Breitling saat nereden al覺n覺r? Breitling Colt hakk覺nda yorum

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Breitling saat nereden al覺n覺r? Breitling Colt hakk覺nda y

Mesaj NakkaSss » 21 Au 2019, 11:24

salguz yazd覺:Hay覺rl覺 olsun

Teekk羹rler. :)

kilimanjaro yazd覺:Hay覺rl覺 olsun.G羹zel g羹nlerde kullan覺n.Kutu a癟覺l覺覺 i癟in kimseden izin istemenize gerek yok.Keyifle okunur.Buyrun.

Teekk羹rler, bo bir vakit bulduum anda kutu a癟覺l覺覺 yapar覺m o halde. :)

Xhantos yazd覺:
NakkaSss yazd覺:
Tekrardan teekk羹rler bilgilendirme i癟in. :) Bende bir ufak bilgi aktaray覺m almay覺 d羹羹nen ve merak edenler i癟in.

Evet yanl覺 yazm覺 olabilirim. 襤lk mekanik altimetreli otomatik saat kendisi. :)

Kendisi dier kulland覺覺m saatlere nazaran o kadar da a覺r deil. Eer spor bir giyim tarz覺n覺z var ise her ortamda rahat癟a kullanabileceiniz bir saat ve dikkat seviyesi de saatle ilgilenen kiilerin dikkatini 癟eker diye d羹羹n羹yorum. At nal覺 gibi durmuyor yani kolunuzda. :)

Altimetre dediiniz ekilde ayarlan覺yor. Altimeter set kolu a癟覺l覺p bilinen irtifa ayarlan覺p tekrardan kolu s覺k覺ca kapatt覺覺n覺zda art覺k saat bulunduunuz y羹kseklii g繹sterecektir. Bende ki Rega metric versiyonu 1414 adet limitli.

Saat u癟ak pilotlar覺 i癟in evet yetersiz fakat helikopter pilotlar覺 i癟in uygun. Zaten Rega arama kurtarma filosu genel de helikopter pilotlar覺ndan oluuyor bu sebeple rahat癟a helikopter irtifas覺nda i g繹r羹yormu. Bir de trekking ve t覺rman覺 i癟in olduk癟a uygun ve Rega mantelitesine hizmet etmekte. 100m. su ge癟irmezlii var. Altimeter ayarland覺ktan sonra kurma kolu kilitlenip s覺k覺l覺yor bu sayede 100mt ye kadar sorunsuz kullan覺lmakta. Youtube da 1-2 eski u癟aklar覺 (spitfire, bf109, mustang tipi) kullanan pilotlar test etmi ve olduk癟a baar覺l覺 bulmular. Hatta u癟a覺n alt覺metresi ile pilotun kolundaki altimetre ayn覺 anda irtifay覺 g繹sterirken g羹zel bir videosu vard覺.

Genel olarak 癟ok beendim saati hem 繹zellik, hem g繹r羹nt羹s羹 hemde limit li 繹zel bir arama kurtarma (rega) ya ithaf edildii i癟in.

Kutusu' da olduk癟a baar覺l覺. Ger癟ek su ge癟irmez bir m羹himmat yada s覺hhiye kutusunda geliyor.

Dilerseniz eer forumda da yoksa kutu a癟覺l覺覺 yapabilirim?

Kutu a癟覺l覺覺 s羹per olur.

Bem okuduklar覺mdan yazd覺m, sizin g繹r羹leriniz, izlenimleriniz daha doru olacakt覺r.

Ben y羹zde 90 dalg覺癟 saati kullan覺yorum, bunlar覺n y羹zde 90覺 sadece el y覺kama s覺ras覺nda su g繹r羹yor, geri kalan da en fazla 1 belki 2m derinlie inmitir :) Demem o ki 4500m y羹lseklik 繹l癟me k羹癟羹msenecek birey deil, herg羹n helikopte binip y羹kseklii merak etmezsiniz (herhalde) ama trekking ve dac覺l覺k i癟in d羹羹n羹yorum, ger癟ekten ie yarayan bir 繹zellik olmas覺 ve iyi de 癟al覺mas覺 deerli.

Kutu a癟覺l覺覺 yapaca覺m. :)

E tabii 500m dalg覺癟 saati alan ka癟 kii o derinliklere iniyor ki? :) Kald覺 ki zaten o ii profesyonel yapanlar kolunda dalg覺癟 bilgisayar覺 ta覺yor saatini, t羹p羹n羹, kalp ritmini vs oradan takip ediyor. :) Asl覺nda mevzu kolundakinin o bas覺nca dayanaca覺n覺 bilmek. Psikolojik olarak insan覺 tatmin ediyor. :) Ayn覺 ekilde pilot watchlarda o ekilde 癟ou pilot watch' un bu devir de hi癟 bir u癟ua katk覺s覺 ve ya pilota katk覺s覺 yok (Breitling Emergency ve Garmin D2 gibi profesyonel saatler hari癟) sadece y羹ksek okunabilirlik sunan kadran tak覺m覺 ve eldivenle kurmaya olanak salayan kurma kolu var bu sebeple ORIS ALTIMETER REGA ile dier pilot saatleri aras覺nda 癟ok gidip geldim. Kendim pilot deilim ama koluma takaca覺m pilot saatinde en az覺ndan ad覺na yak覺覺r bir ka癟 繹zellik olmas覺n覺 istedim. Ne bileyim bu mekanik olarak pusula g繹stermesi, y羹kseklii 繹l癟mesi gibi 繹zellikler bar覺nd覺rs覺n istedim ve kar覺ma Oris Altimeter 癟覺kt覺. Testlerini ve incelemelerini okuduumda ise ger癟ekten 癟ok baar覺l覺 bir saat olduu kan覺s覺na vard覺m. Bunun yan覺nda sizin de dediiniz gibi dac覺l覺k ve trekking de de kullananlar olduk癟a memnunlar. Bende zaman zaman kamp i癟in y羹ksek bir daa yada trekking i癟in y羹ksek bir tepeye 癟覺kt覺覺mda koluma bakt覺覺mda hangi irtifada olduumu g繹rmek g羹zel olacakt覺r. Mesela en son Russia ile Georgia aras覺nda ki Vladikavkaz dalar覺nda kamp atm覺t覺m ve kald覺覺m覺z yerin hangi y羹kseklikte olduunu 癟ok merak etmitim. :) Art覺k bu bir merak olmaktan 繹teye bir ger癟ek olacak benim i癟in. :)

Umar覺m sizde sahip olursunuz ger癟ekten piman olunmayacak bir saat. Bence hem koleksiyon deerli, hemde kullan覺l覺 ve i g繹ren bir saat. :)

Erg襤n yazd覺:hay覺rl覺 olsun. g羹zel zamanlar g繹stersin.

Teekk羹r ederim. :)
Kullan覺c覺 avatar覺
NakkaSss

Kay覺t: 31 May 2019, 15:45

Mesaj tf覺rt覺na » 22 Au 2019, 10:01

Tebrik ederim, g羹zel g羹nlerde kullan覺n

SM-G935F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
tf覺rt覺na

Kay覺t: 01 Haz 2016, 22:39

Mesaj moy » 22 Au 2019, 12:36

Hay覺rl覺 olsun 癟ok sevdiim bir zamanlar almay覺 d羹羹nd羹羹m bir model.
limitli olmas覺 + kutusunun tasar覺m覺+ altimetre 繹zellii 癟ok g羹zel.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj ylmaz94 » 22 Au 2019, 13:33

Hay覺rl覺 olsun iyi g羹nlerde kullan覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
ylmaz94

Kay覺t: 20 May 2019, 15:52

nceki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: bilalkayakir, Google [Bot], Proscd ve 213 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners