S覺f覺r/Yeni Explorer MK2 - Toz Hatas覺/Problemi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

S覺f覺r/Yeni Explorer MK2 - Toz Hatas覺/Problemi

Mesaj Strider » 09 Haz 2019, 22:29

Herkese merhaba,

Forumda uzun s羹redir aktif olmamama ramen, takip etmekteydim. Bu ekilde bir bal覺k a癟覺p deerli fikirlerinize bu a癟覺dan bavurmak istemezdim fakat kendi ad覺ma 羹z羹c羹 bir durum ger癟ekletii i癟in bilgilerinizi alma ihtiyac覺 duyuyorum. Okuyacak ve fikirlerini paylaacak kiilere imdiden teekk羹r ederim.
Konuma geri d繹necek olursam, daha 1 ay 繹nce sat覺n ald覺覺m Explorer MK2 modelini, yeni edindiim 10x loupe ile incelerken malesef kadran 羹zerinde ve akrep etraf覺nda olmamas覺 gereken cisim fark ettim. A癟覺kcas覺 loupe olmadan flash veya dikkatlice 癟ok yak覺ndan bak覺l覺nca, 癟覺plak g繹zlede g繹r羹nen eyler(belkide yeteri kadar incelemeden almam benim hatamd覺.).
Ald覺覺m bayi malum 襤stanbul'da ki en bilindik bayi. Bayiyi aray覺p durumu belirttim, kendilerinden daha 繹nce al覺veriim yoktu, iyi davrand覺lar ama tabiki 羹r羹n羹 deiimine yanamadan; servise g繹nderelim vs. dediler. Bende kendim servisle gidip konuurum gerekirse size daha sonra urar覺m diyip kapatt覺m. Nianta覺nda bulunan servislerine gittim, saolsunlar iyi kar覺lay覺p uzunca bir s羹re konu hakk覺nda konutuk. r羹n羹n bu durumunun benim hatam olmad覺覺n覺 Rolex'in fabrika kontrol problemi olduunu ilettim. Tabiki bana dedikleri ey, a癟覺p temizleyelim oldu. Haylice ilgilendiler ama bende 0 al覺n覺lan bir saatin a癟覺lmas覺n覺 istemediim belirttim. Uzunca bir s羹re m羹cadele ettim fakat deiiklii ge癟tim fabrikaya g繹ndermeye bile bata yanamad覺lar. Ard覺ndan fabrikaya yollar覺z ama 350chf gibi bir 羹creti 繹derseniz diye bir cevap ald覺m. Bende peki daha sonra urar覺m dedim ve uzaklat覺m. Sonras覺nda Cenevre'ye kendim mail atay覺m diye d羹羹nd羹m. Bulduum mail adresine durumu i癟eren uzun bir mail att覺m, Rolex ayn覺 g羹n i癟inde bana telefon ile geri d繹n羹 yapt覺 ve durumdan 羹zg羹n olduklar覺n覺 ama oradaki ekibin bunu halledebilecek kapasitede olduunu iletti. Ben tabiki memnun olmad覺覺m覺 ve fabrikaya saati geri g繹ndermek istediimi s繹yledim ama bu 羹creti 繹demek istemediimi belirttim. Cenevre bana bu 羹creti benim 繹demem gerektiini 癟羹nk羹 bayinin bunu 癟繹zebilecekken kendiminin bu yolu tercih ettiini belirttiler, bende teekk羹r edip, kapatt覺m.
Yabanc覺 Rolex forumlar覺nda vs. de bu durumu arat覺rd覺m, benim gibi bu durumla kar覺laan 癟ok olmu. Genel olarak 癟ou bayi saati kabul etmeyip RSC'de deiiklik veya temizlik yapt覺rm覺. Ceramic Daytona veya Hulk gibi 癟ok talep g繹ren modellerde de ayn覺 durumlarla kar覺laan kiiler olmu. Resimlerine bakt覺覺mda benimkide ayn覺 duruma benzerlik g繹steriyor. Belirttiim gibi kadranda beyaz bir nokta ve akreptede ayn覺 cisimden mevcut(Bu arada serviste bunlar覺n lume fosforu olduunu iddaa ettiler?.). Tabiki %100 m羹kemmellik beklememekle beraber en az覺ndan bu ekilde bir durumun olmamas覺n覺 beklerdim. Saati al覺rkende bayide loupe ile inceledim ama nedense g繹z羹mden ka癟an bir durum y羹z羹nden hevesle ald覺覺m Explorer maceram malesef 癟okta keyifli ilerlemedi..

襤zlemeyi d羹羹nd羹羹m yollar:
1)Nianta覺 Bayi Servisinin garanti kapsam覺nda saati a癟覺p temizleyip geri vermesi.
2)350chf lik rakam覺 繹deyip saati fabrikaya yollat覺rma fakat 2,5-3 ay saati bekleme(asl覺nda herhangi bir acelemde yok.).
3)Saat bende kal覺rsa, servis zaman覺n覺 bekleyip, servis prosed羹r羹 esnas覺nda bunlar覺 temizletme.
4)Olurda gidersem, baka bir 羹lke ve ehirde RSC'ye uray覺p orada bu temizletmeyi uygulatma.
5)Bu durumu unutup, saatin keyfini 癟覺karmaya odaklanma.

Baka bir 繹nerisi olan varsa dinlemeye haz覺r覺m. Yard覺mc覺 olursan覺z 癟ok sevinirim, saolun.. :cry:

ResimResimResimResimResim
En son Strider taraf覺ndan 10 Haz 2019, 00:46 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Strider

Kay覺t: 17 May 2013, 01:41

Re: S覺f覺r/Yeni Explorer MK2 - Toz Problemi

Mesaj Ufkynl » 09 Haz 2019, 22:38

Bence 350 yi 繹deyin fabrika bunu deitirir. Lume demiler ama bence toz zerreleri bunlar.
Kolay gelsin.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj eskiserkan » 09 Haz 2019, 22:39

Can s覺k覺c覺 ve dier saat markalarinda da karsilasilabilen bir durum. Bu kadar dikkatinizi cektiyse bundan sonra da gozunuz surekli ayni kisimlara bakacagindan bence temizlettirin. Rolex Turkiye servisi ile hic tecrubem olmasa da iyi bir saatcinin yarim saat icerisinde iz birakmadan cozebilecegi bir durum.
Kullan覺c覺 avatar覺
eskiserkan

Kay覺t: 16 May 2010, 23:37

Mesaj Strider » 09 Haz 2019, 23:26

Ufkynl yazd覺:Bence 350 yi 繹deyin fabrika bunu deitirir. Lume demiler ama bence toz zerreleri bunlar.
Kolay gelsin.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Merhaba, belirttigim gibi, bu durumla karsilasanlar ve talep olarak fabrika gonderimi isteyenler, diger ulkelerde bunu ucretsiz bir sekilde; bayinin ustlenmesiyle yapmislar(fakat diger bir cogunluksa RSCye gonderimini karsilayip o sekilde hallettirmisler.). Neden burada boyle bir ucret isteniliyor anlamis degilim. Sonucta fabrika kalite kontrol hatasi denilebilecek bir durum bana gore. Yinede aklimda soru isareti kalmasin diye bu rakami odeyip, bu yolu tercih edebilirim sanirim..
Tesekkurler!

eskiserkan yazd覺:Can s覺k覺c覺 ve dier saat markalarinda da karsilasilabilen bir durum. Bu kadar dikkatinizi cektiyse bundan sonra da gozunuz surekli ayni kisimlara bakacagindan bence temizlettirin. Rolex Turkiye servisi ile hic tecrubem olmasa da iyi bir saatcinin yarim saat icerisinde iz birakmadan cozebilecegi bir durum.

Merhaba, acikcasi daha once edindigim herhangi bir saatte boyle bir durumla karsilasmadim, fakat dediginiz gibi bircok markada hatta PPde bile toz vs. ile karsilasan olmus.. Saati inceleyip almama karsin boyle bir durumla karsilasmak beni uzdu tabi. Dediginiz gibi simdi olmasa bile ilerleyen bir vakitte temizletmem kendim icin daha yararli olacak, en azindan saate karsi olan duygumu geri kazanmam icin. Belirttiginiz gibi, baska kisilerden edindigim bilgilere gorede zor bir islem degil fakat buradaki servisler hakkinda herhangi bir tecrubem yok bu yuzden izleyecegim yol konusunda hassasim.
Tesekkurler!
Kullan覺c覺 avatar覺
Strider

Mesaj eyimen » 09 Haz 2019, 23:51

Bence bir yol da, bu saati sat覺p yeni bir saat almak. 350 chf'den biraz daha fazla fark 繹deyerek yeni bir explorer alabilirsiniz muhtemelen..
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj Strider » 10 Haz 2019, 00:15

eyimen yazd覺:Bence bir yol da, bu saati sat覺p yeni bir saat almak. 350 chf'den biraz daha fazla fark 繹deyerek yeni bir explorer alabilirsiniz muhtemelen..

Merhaba, evet dediginiz gibi bir yolda mumkun. Bu rakam ve fabrika gonderim surecini goz onunde bulundurursam mantikli olabilir. Tabi hic bu islerle ugrasmayip in-house temizligi mi tercih etmeliyim bilemiyorum?. Daha once herhangi bir tecrubem olmadigi icin servise karsi biraz uzagim..
Sagolun!
Kullan覺c覺 avatar覺
Strider

Re: S覺f覺r/Yeni Explorer MK2 - Toz Hatas覺/Problemi

Mesaj rolexcollector » 10 Haz 2019, 05:07

Teknik servise g羹venebilirsiniz.
Ben de saatlerin a癟覺lmas覺na kar覺yd覺m ancak daytonamda bir problem oldu ve izmir servise gittim.
Hatta hassasiyetimi bildiklerinden servisi de gezdirdiler.
Herey rolex standartlar覺nda, bence 癟ok kafaya takmay覺n ve servis ile halledin.

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Re: S覺f覺r/Yeni Explorer MK2 - Toz Hatas覺/Problemi

Mesaj copycat » 10 Haz 2019, 09:04

rolexcollector yazd覺:Teknik servise g羹venebilirsiniz.
Ben de saatlerin a癟覺lmas覺na kar覺yd覺m ancak daytonamda bir problem oldu ve izmir servise gittim.
Hatta hassasiyetimi bildiklerinden servisi de gezdirdiler.
Herey rolex standartlar覺nda, bence 癟ok kafaya takmay覺n ve servis ile halledin.

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
襤lave olarak eer servis olumlu yakla覺rsa basit imzal覺 bir tutanakla da teslim edebilirsiniz. Yani saatin sadece kadrandaki toz sebebiyle servise teslim edildiini imza alt覺na al覺rs覺n覺z, servisten geri ald覺覺n覺zda moralinizi bozacak ilave bir sorun olursa balang覺癟ta mevcut olmad覺覺n覺 ispat etmekte g羹癟l羹k yaamazs覺n覺z.

Ho ben Rolex gibi bir markan覺n yetkili servisinde ilave bir sorun yaayaca覺n覺z覺 hi癟 sanmam. M羹terinin, satt覺klar覺 saatten daha deerli olduunun bilincindedirler.

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners