Yada bütçede bir artış olursa 38mm lik planet oceanda fena değil gibi geldi.Çok kararsızım,gidip deneyebileceğim yerleri öğrenebilirsem çok güzel olucak.Şimdiden sağolun

Benim anlamadığım şey;bütçede artış olursa omega po bakarım demissiniz ancak rolex explorer ve oyster perpetual omega po dan daha pahalı modeller.
Ayrıca hem uygun fiyatlı hem 2. El hem güvenilir hem siyah hem 38 mm çok şey istiyorsunuz bence
Aradığınız özelliklerde po'yu bulmak-bulabilmek çok büyük başarı. Chrono'da bile sadece bir iki saat var aradığınız kriterlere uygun. Onlar da dünyanın öteki ucunda

po 40.000 tl idi.Explorerları 5000 usd vesaire civarına bulaibliyorsunuz 36 mm lik modelden bahsediyorum 2. el olarak ?? Çelişki neresinde acaba
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj dogodenizli » 17 Haz 2019, 03:41

yagizbasoglu yazdı:
dogodenizli yazdı:

po 40.000 tl idi.Explorerları 5000 usd vesaire civarına bulaibliyorsunuz 36 mm lik modelden bahsediyorum 2. el olarak ?? Çelişki neresinde acaba

Anlatayım.
Aradığınız saatin rotaptaki liste fiyatı 32 kusur tl. Ki biraz araştırmayla veyahut ufak bir pazarlıkla keș 30 a alınır. Keza sıfır fiyatından bahsediyorum dikkat ettiyseniz. Yine dediğim gibi biraz araştırmayla renge falan takılmazsanız aynı modeli ikinci elde 18-19 bandında bulursunuz. (Omega po dan bahsediyorum)
Rolexte bahsettiğiniz modellerin ikinci ellerini ise en az 32-33 bandında bulabilirsiniz. Ki bu bulduklarınız da ne kadar temiz olur orası muamma. Olmazsa 0 rolex op alacağım demissiniz onların 0 fiyatlarından bahsetmiyorum bile.
Explorer desen onların fiyatları daha uçuk liste fiyatları 40 ların üstüne çıkıyor.

Yani şimdi bir saatle diğeri arasında neredeyse iki katı fiyat farkı var (ozellikle 2. elde). Nasıl oluyor da üstüne para koyarsam diyorsunuz bu noktayı anlamadım. Siz bu saatleri almak istediğinize veya araştırma yaptığınıza emin misiniz?

https://www.rotapsaat.com/tr/omega-seam ... 3382001001

Soyle de link koyayım. Bu saatin 0 ''liste fiyatı''32bin siz hem ikinci elden bahsediyorsunuz hem de 40 binli rakamlardan ben gerçekten hicbir şey anlamadım :)
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj sieger » 17 Haz 2019, 09:32

@dogodenizli karsiliklik olmus olabilir hocam, cok uzerine gitmemek lazim.

Su konuda ben de bilgi vereyim, OP 36 alacaksaniz, yani durum oraya gelirse, kesin ama kesinlikle 2. el arayin. 0da cok indirim yapmiyorlar, ancak 2.elde %40 civari deger kaybediyor. Explorer1 de, 4700-6000 dolar araliginda temizligine gore. Benimki guzeldi ama.. hatta zaten 3 aylik saatti teknik olarak, yazik oldu :) O konuda bulursaniz 2. el elimden geldigince de destek sunarim size. :champ:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj justaguy » 17 Haz 2019, 09:44

sieger yazdı:@dogodenizli karsiliklik olmus olabilir hocam, cok uzerine gitmemek lazim.

Su konuda ben de bilgi vereyim, OP 36 alacaksaniz, yani durum oraya gelirse, kesin ama kesinlikle 2. el arayin. 0da cok indirim yapmiyorlar, ancak 2.elde %40 civari deger kaybediyor. Explorer1 de, 4700-6000 dolar araliginda temizligine gore. Benimki guzeldi ama.. hatta zaten 3 aylik saatti teknik olarak, yazik oldu :) O konuda bulursaniz 2. el elimden geldigince de destek sunarim size. :champ:

İnşallah zararınız en kısa zamanda karşılanır
Kullanıcı avatarı
justaguy

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 147 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners