S覺f覺r/Yeni Explorer MK2 - Toz Hatas覺/Problemi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: S覺f覺r/Yeni Explorer MK2 - Toz Hatas覺/Problemi

Mesaj khef » 11 Haz 2019, 08:44

Madde 11de yer alan haklardan istediinizi kullanabilirsiniz. Firman覺n sizi y繹nlendirmesine izin vermeyin. Burada uygulanacak prosed羹r羹 se癟me hakk覺, baz覺 ilemleri yapmaya yanamayan sat覺c覺da ya da 羹reticide deil, t羹ketici olarak tamamen sizdedir. :thumbup:

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
khef

Ya: 43
Kay覺t: 07 Mar 2014, 13:02

Mesaj dogodenizli » 11 Haz 2019, 09:53

khef yazd覺:Madde 11de yer alan haklardan istediinizi kullanabilirsiniz. Firman覺n sizi y繹nlendirmesine izin vermeyin. Burada uygulanacak prosed羹r羹 se癟me hakk覺, baz覺 ilemleri yapmaya yanamayan sat覺c覺da ya da 羹reticide deil, t羹ketici olarak tamamen sizdedir. :thumbup:

Resim

Emrah bey nokta at覺覺 yapm覺. Burada 10. Madde de 癟ok 繹nemli saatin al覺nmas覺n覺n uzerinden hen羹z 6 ay ge癟medii i癟in ispat y羹k羹 de sat覺c覺ya ait.
Yani elinizi 癟abuk tutun zira iin ispat k覺sm覺 en sanc覺l覺 k覺s覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj onuratamer » 11 Haz 2019, 11:25

Saatin rodaj vb. gibi bir durumu mevcut mu sizce?. Yani u anda gidip bu s羹re癟te saati a癟t覺rmam mekanizmaya veya bu s羹rece herhangi bir olumsuz etki yarat覺r m覺?.

Read more: viewtopic.php?f=12&t=31280#ixzz5qWg0gLdT

Saati isinin ehli ustalar acacagi icin bir sorunla karsilasacaginizi dusunmuyorum. Zaten mekanizma blok olarak cikartilip temizlikten sonra geri takilacak. Yine de teslim oncesi ve sonrasinda dakiklik testi yaptirarak sonuclarini karsilastirabilirsiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
onuratamer

Kay覺t: 16 May 2011, 18:13

Mesaj Strider » 11 Haz 2019, 12:41

khef yazd覺:Madde 11de yer alan haklardan istediinizi kullanabilirsiniz. Firman覺n sizi y繹nlendirmesine izin vermeyin. Burada uygulanacak prosed羹r羹 se癟me hakk覺, baz覺 ilemleri yapmaya yanamayan sat覺c覺da ya da 羹reticide deil, t羹ketici olarak tamamen sizdedir. :thumbup:

Resim

Merhaba, a癟覺kcas覺 batan beri bende bu y繹nde 覺srarl覺yd覺m. Bayiye gitmeden yapt覺覺m g繹r羹meler sonu癟 vermedi fakat bug羹n tekrardan arad覺m ve kendilerine bu y繹ndeki isteimi belirttim.

Ard覺ndan ilgin癟 olarak Nianta覺 Servisi beni aray覺p Cenevre'den mail geldi(g羹ya benim att覺覺m maile cevap olarak.), saatinizi 羹cretsiz fabrikaya yollat覺p ilemlerini yapt覺raca覺z diye. Ek olarak, saatinizi hemen getirin toplu g繹nderilecek saatler i癟erisine koyaca覺m ve haftaya yollayaca覺m; sizin i癟in dierlerini beklettim dedi. Ayr覺ca servis m羹d羹r羹ne u anki durumu izah ettim fakat kendisi bunun mal ay覺b覺 olmad覺覺n覺 ve bu ekilde ilem g繹rmeyeceini belirtti. Ard覺ndan bende kendilerine deiiklie y繹nelik bir durum ile ilgilendiimi ve bir s羹re bekleyeceimi s繹yledim ve kapatt覺m.

Sonras覺nda bayi baya geri d繹n羹 yapt覺, fabrikan覺n saati istediini ve bu durumu d羹zelteceklerini belirttiler. Ben saatin deiikliini istediimi ilettikten sonra bana prosed羹rlerinden bahsetti: Dediklerine g繹re kasadan baka saat 癟覺kar覺p bu saat ile deiiklik yapam覺yorlarm覺. Her durumda saati fabrikaya yollat覺p eer onlar takdir edip bu saati deitirin derlerse o ekilde deiiklik yapabileceklerini ilettiler. Sonu癟 olarak hukuki anlamda bir yol izleyip izlememek bana kald覺.. Bende bu ii hukuki boyuta m覺 g繹t羹rmeliyim yoksa bu ekilde fabrikaya m覺 g繹ndermeliyim bilemiyorum.. Yard覺mc覺 olursan覺z sevinirim, teekk羹rler!.

dogodenizli yazd覺:

Resim

Emrah bey nokta at覺覺 yapm覺. Burada 10. Madde de 癟ok 繹nemli saatin al覺nmas覺n覺n uzerinden hen羹z 6 ay ge癟medii i癟in ispat y羹k羹 de sat覺c覺ya ait.
Yani elinizi 癟abuk tutun zira iin ispat k覺sm覺 en sanc覺l覺 k覺s覺m.

Merhaba, bayi malesef ba覺ndan beri deiiklie pek yanam覺yor. Bende bu y羹zden baka yollar覺 deneme yoluna itildim denilebilir. Bu hakk覺n bana ait olduunu belirtmeme ramen bunun ay覺pl覺 mal olmad覺覺 y繹n羹nde hareket ediyorlar. Bu y羹zden hukuki anlamda nas覺l bir durumla kar覺la覺r覺m bilemiyorum. Hukuki boyuta ta覺nmadan deiiklik yapacaklar覺 y繹n羹ndeki inanc覺m az.. Yinede tavsiyeleriniz varsa dinlemeye haz覺r覺m. Teekk羹rler!.

onuratamer yazd覺:
Saatin rodaj vb. gibi bir durumu mevcut mu sizce?. Yani u anda gidip bu s羹re癟te saati a癟t覺rmam mekanizmaya veya bu s羹rece herhangi bir olumsuz etki yarat覺r m覺?.

Read more: viewtopic.php?f=12&t=31280#ixzz5qWg0gLdT

Saati isinin ehli ustalar acacagi icin bir sorunla karsilasacaginizi dusunmuyorum. Zaten mekanizma blok olarak cikartilip temizlikten sonra geri takilacak. Yine de teslim oncesi ve sonrasinda dakiklik testi yaptirarak sonuclarini karsilastirabilirsiniz.

Merhaba, bilgileriniz i癟in teekk羹rler. u anda farkl覺 bir s羹rece girdi olay, 羹cretsiz fabrikaya g繹nderim konusunda bayi geri d繹n羹 yapt覺. nceki postlarda da belirtilen, deiiklie y繹nelik isteimi batan kaybettiim i癟in 羹zerine d羹memitim. Bug羹n tekrardan bu durumu dile getirdim fakat bana yapt覺klar覺 geri d繹n羹 yine farkl覺 y繹nde oldu ki bana verdikleri cevap kendi att覺覺m mail 羹zerine olan bir cevap. Cenevre benim att覺覺m maillere y繹nelik geri d繹n羹 yapm覺 servise ve saatimi 羹cretsiz g繹nderimini kabul etmi. A癟覺kcas覺 bu yolla bile kendim ura覺p saati 羹cretsiz yollat覺rmaya y繹nelik bir yol izlettirdim. Bayi gayet 覺l覺ml覺 ve sevecen yakla覺yor ama sonu癟 癟繹z羹mlemesinde pekte m羹teri sever deiller. Son durum bu, bende karars覺z kald覺m. Teekk羹rler!.
Kullan覺c覺 avatar覺
Strider

Kay覺t: 17 May 2013, 01:41

Mesaj dogodenizli » 11 Haz 2019, 12:53

Benim bu y繹ndeki tek tavsiyem iin hukuki boyuta ta覺nmamas覺 olur. 羹nk羹 羹lkemizde mahkemelerin is y羹k羹 belli. Yani is s羹r羹ncemeye girer. Hayattan soursunuz
Her ge癟en g羹n de sizin aleyhinize iler
unu da belirtmeden ge癟meyelim madem mal ay覺pl覺 deilmi neden 羹cretsiz g繹nderimi kabul ediyorlar? Sizce hangi bayi b繹yle bir ey yapar? Belli ki sizi ikna ederek deiim hakk覺n覺z覺 kullanman覺z覺 engellemeye calisiyorlar
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj danGerfuLL » 11 Haz 2019, 13:22

Sifir saat ile degisimde bayiye herhangi bir maliyet cikiyor mu? Yoksa firma tamamini ustleniyor mu? Firma tum masraflari ustleniyorsa bayi niye degisime yanasmiyor? Bayiye masrafi varsa oran olarak ne kadar?
Cok soru bulunan bir ileti oldu; ancak yanitlari gercekten merak ediyorum.

Redmi Note 4 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj Strider » 11 Haz 2019, 13:23

dogodenizli yazd覺:Benim bu y繹ndeki tek tavsiyem iin hukuki boyuta ta覺nmamas覺 olur. 羹nk羹 羹lkemizde mahkemelerin is y羹k羹 belli. Yani is s羹r羹ncemeye girer. Hayattan soursunuz
Her ge癟en g羹n de sizin aleyhinize iler
unu da belirtmeden ge癟meyelim madem mal ay覺pl覺 deilmi neden 羹cretsiz g繹nderimi kabul ediyorlar? Sizce hangi bayi b繹yle bir ey yapar? Belli ki sizi ikna ederek deiim hakk覺n覺z覺 kullanman覺z覺 engellemeye calisiyorlar

Merhaba, belirttiim gibi batan bu yolu izlemeye 癟al覺mama ramen sonu癟 alamad覺覺m i癟in kendim farkl覺 yollar覺 deneme teebb羹s羹ne girdim. K覺sacas覺 saati deitirmeye pek yanamad覺lar. Hukuki boyuta ta覺rsamda anlad覺覺m kadar覺yla bunun ay覺pl覺 mal olmad覺覺 y繹n羹ndeki 覺srarlar覺n覺 s羹rd羹recekler. Bende yol olarak Cenevre'ye kendim mail at覺p en az覺ndan durumu izah edip, saatimi onlara g繹nderip; orada ilemelerin yap覺lmas覺n覺 istiyorum diye belirtmek istedim.

Malesef fabrika g繹nderimine bile bata yanamad覺 bayi, ard覺ndan da yollar覺z ama 羹creti siz kar覺lars覺n覺z dediler. Fakat bug羹n ilgin癟tir ki ben bayiyi aray覺p yine 羹r羹n deiikliini istiyorum dedikten sonra servisten beni aray覺p m羹d羹rleri, sizin att覺覺n覺z mail ile Cenevre bize geri d繹n羹 yapt覺 saatinizi 羹cretsiz yollayaca覺z gibi bir d繹n羹 yapt覺. Ard覺ndan bayi tekrardan aray覺p, biz durumu ilettik fabrikadanda cevap gelmi jest olarak bu 羹cretide sizden almay覺p o ekilde d羹zeltme ilemine gidilecek denildi(jest yap覺yorlarm覺 ki benim kendi att覺覺m maile istinaden..). Ben kendilerine saatin deiikliini istediimi belirttikten sonra, saati fabrikaya g繹nderiyoruz kendileri takdir ederse bize yeni saat yolluyorlar denildi. Prosed羹r olarak kasadan vb. saati 癟覺kar覺p deiiklik yapam覺yorlarm覺.. :?

Sonu癟 olarak b繹yle bir durumla kar覺 kar覺ya kald覺m ve sanc覺l覺 bir s羹re癟 ge癟iyor. Bende ne yapaca覺m konusunda karars覺z kald覺m, hukuki anlamda uramay覺p, fabrikaya direk yollama yolunu mu tercih etmeliyim bilemedim. Teekk羹rler!
Kullan覺c覺 avatar覺
Strider

Mesaj Strider » 11 Haz 2019, 13:34

danGerfuLL yazd覺:Sifir saat ile degisimde bayiye herhangi bir maliyet cikiyor mu? Yoksa firma tamamini ustleniyor mu? Firma tum masraflari ustleniyorsa bayi niye degisime yanasmiyor? Bayiye masrafi varsa oran olarak ne kadar?
Cok soru bulunan bir ileti oldu; ancak yanitlari gercekten merak ediyorum.

Redmi Note 4 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Merhaba, a癟覺kcas覺 prosed羹rlerini tam anlam覺yla bilmemekteyim. Bug羹n sorduum ve ald覺覺m cevaba istinaden: Saatlerde durma, mekanik bir problem vs. olduu takdirde saatleri fabrikaya yollay覺p onlar takdir ederse deiiklie gidiyorlarm覺. Bu s羹re癟te ise saati, fabrika yeni bir saat yollayarak 癟繹z羹ml羹yormu. G羹ya dediklerine g繹re kasadan veya vitrinden vs. herhangi bir saat ile bu saati deitiremezlermi. Bayi bu ekilde bir karar alam覺yormu, fabrikayla iletime ge癟meden bu ekilde bir yol izlenemiyormu. Fakat benim baka mercilerde okuduum durum u ekildeydi, tabi her 羹lkenin kendine g繹re hukuki bir s羹reci olabilir bunu bilmemekle beraber: Fabrika saate yeni kart yolluyormu bu ekilde tekrardan sat覺a 癟覺karabiliyorlarm覺. Stickerlar覺n覺 vb. ne yap覺yorlar nas覺l geri tak覺yorlar onu bilemiyorum ama iade eden ve baka bayilerin izledii yol bu ekildeymi, farkl覺 kullan覺c覺lar覺n belirttii 羹zere..

Bence durum tamamiyle bayi ile alakal覺, isterlerse veya herhangi bir tan覺d覺k durumunda saati 羹enmeden deiiklie giderlerdi diye d羹羹n羹yorum?. Sonu癟 olarak b繹yle bir s羹re癟 ya覺yorum, 羹zg羹n羹m ve nas覺l bir yol izlemem gerek karars覺z覺m.. Teekk羹rler!.
Kullan覺c覺 avatar覺
Strider

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners