Tissot 41.5.423.53

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot 41.5.423.53

Mesaj yusufdemir55 » 16 Haz 2019, 14:57

Merhabalar,
Tissot 41.5.423.53 marka bir saat beğendim. Konyalı'da 3.366 TL olarak satılıyor. Bu saatten kullanan varmı? Pilli olması tereddüte düşürüyor.
Y/D
Kullanıcı avatarı
yusufdemir55

Re: Tissot 41.5.423.53

Mesaj Ankthas » 16 Haz 2019, 19:09

Bahsettiğiniz saat eğer buysa pilli değil otomatik bir saat, forumda "Le Locle" diye aratırsanız detaylı bilgi ve kullanıcı yorumu bulabilirsiniz:

https://www.konyalisaat.com.tr/tissot-41.5.423.53-kol-saati

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj dogodenizli » 16 Haz 2019, 19:12

Efendim attığınız saat tissot nun en ikonik modellerinden le locle. Saat pilli değil otomatik.
Bana kalırsa konyalidan saat almayın. Çünkü çok absürt fiyatlar istiyorlar. Bu saati de 2.200-2.600 bandına çok rahat bulabilirsiniz.

Onun haricinde tam bir klasiktir uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz rüştünü ispatlamış bir saattir. Gözünüz kapalı alabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj Tolgi06 » 17 Haz 2019, 09:09

Öncelikle bence güzel bir tercih lakin yüksek fiyat verilmiş. Tissot için çok rahat %25 indirim alınabiliyor etiket üzerinden.
bir diğer nokta da: Bu saat aslında eski nesil. Yeni nesil Le Locle modellerinde Powermatic80 mekanizma kullanılıyor, 80 saat güç rezervi sunan daha başarılı mekanizma. Bence aynı saatin yeni neslini, güzel bir pazarlıkla almanız daha mantıklı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj sedir » 17 Haz 2019, 09:40

Tolgi06 yazdı:Öncelikle bence güzel bir tercih lakin yüksek fiyat verilmiş. Tissot için çok rahat %25 indirim alınabiliyor etiket üzerinden.
bir diğer nokta da: Bu saat aslında eski nesil. Yeni nesil Le Locle modellerinde Powermatic80 mekanizma kullanılıyor, 80 saat güç rezervi sunan daha başarılı mekanizma. Bence aynı saatin yeni neslini, güzel bir pazarlıkla almanız daha mantıklı olacaktır.

Ancak yeni nesil Powermatic 80 makinesi kullanan Tissot ve yanılmıyorsam Hamilton için ciddi bazı mekanizma sıkıntıları veya sıkıntı olduğunda onarım güçlükleri, bu nedenle onarım yerine makine değişimi tercihi gibi sorunlardan bahsedilmişti forumda. Şu anda arayamayacağım ancak yönlendirme yaparken bunu da aklın bir köşesine koymakta fayda var. 80 saat rezerv alalım derken onarımı güç bir makine almış olmayalım
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Tolgi06 » 17 Haz 2019, 10:17

sedir yazdı:
Tolgi06 yazdı:Öncelikle bence güzel bir tercih lakin yüksek fiyat verilmiş. Tissot için çok rahat %25 indirim alınabiliyor etiket üzerinden.

Ancak yeni nesil Powermatic 80 makinesi kullanan Tissot ve yanılmıyorsam Hamilton için ciddi bazı mekanizma sıkıntıları veya sıkıntı olduğunda onarım güçlükleri, bu nedenle onarım yerine makine değişimi tercihi gibi sorunlardan bahsedilmişti forumda. Şu anda arayamayacağım ancak yönlendirme yaparken bunu da aklın bir köşesine koymakta fayda var. 80 saat rezerv alalım derken onarımı güç bir makine almış olmayalım

Bu yorumları ben de okudum ama kendim de powermatic mekanizmalı totalde 6 model kullandım ve sıkıntım olmadı, çevrem de sıkıntı yaşamadı. Sonra bana bu vakalar tek tük karşılaşılan sıkıntılar izlenimi oluşturdu.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj dogodenizli » 17 Haz 2019, 11:29

Tolgi06 yazdı:
sedir yazdı:

Bu yorumları ben de okudum ama kendim de powermatic mekanizmalı totalde 6 model kullandım ve sıkıntım olmadı, çevrem de sıkıntı yaşamadı. Sonra bana bu vakalar tek tük karşılaşılan sıkıntılar izlenimi oluşturdu.

Tolga bey merhaba.
Yeni nesil powermatic 80 lerde mekanizmada plastik parçalar kullanıldığı için mekanizmanın uzun omurlu olmayacağı söyleniyor. Ancak sizin de dediginiz gibi henüz yeni bir mekanizma olduğu için net bir sey söylenemiyor. Bir 15-20 yıl daha beklemeliyiz mekanizmanın dayanıklı olup olmadığını görebilmek için galiba :)
İkinci bir görüş de diyor ki:Parçalar plastik olduğu için (çoğu parça plastik olduğu için) saat manyetizmadan,titreşimden vs. daha az etkileniyor bu durum da saatin zaman tutmasında olumlu bir etken olmuş oluyor.

Bu yeni nesil mekanizmayı deneyimlemiş biri olarak 2 görüşle ilgili olarak yorumlarınızı alabilir miyim?
Sizce mekanizmada plastik parça kullanılması nasıl bir etki yaratır?
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj Tolgi06 » 17 Haz 2019, 11:43

dogodenizli yazdı:
Tolgi06 yazdı:
sedir yazdı:

Tolga bey merhaba.
Yeni nesil powermatic 80 lerde mekanizmada plastik parçalar kullanıldığı için mekanizmanın uzun omurlu olmayacağı söyleniyor. Ancak sizin de dediginiz gibi henüz yeni bir mekanizma olduğu için net bir sey söylenemiyor. Bir 15-20 yıl daha beklemeliyiz mekanizmanın dayanıklı olup olmadığını görebilmek için galiba :)
İkinci bir görüş de diyor ki:Parçalar plastik olduğu için (çoğu parça plastik olduğu için) saat manyetizmadan,titreşimden vs. daha az etkileniyor bu durum da saatin zaman tutmasında olumlu bir etken olmuş oluyor.

Bu yeni nesil mekanizmayı deneyimlemiş biri olarak 2 görüşle ilgili olarak yorumlarınızı alabilir miyim?
Sizce mekanizmada plastik parça kullanılması nasıl bir etki yaratır?

Merhaba,
Bu iki görüşü de biliyorum ama 15-20 yıl olayının biraz abartılı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta sıfırdan geliştirilen bir mekanizma değil bunlar. ETA temelli ve bazı geliştirmeler yapılmış. Plastik kısmına ben aşırı tepki verildiği görüşündeyim. Araçlarda da bir sürü plastik hareketli aksam var kimse sorgulamıyor örneğin. Yani bu tarz hareketli sistemlerde plastik ve silikon(kimse bunu sorgulamıyor örneğin pahalı modellerde olduğu için) gibi materyaller mantıklı olabilir yerine göre. Özetle bu muhabbetin fazla abartıldığını, kendimin ve çevremin deneyimleriyle de mekanizmanın başarılı olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners