Düğün hediyesi saat seçmem lazım 10.000TL bütçe

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Düğün hediyesi saat seçmem lazım 10.000TL bütçe

Mesaj brscn » 29 May 2019, 16:01

Sevgili dostlar öncelikle merhaba, ben Barış Can. Forumu 2 gün önce keşfettim. İlk konu başlığım yardımlarınızı bekliyorum.
1 ay kadar önce evlilik teklifi yaptım vs şimdi bana dediler ki saat alacağız saat bak.
Saati evladiyelik olsun istiyorum. 30 sene sonra cocugum olursa onlara bırakabilecegim kaliteli bir saat arıyorum fakat karşı tarafı da maddi olarak çok zorlamak istemiyorum. 10000 TL max limitli olmak üzere saat arıyorum.
Quartz yada otomatik olması ömürlük olmasını değiştirir mi?

Bir saat beğendim hatta bayıldım dedim işte bu

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erke ... 1331-1/PD/

Fakat fiyat yüksek bu saati 10000 bandında almak mümkün mü? Değilse bu modele benzer siyah ve rose detaylı saat onerilerinizi bekliyorum.
Saygılar
İyi forumlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
brscn

Re: Düğün hediyesi saat seçmem lazım 10.000TL bütçe

Mesaj automagic » 29 May 2019, 16:33

Ömürlük olması için kaliteli bir saat olması gerekir, pahalı olması veya markası değil, saatin özelliklerine göre karar vermelisiniz.

İyi şanslar.ResimResimResimResimResim

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
automagic

Mesaj moy » 29 May 2019, 16:38

Merhaba öncelikle evlilik süreciniz hayırlı olsun aynı zamanda allah sabır versin.Günlerce sürecek kavgalara itiş kakışa kendinizi ve sinirlerinizi şimdiden hazırlayın.Unutmadan evin eksiği hiç bir zaman bitmez biraz rahat olun.
Otomatik bir saat almanız hem sizi hemde sizden sonra kullancak çoçuğunuzu mutlu eder.
Morice, day date modelini önermek için girdim başlığa tam bir damat saati. Bu arada Oris,longines, radyo gibi markalarada bir göz gezdirin.
Eğer gönlünüzde bir saat varsa ve bütçesi 10.000 den fazla ise aradaki farkı siz tamamlayarak çaktırmadan işi bitirebilirsiniz.
ikinci bir tavsiyem ise hiç evlilik işlerine girmeyip söz nişan kına nikah balayı gibi aktivitelere boşa harcıyacağınız paralar ile çok güzel saatler alıp rotasyonlu kullanıp sonra onları satıp yeni saatler alıp işi ticarete dökebilirsiniz.
Bunu size 6 senelik evli 2 cocuk babası olarak yazıyorum
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj copycat » 29 May 2019, 17:11

brscn yazdı:Sevgili dostlar öncelikle merhaba, ben Barış Can. Forumu 2 gün önce keşfettim. İlk konu başlığım yardımlarınızı bekliyorum.
1 ay kadar önce evlilik teklifi yaptım vs şimdi bana dediler ki saat alacağız saat bak.
Saati evladiyelik olsun istiyorum. 30 sene sonra cocugum olursa onlara bırakabilecegim kaliteli bir saat arıyorum fakat karşı tarafı da maddi olarak çok zorlamak istemiyorum. 10000 TL max limitli olmak üzere saat arıyorum.

Fakat fiyat yüksek bu saati 10000 bandında almak mümkün mü? Değilse bu modele benzer siyah ve rose detaylı saat onerilerinizi bekliyorum.
Saygılar
İyi forumlar

Paylaştığiniz saatin aynısını sadece rengi farklı olarak kullanıyorum. Bana göre harika bir saat ancak liste fiyatı piyasa fiyatlarınin üzerinde. 10.000 gibi sıfırını 5-6.000 gibi temiz ikinci elini alabilirseniz değer.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Ankthas » 29 May 2019, 18:25

Otomatik(daha doğrusu mekanik) saatlerin periyodik bakımını(ortalama 5 sene) aksatmadan yaptığınız sürece çocuğunuza değil çocuğunuzun torununa bile miras bırakabilirsiniz. Çoğu quartz saat için aynısını söylemek zor. Benim tavsiyelerim:

Maurice Lacroix - Aikon Automatic:

https://www.saattaki.com/maurice-lacroix-ml-ai6008ss002430-1-erkek-kol-saati

Resim

ya da Longines - Flagship Heritage:

https://www.tevfikaydin.com.tr/tr/longines-flagship-heritage-kol-saati-21164.html

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj vysaknc » 29 May 2019, 18:54

Ankthas yazdı:Otomatik(daha doğrusu mekanik) saatlerin periyodik bakımını(ortalama 5 sene) aksatmadan yaptığınız sürece çocuğunuza değil çocuğunuzun torununa bile miras bırakabilirsiniz. Çoğu quartz saat için aynısını söylemek zor. Benim tavsiyelerim:

Maurice Lacroix - Aikon Automatic:

https://www.saattaki.com/maurice-lacroix-ml-ai6008ss002430-1-erkek-kol-saati

Resim

ya da Longines - Flagship Heritage:

https://www.tevfikaydin.com.tr/tr/longines-flagship-heritage-kol-saati-21164.html

Resim
+1

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj justaguy » 29 May 2019, 20:08

brscn yazdı:Sevgili dostlar öncelikle merhaba, ben Barış Can. Forumu 2 gün önce keşfettim. İlk konu başlığım yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar
İyi forumlar

Karşı tarafı ne kadar tanıyorsunuz, maddi güçleri nedir bilmiyorum fakat düğün, ev masrafları vb varken bir de 10,000 liralık bir saat istemek karşı tarafı irite edebilir. Hele ki saatten çok anlamıyorlarsa ve ilgileri yoksa bir saate o kadar para vermek iyice anlamsız gelecektir. Bu tür işlerde benim gördüğüm, maddi güçten bağımsız olarak, max 1-2 bin liralık bir fashion watch alınır, adet yerini bulur, geçilir gider. Benden söylemesi ;)
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj moy » 29 May 2019, 20:38

Belki karşı taraf demiştir 10.000 bütçeye kadar bir saat begen hediye alacagiz diye
Misal benim arkadaşımın ailesi (kız tarafı) multi brand saat satan bir mazadan 5-6 faklı çeşit saat seçmiş farklı markalardan farklı tarzlardan
(UN,Omeg,zenith,bretling ) Şu mağazaya gidip istediğini keyfine göre seç gönlüne göre olsun demişlerdi
Benim saatimi eşim kendi ailesi ile gidip benim saat aldığım yerden almışlardı ( ad soyad bilgi verip önceki alışveriş faturalarına bakıp o o tarz bir saat almışlardı)
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 219 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners