Timex Marlin Automatic Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Timex Marlin Automatic Bilgi

Mesaj Ankthas » 11 Haz 2019, 18:38

Salih Hocam tebrik ederim, kutu açılışınızı bekleriz :champ:

Bu arada laf Timex'ten açıldı, yakın zamanda tanıtılan American Documents modelini paylaşayım:

https://www.timex.com/browse/collections/american-documents/

Resim

Resim

Bence tasarım olarak harika bir iş çıkartmışlar, bu konuda belki tek eleştirim bir dress için fazla ve gereksiz yazı olması kadranda. Fakaat gelgelelim içine pilli mekanizma koyup 495 dolara bu saati satmanın nasıl bir mantığı var anlamak mümkün değil.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj slhgzl » 11 Haz 2019, 18:56

Deniz bey insaallah birkaç güne kutu açılışını yaparım.Aslında kutu açılışı yapmayacaktım da siz istediğiniz için yapayım.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj Mandos » 11 Haz 2019, 20:12

Hangi kutu geliyor şimdi ben mi kaçırdım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj slhgzl » 11 Haz 2019, 20:29

valla bir kutu geliyor ama şimdi söylemem
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj automagic » 11 Haz 2019, 21:30

salguz yazdı:Arkadaşlar selamlar Timex Marlin Automatic TW2T23000ZV modelini almak istiyorum.Timex.com Türkiye ye satış yapmıyor.Türkiye de satış yapan birkaç firmada da bu modeli göremedim hep pilli modeller var.Sıfır olarak nereden satın alabilirim.Aslında vostok classica da aklımda var fakat vostoklarda takvim yok bir de şu anda sadece sarı kaplamalı modeli stokta var.Sizin görüşlerinizi almak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Iyi forumlar.
Yine herkes elma portakal kıyaslamasına girmiş.

Sn @salguz orumdaşım, beğendiğin saati al güzel günlerde kullan.

Long island watch güzel bir site.

Ben garanti bankasının shop by amex hizmeti ile ebay gibi platformlardan amerika adresine teslim, oradan da türkiye adresime teslim şeklinde yapıyorum alışverişleri.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
automagic

Mesaj danGerfuLL » 12 Haz 2019, 00:19

automagic yazdı:
salguz yazdı:Arkadaşlar selamlar Timex Marlin Automatic TW2T23000ZV modelini almak istiyorum.Timex.com Türkiye ye satış yapmıyor.Türkiye de satış yapan birkaç firmada da bu modeli göremedim hep pilli modeller var.Sıfır olarak nereden satın alabilirim.Aslında vostok classica da aklımda var fakat vostoklarda takvim yok bir de şu anda sadece sarı kaplamalı modeli stokta var.Sizin görüşlerinizi almak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Iyi forumlar.

Ben garanti bankasının shop by amex hizmeti ile ebay gibi platformlardan amerika adresine teslim, oradan da türkiye adresime teslim şeklinde yapıyorum alışverişleri.

Ne elmasi ne portakali?
Miyota 8215 mekanizmanin uzerine TIMEX yazinca 250 $ ediyor ise Citizen niye 100-150 $ bareminde bu mekanizmali saatlerini satiyor? Marlin'in ne ekstrasi var 250 $ edecek?
Hayir varsa ekstrasi soyleyin biz de bilelim. TIMEX'i de severim zira quartz mekanizmalarina koymus oldugu indiglo ile bir adim one cikiyor fiyatina bakarak; ama bu saatin 250 $ edecek hicbir + ozelligi yok.
Saat guzel mi guzel, begenildiyse alinir mi alinir; ama karsilastirilamaz felsefesi tamamen yanlis.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj rolexcollector » 12 Haz 2019, 01:50

Ankthas yazdı:Timex'in Türkiye distribütörü Merkez Saat sanırım, belki onlarla konuşulabilir. Türkiye'de Timex satıldığını biliyorum ama her model gelmiyor belli ki.

http://merkezsaat.com/timex

Bu arada özelden de konuşmuştuk bence bu tarz sade bir dress arıyorsanız Vostok - Classica çok başarılı tasarım olarak. Fiyatı da Timex'e göre nispeten makul. Değişik alternatif olarak Junghans - Max Bill ve Junkers - Bauhaus tavsiye edebilirim:

Resim

Resim

Öte yandan benzer tarzda ama daha standart olarak, herkesin dediği gibi bilimum dressy Seiko 5'lere ve Bambino'lara bakabilirsiniz. Ama bence en iyi fiyat/performansı 2. el bir Tissot - Visodate'ten alırsınız. Ne tesadüf ben de yakında bi tane satışa çıkaracağım [emoji38]
Tavsiyeler bence çok şık.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj automagic » 12 Haz 2019, 08:28

danGerfuLL yazdı:
automagic yazdı:

Ne elmasi ne portakali?
Miyota 8215 mekanizmanin uzerine TIMEX yazinca 250 $ ediyor ise Citizen niye 100-150 $ bareminde bu mekanizmali saatlerini satiyor? Marlin'in ne ekstrasi var 250 $ edecek?
Hayir varsa ekstrasi soyleyin biz de bilelim. TIMEX'i de severim zira quartz mekanizmalarina koymus oldugu indiglo ile bir adim one cikiyor fiyatina bakarak; ama bu saatin 250 $ edecek hicbir + ozelligi yok.
Saat guzel mi guzel, begenildiyse alinir mi alinir; ama karsilastirilamaz felsefesi tamamen yanlis.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her saat elbette kıyaslanır.
Üyenin sorusu belirlediği bir model saati temin etme yönünde.
Üyenin sorduğu elma, bizdeki cevaplar portakal.

Kullanıcı avatarı
automagic

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 108 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners